Piotrekkk

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha

Polecane posty

Piotrekkk    0

Mam 40 ha swojej ziemi oraz 20 ha nie udokumntowanej dzierżawy. Mam pytanie czy na moje gospodarstwo zostanie przyznany ciągnik o mocy okolo 130km w programie PROW jezeli bedzie w tym roku nabór.. Mając równiez juz inne ciągniki . Posiadając produkcje mleczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Na taki areał bez problemu powinieneś dostać, a szczególnie że masz produkcję mleczną. Ja będę starał się o moc 160 KM i mam 40 ha (w ARiMR powiedzieli mi że bez problemu). Coś ok. 4 czy 5 KM przypada na hektar. Wpływ ma także rozmieszczenie, wielkość i klasa działek oraz m.in dodatkowa produkcja zwierzęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Dzięki. Ja akurat mam ziemie w wielu działkach. Tylko ze obecnie mam równiez ciągniki; zetor 9641 forterra , zetor 6441 proxima i ursus 3512. I mam pytanie czu musze sie pozbyć tego najwiekszego przy skladaniu wniosku zeby mi przyznali kolejny ciągnik.. czy przy obecnych ciągnikach dostane kolejny.. Oczywiście przy zakupie 130 konnego ciągnika mam nadzieje ze JD6630 sprzedam zetora 9641 Forterra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelop14    1

Ja na 42ha wziąłem ciągnik 125km i jeszcze jeden 86km na produkcję zwierzęcą


Moje maszyny New Holland tc5050, Claas Arion, Celtis Ursus 360, 330, przyczepa metal-tech db 10000, siewnik sulky,opryskiwacz Krukowiak apollo 1600, prasa Claas rolland 340, Rozsiewacz sulky 800l, ładowarka weideman 3002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie z tymi ciagnikami i ich mocami to zalezy chyba od wojewodztwa. ja w łodzkim oddziale n 35 ha ledwo 117 konnego hollanda wziąłem.a ile chodzenia i pisania wyjasnien po co mi taki ciagnik to az szkoda gadac. jak bylo spo to kto ile kasy mial to kupował co chcial a teraz im sie kasa konczy i wymyslaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

pawelrolnik19

Nie masz do końca racji .Przypuśćmy że gościu który ma 10 ha chce brać JD 6630 :) .I co powiesz na to.Jak by tak było każdy brał by nad wyrost a ciągnik popracował by kilka miechów a reszta w garażu by się nudził .Byli tacy cwaniacy co na Spo brali ciągniki np.160km na 30ha a teraz je sprzedają i jeszcze na tym biznesie zarabiają.Nie tędy droga.Według mnie Agencja ma dobry przelicznik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszesz ze "cwaniacy". jezeli ktos ma wiecej kasy to od razu kombinuje? jednego stac na 100 konnego pronara a drugiego na 100 konnego fendta i po pieciu latach tez obaj beda mogli sprzedac maszyny tylko ze z pronara bedzie szrot a za fendta wezmie jeszcze kupe kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Ja własnie jestem z łódzkiego i mam udokumentowane 40 ha i mam nadzieje na ciągnik przynajmniej 130km

pawelrolnik19 a ty posiadasz produkcje zwierzęcą?? Bo mysle ze na te ha co mam i przy produkcji zwierzęcej 50 krów a razem 90 sztuk bydła to przyznają mi taki ciągnik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

pawelrolnik19

Nie spinaj się :) .Wśród rolników panuje moda kupowania maszyn nad wyrost ,a puźniej się dziwić że komornik siedzi im na głowie.Albo sprzedają swoje płody za półdarmo a handlarze zacierają ręce.Znam takiego gościa co ziemiaki jadalne sprzedaje za pół darmo bo kredyt wisi-psuje kór... cene :) .

To jest moje zdanie i tego nie zmienie :) szanuje także twoje :)

 

Piotrekkk

Bez problemu dostaniesz jest przelicznik 4km na 1ha.Jakie posiadasz ciągniki bo to też ma duże znaczenie . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja zam takich ludzi co na MGR biora Zetora o mocy 115 KM na 250 ha :) i na dodatek ten ciagnik jest glownym ciagnikiem w gospodarstwie a do pomocy ma tylko 70 konnego zetora i ursusa 3p. nie wiem czy to strach przed komornikiem czy co. ale dodam ze gosciu bral duzo maszyn naraz i moze to zdecydowalo o takim wyborze. ale i tak wzial maszyny ktore kompletnie nie sa mu potrzebne (paszowoz - nie ma obory przejazdowej, kosiarka dyskowa KHUN 2,8m - ma nie rowne laki torfowe z przpustami i kanalami). zlozyl wniosek na troche ponad 300 tys zl. jak juz za tyle bral to mogl to lepiej rozplanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

panowie a ja mam 38 ha i kupilem sobie teraz traktor 130km za gotówke to moglbym w tym roku zlozyc wniosek na drugi traktor pomocniczy 60 km i kombajn no i przyczepe 15 ton i ewentualnie agregat uprawowo siewny

ile sie czeka na rozpatrzenie wniosku i kupno maszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kverneland    0

Szczerze to ja wolę kupić sobie sprzęt z własną gotówkę niż użerać się i być pod stalą kontrolą urzędasów.biurokracja nic więcej.Mój sąsiad też starał się i dostał ale teraz nieco żałuje.co róż to kontrole miał i tylko czkali na jakieś błędy żeby popełnił.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm.... tylko jak kupować z własnej kieszeni, to już po programach, bo teraz cena jest wywindowana sztucznie. :) Albo brać na PROW, albo czekać, jak cena spadnie, mam na myśli maszyny nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Kombajnu na te 39ha na pewno nie dostaniesz, bo będzie to zakup nieuzasadniony ekonomicznie. Wg mnie, 160KM na 40ha to jest już naprawdę przegięcie, 130KM to rónież za dużo (no chyba że ktoś mieszka np. na Żuławach to wtedy zrozumiem i te 160KM) Nie wiem cyz to wynika z tego że połowę daje Unia i trzeba pokazać się przed sąsiadem jakiego to ja sprzętu nie mam i na jaki to mnie stać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piotrekk nie mam zwierzat mam tylko te 35 ha i troche dzierzaw ale tylko ustnych wiec ich nie licze.

 

kamil s ty tu zaraz piszesz o komornikach i maszynach branych na wyrost. ja kupilem 117 konnego ale jezeli by mi przyznali to chetnie wzialbym takiego okolo 140-150 koni ale nie z racji tego ze mialbnym jeden z wiekszych ciagnikow w okolicy ale dlatego ze w przyszlosci planuje rozwijac gospodarstwo i dokupywac ziemie a wymiana ciagnika za prawie ćwierc miliona zlotych co pare lat nie kalkuluje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

mi nie chodzi zeby szpanowac przed sasiadem ale co ja mialbym zrobic ze 100 konnym traktorem . ani agregatu uprawowo siewnwgo zaczepic ani jakiegos konkretnego pluga . a dlaczego 39 ha nieekonomiczne jest kupno nowego kombanu ? sobi mozna kosc bez strachu io awarie no i na uslugi mozna jezdzic . a co nowe to wiadomo ze na kilka lat spokoj . no i pozatym mam zamowione za 3 lata 20 ha do kupienia ja znajomy na emeryture pujdzie i wszystko co bedzie w miedzyczasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzierżawy bez umowy nie ma co liczyć te ciagniki które posiadasz moga podnieśc przelicznik. Wiec moze napisz jakies wyjasnienie że wymieniasz park i jak dostaniesz kase na nowy to je sprzedasz. Co do kupowania tych ciagników to fakt wielu się rzucało a teraz kredyty gonią. Znam tez takich co powiedzmy 2005 roku zetory czy ursusy pokupili a teraz widzą że sąsiedzi zachodni mają i oni też by chcieli. Według mnie nie sztuka cała kase w ciągnik wepchac lub na lata sie zadłuzać kase mozna w inny sposób zainwestwoać. Z drugiej strony przecież bankowcy czy handlarze też chca zarobic jak jest na kim czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja nie kupuje jakis zachodnich bo kupilem wlasnie pronara a sasiedzi jezdza john deerami ale chcialbym teraz zainwestowac w sprzet nowy juz mam wszystko tylko brakuje mi jeszcze nowego kombajnu . mialem teraz kupic ale w grudniu kupilem tego pronara no i kompletny sprzet do niego a sasiad mowi zeby kombajn kupic na prow bo trzeba korzystac dopuki daja jeszcze . i jakis traktor 60 km i bylo by juz wspaniale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To co napisałem o wymianie ciągników na zachodnie nie było pod konkretnym adresem. Dzisiaj w tv czytałem że jakies punkty beda przyznawane tam gdzie mąło kasy jest. Posiadanie kilku w miare mocnych ciagników na nieduzym areale może osłabic wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zeby kupić kombajn na PROW musisz miec grubo ponad 100 ha, bądz podpisny papier przez sąsiadów ze bedziesz swiadczył im usługi, bo inaczej nie ma mowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Szczerze to ja wolę kupić sobie sprzęt z własną gotówkę niż użerać się i być pod stalą kontrolą urzędasów.biurokracja nic więcej.Mój sąsiad też starał się i dostał ale teraz nieco żałuje.co róż to kontrole miał i tylko czkali na jakieś błędy żeby popełnił.pozdro

 

To coś sąsiad kit Ci wciska z tymi kontrolami, też korzystam z modernizacji i z kontroli miałem tylko obszarówkę i crossa co może mieć każdy, a wyciągnąłem 300 tys i głupotą było nie skorzystać z dofinansowania, bez tego pewnie kupowałbym używki. Czy dopłat też nie bierzesz bo jak tak to jesteś pod nadzorem wszelkich urzędników, których tak się obawiasz i dodatkowo jesteś biedniejszy o 300 tysięcy w porównaniu ze mną. Co do cen to od wejścia do Unii ceny idą tylko do góry więc na spadki bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

adamj24

Ceny gdy się skończą programy unijne i kredyty preferencyjne znacząco spadną ponieważ producent sobie teraz liczy że rolnik dostanie dofinansowanie do maszyny 40-50% ,Vat sobie odliczy 22% i maszyne praktycznie ma za 30-40 % wartości brutto.Zobaczysz że niejeden diler zwinie manatki i zmieni działalność :) .

Lukaszjarm

Możesz dostać dofinansowanie http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=84&id1=0&id2=0.Wiem że w tym programie musisz płacić podatek do Urzędu Skarbowego i podwójny KRUS.Kupujesz np.kombajn i świadczysz nim usługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ze ceny są wyższe to inna sprawa.

 

a skoro jest okazja to trzeba ciągnąć ile wlezie. skonczy sie prow wejdzie coś innego, unia dalej bedzie zapychać nam oczy, ale lepsze to niż nic. :)

 

ale jak to mówi moj tato : "to wszystko wcale nie jest drogie, tylko nasze tanie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

a8185

O ile mi wiadomo budżet uni do 2013 r to 60% dofinansuje rolnictwo.Słyszałem apele że po 2013 Unia ma już nie dofinansować rolnictwa lub w małym stopniu.Ale coś mi się nie chce wieżyć że członkom "Starej Uni" będzie to na ręnkę.Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Były plany likwidacji dopłat obszarowych po 2013 roku ale to nie przeszło cały czas mysla jak zmienic finansowanie rolnictwa i moze cos sie zmieni ale narazie nie ma mowy o likwidacji dopłat obszarowych.

 

Jeżeli chodzi o modernizacje i inne programy to mamy je do 2013 roku a potem raczej nie bedzie. Stara unia nie ma juz dawno zadnych modernizacji zakupy tylko za swoją kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj