pool123456789

Pronar 82 SA tiuning

Polecane posty

Witam zakładam ten temat bo szukałem informacji i nic nie mogę znaleźć. Chcę abyście się podzielili przeróbkami jakie zastosowaliście w swoich pronarach. Ja mając 82 SA wymieniłem nagłośnienie bo firmowe to każdy wie jak gra (inne radio, głośniki i transmiter żebym mógł słuchać dowolnej muzyki) teraz nie da rady żebym radia nie posłuchał nawet przy ostrym gazowaniu. Podczas obciążenia orki w kabinie buczy przekładnia dlatego zastosowałem na całej podłodze i błotnikach wygłuszenie pianka wygłuszająca lecz tu spodziewałem się lepszego efektu jest trochę ciszej lecz nie tego oczekiwałem. Dodatkowo zamontowałem wiatrak w kabinie jaki montuje się w busach lub tirach podłączany pod zapalniczkę ten akurat dobrze się sprawdza tylko muszą byc pozamykane drzwi i okna. Wymieniłem też gniazda hydrauliczne zakręcane na szybko złącza. Planuje jeszcze wymianę oświetlenia roboczego na bardziej wydajne. To jak narazie tyle, Dodam fotki wolna chwila.

 

PS. piszcie co wy pozmienialiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc tak u wujka w pronarze 82TSA założyłem koguta stroboskopowego nowe radio dodatkowe oświetlenie 6 halogenów z przodu na dachu i 4 z tyłu bo często pracuje w nocy wydajniejszą pompe hydraluiczną chodzi z turem więc jest potrzebna z hydrauliką i z wyciszeniem zrobiłem tak samo jak ty moze wydać się to głupie ale ciągnik chodzi dość często w transporccie więc został wzbogacony w CB RADIO czasami jest przydatne . Ten pronar pełni cczasmi funkcje koparko łądowarki oprócz tego zę ma tur to jeszcze podczepiany jest do niego mikrus 12 można sobie czasmi dorobić sprawuje się super czekam na inne posty mozę jeszcze coś u wujaszka pozmieniam :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja tam tez duzo kombinowałem, zmiana podświetlenia pulpitu, kogut, radio, głośniki, kalkson pneumatyczny, zmiana żarówek w lapach, zmiana nagrzewnicy, jeszcze tam kombinowane było ale juz nie pamiętam :unsure:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ja się mogę pochwalić tym że mam założone prawdziwe Xenony w swoim Pronarku 82A jako chyba jeden na AF mam xenony w ciągniku :unsure: Światła po prostu bajecznie świecą, różnica powalająca. Dalsze przeróbki to zmiana podświetlania zegarów, z oryginalnego na niebieskie, podświetlone przełączniki od świateł i od nawiewu na niebieski kolor, zmiana radia na radio z MP3, USB, kartę pamięci i aux, założyłem koguta i wentylator, no i chyba tego tuningu Pronara ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

w rusku mam firmowe radio blaukpunktu i głosniki pioneera, bedę zakładał niebieskie żarówki pod zegary, klakson od stara, wsjo fundusze mnie ograniczaja :unsure:


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać mam jeszcze klakson od tira na sprężone powietrze dajegłośno :unsure: zamontowałem z przodu tuz i takie tam a i jeszcze doprowadziłem wyjście hydrauliki z przodu czasami się przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

To zrób fotki bo Ci nie wierzę kolego...

 

Co do mojego to: kogut,radio,głośniki,żarówki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zdąże zrobić to ok bo PRONAR 82TSA JEST NA SPRZEDAŻ I BĘDZIE KUPIONY W JEGO MIEJSCY PRONAR 1523A bo tamten na wujka gospodarstwo jest troche mały a z tego co wiem to już jest kupiec jak zdąze to ci te zdięcia zrobie i wstawie na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miro100    0

koleszko MANIEK21071995 .widze że sie bardzo nudzisz ,założyłeś konto na AF chyba tylko po to aby opowiadać nam bajki . Proponuję abyś poszukał rozrywki w innym dziale (5,10,15} teleranek' a nie opowiadał bredni o sprzęcie twojego idealnego wójka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja sie niechce kłócić ale wyjście hydrauliczne z przodu to problem dla ciebie podłączyć przewód z tyłu przeprowadzic przy ramie i zamontować z szybkozłączem z przodu chyba pomyliłeś forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj