jaro

Auta terenowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Zorzyk-to cudo kosztuje tyle co dwie Vitary !-no i ja potrzebuję czegoś w czym nie będę musiał się przez zaspy w kożuchu przedzierać biggrin.gif .

@Marcin 974-auto fajne-rejestracja mniej fajna biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Marcin974 to jest Vitara czy Grand Vitara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Grandy to cos okolo 2000r dopiero są...

 

Nagłośnienie tez ma nie złe, ale to mnie jakos nie kręci. Na całej powierzchni bagaznika jest półka z dwoma takimi, muszę przeciąć kabel i założyć jakies złączki żeby wyjąć mozna ją było...

 

 

Masz elektrykę szyb? Jak wciśniesz W-lock to działają? Za 200zł nie zatankujesz go do pełna :D w V6 bak ma chyba 70 litrów.

 

Fajna, ciemne szyby, taki gangsta stajl :D Jak wygląda ilość miejsca w longu w porównaniu do Fabii? Sprzęgiełka przedniego mostu są automatyczne? Bo nie widzę pokręteł :D

 

Jest elektryka wszystkich szyb, centralny zamek, ABS, immobiliser, rury z przodu

 

Locki ma automatyczne (wcale nie zachwycam się nimi bo podobno manuale lepsze) czasami tak brzęczy przy "kręceniu bączków"

 

Miejsce w środku? Jeszcze z tyłu nie jechałem, ale z tego co widać to tak jak we fabii, bagażnik duzo większy...

 

 

No i zaczynam mieć coraz większe przekonanie do jego możliwości, ładna śnieżyca jest i ładnie zawiewa i ładnie sobie radzi...

 

 

@jaro -czemu rejestracja mniej fajna? Trudna do zapamiętania? :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

To wszyscy takie blachy mają u nas :D

 

 

Wyczyść PW :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiedziałem, że będzie o to chodziło. :D Przynajmniej nikt się nie wyróżnia. :D Mam kumpla z blachami CTU to mówił, że czasem jak jedzie CWL to krzyczą na radyjku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zeby było śmieszniej pierwszy raz w życiu takie blachy widziałem-u nas leją z "BSE"biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A ja zawsze chciałem mieć blachy LBI H5N1 :D swoja drogą na radyjku mówią na nas Libijczyki :D

 

Zapinanie i rozpinanie tych automatów to nieco złożony rytuał z tego co pamiętam, warto poczytać o tym jak masz instrukcję albo gdzieś w necie. Jak coś sie dzieje to lepiej do nich zajrzeć w porę. Manuale o tyle lepsze że praktycznie są bezawaryjne.

 

Rozrząd ma na pasku? Jaki olej będziesz wlewał do silnika?

 

@Bobek

Grand Vitara nieco okrąglejsza :D

http://www.resmoto.c...d_vitara_03.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wiedziałem, że będzie o to chodziło. :D Przynajmniej nikt się nie wyróżnia. :D Mam kumpla z blachami CTU to mówił, że czasem jak jedzie CWL to krzyczą na radyjku.

U nas tam nie krzyczą nic :D

 

 

Rozrząd jest na łańcuchu -ile km można przejechać na nim?

Olej? No właśnie... jaki?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tyle aż skończy się zakres samonapinacza i łańcuch zacznie hałasować, teoretycznie do naprawy głównej silnika. Olej na pewno nie mineralny, myśle że dobry 10w40 wystarczy jeśli nie chcesz się bawić w droższe rzeczy, do silnika wchodzi 5,9 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ooo dobra wskazówka, po hałasie to nie poznam bo nie mam porównania, wiesz jak to pierwsze sie wsiądzie... kurcze ciągnik to znam na wylot, wiem co można nim a co nie, a z Vitarą trza będzie metodą prób i błędów nauczyć sie i nie raz odkopywać się ją będzie...

 

 

Ciekawe bo moze był z mieniony raz, na blacie niby ma okolo 150tys ale jak drugie tyle miałby mieć cofnięte to rozrząd jak najbardziej wypadałoby zrobić, a to wydatek pewnie blisko 2500zł

 

 

 

A jak to jest z tym wentylatorem wiskotycznym, jak motor rozgrzany jest to on powinien się kręcić? On sam oboroty ma takie jak potrzebuje?

 

Ciekawe jak zimnego jutro odpalę to czy tez będzie się kręcił :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wiskoza zmniejsza poślizg wentylatora w miarę rozgrzewania się silnika, na zimnym można go dość luźno obracać ręką, przy rozgrzanym powinno być czuć opór, oczywiście na zgaszonym silniku :D Nie wiem jak wygląda sprawa z rozrządem w Vitarze, myślę że do tej pory nikt go nie zaczepiał i narazie za wcześnie na ten temat, strzelam że łańcuszek przeżyje najbiedniej 500 tys.km :D

 

edit:

Wiedziałem że "strzelam" to złe słowo :D

http://suzuki.a-ng.e...&t=1223&p=21663

http://www.forumsamo...kiem-vt2641.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jaro! Tobie, to ciężko dogodzić :D - ten mercedes w krótkiej wersji nie jest wcale taki duży, Luaz jest dość malutki i też nie pasuje. Co obawiasz się, że z kożuchem się nie zmieścisz :D . Tu możesz wybierać cabrio, czy nadwozie zamknięte(ma webasto). Tak poważnie to nie wiem co zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co do pytania w pierwszym poscie - proponuje Isuzu Trooper, znajomy kupił za 1000 euro żeby mieć po prostu zabawkę na weekend - już trzeci rok katuje go w terenach naprawdę bardzo ciężkich i zero awarii ! ostatnio widziałem jak ciągnął 600kg węgla na przyczepce przez zaspy że nie jedna C 330 by staneła :D naprawdę pełen respect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zorzyk !biggrin.gif -ja po prostu chcę dokonać trafnego wyboru-wolę teraz na spokojnie popytać się,zrobić rozpoznanie rynku żeby potem nie biegać z obłędem w oczach biggrin.gif -zreszta to ma być auto "składkowe" (Starszy połowę ma dorzucić) więc i jemu powinien "podpasować"-ta moja metoda zakupu jak na razie nieźle się sprawdza (no może pług kupiłbym inny-ale najbardziej chyba ze względu na farbę biggrin.gifangry.gif )-ponoć jak to mówią nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi-więc wolę poznać mądre pytania aby zadać je sprzedawcy biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Ciekawe bo moze był z mieniony raz, na blacie niby ma okolo 150tys ale jak drugie tyle miałby mieć cofnięte to rozrząd jak najbardziej wypadałoby zrobić, a to wydatek pewnie blisko 2500zł

 

rozrząd to kosztuje tak

łańcuch ok 160zł

napinacz w zależności jaki masz jeden kosztuje ok 610zł a drugi ok 200zł

 

do silnika 2,0 V6 firma Tsubaki (jakaś japońska chyba)

 

EDIT:

nie zwróciłem jeszcze uwagi na jedną rzecz że w tym silniku są chyba 3 łańcuszki rozrządu więc do tamtego trzeba jeszcze doliczyć jakieś 350zł i 250zł za pozostałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Co do pytania w pierwszym poscie - proponuje Isuzu Trooper, znajomy kupił za 1000 euro żeby mieć po prostu zabawkę na weekend - już trzeci rok katuje go w terenach naprawdę bardzo ciężkich i zero awarii ! ostatnio widziałem jak ciągnął 600kg węgla na przyczepce przez zaspy że nie jedna C 330 by staneła :D naprawdę pełen respect

 

a c330 to niby jakis super ciagnik ze zdolnosciami Optimusa Primae'a??

a moze by tak patrola k160 np takiego: http://moto.allegro...._lubelskie.html

albo daihatsu rocky

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10661632

Edytowano przez tomasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wiskoza zmniejsza poślizg wentylatora w miarę rozgrzewania się silnika, na zimnym można go dość luźno obracać ręką, przy rozgrzanym powinno być czuć opór, oczywiście na zgaszonym silniku :D Nie wiem jak wygląda sprawa z rozrządem w Vitarze, myślę że do tej pory nikt go nie zaczepiał i narazie za wcześnie na ten temat, strzelam że łańcuszek przeżyje najbiedniej 500 tys.km :D

 

edit:

Wiedziałem że "strzelam" to złe słowo B)

http://suzuki.a-ng.e...&t=1223&p=21663

http://www.forumsamo...kiem-vt2641.htm

To chyba pogadam z tatą i jednak skodą bede chyba jeździł... Fabia juz sprawdzona i zaufana jest a to to nie wiadomo co to :D ładnie to chodzi, na szosie kopyto ma podobne jak skoda 1.9 100KM w dieslu z 2007 roku bodajże, bo kumpel jeździ w moim kierunku ze szkoły i testowaliśmy, silniczek ładnie warczy ale to kosztem spalania...

 

 

 

A z tego co w Twoich linkach wyczytałem to nie wisko tak słychać pewnie tylko rozrząd :D

 

 

Fabia okaze sie przyjemniejszym autkiem te 15-20km (w jedną stronę) jeżdżenia do szkoły :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czemu Vitara ma być nieprzyjemnym? :P Na kręcenie się wokół komina zdecydowanie wolę terenówkę, mimo że więcej spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

mirasek a land crusierem long chciałbys sie krecic po lublinie? gdybs sie z golfa 4 przesiadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Którymś z ostatnich? Powiedzmy J120? Pewnie że tak :D Gabarytowo podobny do Audi A6 a nie ma stresu że wytłukę zawieszenie albo uszkodzę felgę np. na Męczenników Majdanka czy innych tamtejszych atrakcjach :D Zbierałem się tam na jazdę próbną nowym Hiluxem ale wyszło że musiałem potestować Corolle i taczka narazie poczeka.

 

Co do Golfa vs LC to porównania nie mam, ale za to Civic vs Hilux mam przyswojone dość dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

no mi chodzi o gabaryty i osobiscie do uzytku po miescie to cos krotkiego i zwinnego bo paka a6 czasami przytlacza tym bardziej jak na parkingu znajduja sie miszczowie kierownicy ktorym to tył auta za bardzo wystaje albo nie potrafia stanac w "liniach"

 

a z jaka kabina hilux pojedyncza czy poltorówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Z gabarytami jakoś nigdy nie miałem większych problemów, tym bardziej że w przypadku starej taczki dobrze widać gdzie auto się zaczyna a gdzie kończy i nie trzeba specjalnego wyczucia ani czujników żeby sie precyzyjnie wpasować :D Na lublin trochę za mułowata ale w mojej okolicy zupełnie wystarczająca, choć w przypadku Marcina jego Vitara nie jest ani wielka ani wolna z tym silnikiem, dochodzi jeszcze dobre audio o którym wspominał, jak dla mnie to żyć nie umierać, dlatego nie wiem czemu marudzi :D

 

hilux w podwójnej, 4 drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dobra... A jeszcze jedno pytanie...

 

 

Jak przez śnieg (ale taki ze jak drzwi otwierałem to tarły po nim) przebijam się to szosowymi mogę czy terenowymi powinno się? Ja poszedłem z terenowych i stanął, jakoś sie wyszarpałem do tyłu i zrezygnowaliśmy, ale Tata mówi ze ze szosowych powinienem. W sumie to poradziłby sobie ale czy to ale czy w znacznym stopniu szkodzi to mu. A wogóle tyranie w takich warunkach mocno szkodliwe jest? Po śniegu lepiej to radzi sobie jak C-360 :D

 

A czy czasami jak terenowe włączę to locki od przedniej osi nie blokują się na stałe?

 

Aaa i po rozłączeniu napędów na czarnej szosie to idzie lacza konkretnie zgrzać...

Jazda dopiero zaczyna się powyżej 3000tys obr. Czuć tę moc :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj