Piotrekkk

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha

Polecane posty

zetorek1607    1

a czy ja na PROW dostane NH TD 5030, pług unia tur 35 4skibowy i agregat podorywkowy KOS 2,1B na moje 11,25ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

zetorek1607

Myśle że na 11ha to nie dostaniesz 5030 bo ma 82km ale np.5010 albo 5020 to masz szanse -próbuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

samego to wiem ze nie dostane ale do tego agregat podorywkowy KOS 2,1B i on ma zapotrzebowanie mocy 80km...

tak mi doradzili żeby dostać ten traktor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

To może weź pogadaj z jakimś znajomym który niby wydzierżawi Ci ziemie a on będzi to uprawiał.A tobie przyznają ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebna jest umowa i musisz ty składać o dopłaty a umowa musi być zarejestrowana w gminie i rejestrze gruntów


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na 11 h opłaca się kupowac ciągnik za 100 tys będziesz miał chociaż te 4 esu. Chyba że prowadzisz jakąs hodowle a może warzywa. Może jeszcze kredyt na niego bedziesz brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Taki zestaw wyniesie mnie ok 150 tys jeśli mi go przyznają. Nie uprawiam warzyw i nie zamierzan a co do kredytu to prawdopodobnie tak lub postaram sie jakoś kase załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy zastanawiałeś się kiedy z tych 11 h ten zakup ci się zwróci. Jeśli siejesz tylko zboża policz sobie esu czy ci 4 wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a czy opłaca mi się kupować używany 20 letni i za 10 lat znowu kupować bo nic wiecznie nie trwa lub moge powiększyć gospodarstwo a jak nowy na PROW to zawsze mnie taniej wyjdzie niż nowy za swoją kase kupić i nie dostać zwrotu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@zetorek1607 no pewnie że się opłaca brać nowy. Zresztą się nad tym nie zastanawiaj. Nowy jak poszanujesz to będzie chodził i chodził, a stary jak stary, tu coś nawali, tam nawali i cały czas dokładanie.

 

@hubertuss trochę nie rozumiem twojego podejścia- "czy się opłaca". Ma chłopak pieniądze to niech bierze jaki chce. Może planuje w przyszłości powiększyć gospodarstwo i z tych 11 będzie 50 ha- zastanawiałeś się nad tym. Ja wziąłem już nowy ciągniki to wiem co to znaczy. Chodzi i chodzi oraz nie mam z nim żadnych problemów. Gdyby nie było PROW należało by rozważyć czy wziąść nowy czy stary. Ale jeśli to dofinansowanie jest uważam że nie ma nad czym się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście że nowy to nowy tylko chodzi o to że ziemi jest mało i niewiadomo czy wogóle dostanie kase z prow to raz dwa to jeśli uprawia się tylko zboże na 11 h to moze byc problem z 4 esu a to jest jeden z warunków. pozatym jesli weźmiesz kredyt to przy cenach zbóz moze byc czasami trudno ze spłatą jesli się nie ma dodatkowego xródła utrzymania. Ale jest to każdego sprawa indywidualna jak ktos chce to pewnie niech bierze. Aha i jeszcze jedno wniektóych rejonach polski a praktycznie wszedzie powiększenie gospodarstwa z 11 h do 50 to mzonka bez dużego zaplecZa finansowego na dzierżawy też za bardzo nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

oczywiście ja sobie dorabiam i jak mi przyznają tego NH to sprzedam Zetora a jak nie przyznają to sprzedam zetora i będę rozglądał za jakimś używanym NH :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

zeby kupić kombajn na PROW musisz miec grubo ponad 100 ha, bądz podpisny papier przez sąsiadów ze bedziesz swiadczył im usługi, bo inaczej nie ma mowy :huh:

 

zależy o jakim kombajnie myślisz, bo jeśli chciałbyś NEW HOLLAND TC5050, TC 5060 lub któregoś z mniejszych CLAAS-ów to wystarczy 40-50 ha pod kosę. W kombajnach też przeliczają moc silnika na hektary. Te kombajny które wymieniłem mają w granicach 170 koni. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

ja na 30 ha chcialbym wziasc na PROW ciagnik pomocniczy 75km z turem a pozniej tez na PROW ciagnik glowny 110km Jest szansa na takim areale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj