mario14x

I co z tym mlekiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario14x    0

MLEKO na to słowo niektórym cierpnie skóra dlaczego takie tanie i czy podrożeje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mój odnośnik

Trzeba było tutaj zapytać a nie zakładać nowy temat :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Niektórym cierpnie też skóra kiedy widzą w jednym zdaniu tyle błędów ortograficznych....... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Trzeba sobie uświadomić że skończyły się czasy gdy żyło się dostatnio z 10 krów. Moim zdaniem cena za mleko jest dobra, oby była taka dalej to będzie lux. :blink:


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Ja też uważam ze 1zł za litr może jeszcze napawać optymizmem. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Na pewno przy 1 zł nikt nie dokłada do produkcji. Poza tym wiele osób ma więcej niż zetke.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Jak macie po zlotowce na czysto to dobrze ja mam tylko 90gr na czysto :blink: :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

1 zł to stanowczo za mało, owszem jest to powyżej kosztów produkcji ale przy tej cenie wątpię żeby kogo było stać na inwestycje

Co do skali produkcji to małe i średnie gospodarstwa rodzinne maja lepiej jak duże bo duży musi zatrudnić pracowników i to się wiąże z wyższymi kosztami a w gospodarstwie rodzinnym jak tylko jest za co zjeść i się ubrać to ludzie potrafią tak wegetować, gdzieś indzie koleś co ma ponad 100 krów i pracowników pisał ze jemu koszt produkcji wynosi 1,05 wiec jak mu płacą 1,1 to nie ma biznesu na tym

 

Przy kalkulacjach nie wolno kierować się tylko SNB, trzeba dodać także koszty pośrednie jak amortyzacje maszyn budynków, koszt własnej pracy i dopiero to co zostanie to jest dochód z tego biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co 1 zł ci mało????

Oczywiście a ile by chcieli ci bogacze co produkują mleko, w końcu wzięli się za mleko, dobrze im tak itd itd, o życzliwości sąsiadów i pomstowania żeby te krowy wyzdychały itp. nie wspomnę, a tak naprawdę to zazdrościcie że ktoś ma ponad 1zł, podczas gdy w radach siedzą najwięksi i pouchwalali sobie że z dodatku za litraż mają cenę o 25-30gr większą, podczas gdy kiedyś dodatek to była średnia geometryczna że już przy 10 tyś l można było mieć przyzwoitą cenę to teraz dodatki rozciągnęli sobie do 50 tyś l/miesiąc to ilu takich dostawców jest? - 3-4 - ech?a reszta co oddaje mleko po 1zł na te premie dla największych żeby mogli się rozwijać dalej, rząd chce wspomagać najmniejsze gospodarstwa mleczne na południu, a może by tak zagwarantować te same cenniki dla wszystkich w danej mleczarni, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Tak ale są gospodarstwa rodzinne które mają po około 100 krów bez pracowników. Myślę że te 30-40 krów to minimum trzeba mieć. Ja się nie dziwię że dają im większe dopłaty. Taka cysterna zajedzie do takiego co ma 100 krów i jest pełna a druga jeździ po 10 gospodarstwach żeby uzbierać zbiornik a to jest koszt.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wam 1 zł mało?? :blink: U nas pod koniec maja po 40 gr było. Więc zwijamy interes :huh:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A na dopłaty do bydła nie możesz liczyć? No właśnie zamiast zagwarantować dopłaty do litra mleka na południu polski to będą dopłaty do sztuki i w statystykach będzie wyglądało ok, ale efektu jako takiego to to i tak zapewne nie da :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

100 krów bez pracownika, oj chyba nie da rady

Wiele jest gospodarstw takich bez pracowników, tylko rodzina pracuje.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A więc nagły spadek popytu mleka, oraz zastój produktów mleczarskich w magazynach = spadek cen mleka :D

A miało być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

To było do przewidzenia, poki były dopłaty to się coś ożywiło ale jak znieśli to spowrotem zastój

 

Ja ostatnio zaczynam się zastanawiać nad uruchomieniem mlekomatu, słyszeliście o takim urządzeniu? Kiedyś czytalem artykuł o tym ze to w Czechach ma duza popularność, później zgłębiłem temat i się okazuje że to urządzenie jest popularne w Niemczech słoweni a najbardziej we Włoszech. Farmerzy w tych mlekomatach sprzedają surowe mleko w cenie 1 Euro i dużo ludzi kupuje. Myślę że u nas też się to może przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pomysł fajny, tylko sąsiad wolał by w tesco kupic po 2,5zł mleko z kartonu jak Tobie zapłacić więcej niż płaci przeciętna mleczarnia za mleko, wiem że mleko po miastach "babki" sprzedają po 2-3zł ale czy na wsi ktoś tak zapłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak ale są gospodarstwa rodzinne które mają po około 100 krów bez pracowników. Myślę że te 30-40 krów to minimum trzeba mieć. Ja się nie dziwię że dają im większe dopłaty. Taka cysterna zajedzie do takiego co ma 100 krów i jest pełna a druga jeździ po 10 gospodarstwach żeby uzbierać zbiornik a to jest koszt.

Guzik prawda-zajeżdża do 10 blisko siebie mieszkających-mleczarnia oszczędza na każdym litrze przy tych mniejszych (bo dopłaty ilościowe) pewnie jakieś 10 gr-gdzie tu widzisz straty ?

100 krów bez pracowników-naprawdę powodzenia życzę-mam akurat takiego kumpla-na choince mówi-sorry Jarek ale muszę lecieć bo wstaję o 3.00 biggrin.gif .

Tak jak to kol.Xemit wielokrotnie podkreślał-sami na siebie kręcimy bat tą naszą zachłannością-więcej,więcej-a koniec końców taniej i znów będziemy w cztery litery kopani...słów szkoda.

PS.Wczoraj ni z gruszki ni z pietruszki pitolenie w Agrobiznesie o kryzysie-fajne-przedwczoraj o rozwoju,dzisiaj o kryzysie-nagle jednego dnia robimy kryzys-ludzie od wczoraj kupują po jednym jogurciku,śmietance i mleczku mniejbiggrin.gif -media to już teraz nie 4 a pierwsza władza...jak rozumiem to wtedy gdy czegoś nie rozumiem to chodzi o pieniądze ?Ciekawe jaka swołocz chce znów się naszym kosztem obłowić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Ale kolego @Ferdek07 ja napisałem ze w tych krajach kosztuje 1Euro co nie znaczy ze u nas też chciałbym taka cenę, ja myślałem nad około 2,5 zł 3 to maks. Zresztą wydaje mi się ze jak masz kupić litr mleka UHT po 3,3 w kartonie to niektórzy będą wolec świeże mleko 4% tł po 2,5 czy 3 zł.

 

Tutaj masz przykład takiego automatu ze Słowenii

 

Ja myślę nad umieszczeniem takiego automatu w jakimś największym sklepie w moim mieście powiatowym a nie gdzieś w gospodarstwie i to raczej miastowe by z tego korzystały bo u nas na wsi to wiadome ze mało kto potrzebuje mleko kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Świetna sprawa taka maszyna!!! Proponuje modom wydzielenie nowego tematu "mlekomat".

Może ktoś więcej by coś napisał? Ile kosztowałby taki automat? Jak znam życie to raczej nie dla małego rolnika, a bardziej temat którym zainteresują się jakieś mleczarnie, bo wiadomo, że nadwyżkę która zostanie w automacie trzeba codziennie opróżnić i uzupełnić nowym mlekiem taki automat. Jak by nie patrzeć to na pewno byłoby to świetnym biznesem dla mleczarni, a co mam nadzieję że by za tym szło - dla rolnika ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Oczywiście a ile by chcieli ci bogacze co produkują mleko, w końcu wzięli się za mleko, dobrze im tak itd itd, o życzliwości sąsiadów i pomstowania żeby te krowy wyzdychały itp. nie wspomnę, a tak naprawdę to zazdrościcie że ktoś ma ponad 1zł, podczas gdy w radach siedzą najwięksi i pouchwalali sobie że z dodatku za litraż mają cenę o 25-30gr większą, podczas gdy kiedyś dodatek to była średnia geometryczna że już przy 10 tyś l można było mieć przyzwoitą cenę to teraz dodatki rozciągnęli sobie do 50 tyś l/miesiąc to ilu takich dostawców jest? - 3-4 - ech?a reszta co oddaje mleko po 1zł na te premie dla największych żeby mogli się rozwijać dalej, rząd chce wspomagać najmniejsze gospodarstwa mleczne na południu, a może by tak zagwarantować te same cenniki dla wszystkich w danej mleczarni, co?

 

Popieram w 100% cwaniaki w radach siedzą i robią tak aby na ich wypłatę inni się składali. U mnie w mleczarni kierowcy wożą faktury to co po niektórzy dostawcy (zazwyczaj duzi i członkowie rady) dostają faktury w kopertach i nikt nie wie po ile jest im płacone.

 

Ktoś pisał że duży ma większe koszty bo zatrudnia ludzi, guzik prawda bo na innych rzeczach może zaoszczędzić: dostanie większy upust na pasze, nawozy, paliwo i inne środki do produkcji bo kupuje duże ilości.

 

Co do mlekomatu to ostatnio widziałem na allegro, ale cena 100tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj