Zaloguj się, aby obserwować  
bogusk

cynkomet czy tytan

Polecane posty

bogusk    0

zamierzam kupić rozrzutnik 8t na tandemie nie wiem co wybrać cynkomet(nadstawy ,hydrauliczna klapa ,drewniana podłoga) czy tytan 10 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

A jaka jest różnica w cenie bo wydaję mi się że spora !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Cynkomet 8t z nadstawami kosztuje 48tyś.netto a Tytan 10 plus ok. 15-16tyś euro :blink:


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

ja jesli by miał wybierac to bez watpienia Tytan 10 plus. ostatnio interesowałem sie Tytanami i wydaje mi sie ze warto sie za nim zakrecic jesli sie ma na to fundusze :blink:


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tytat jak sama nazwa wskazuje ale tak serio bardzo dobre i wszechstronne rozrzutniki tej firmy są :blink: a co do cynkometa to nie polecam drewniana podłoga ogromny minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Dlaczego uważasz że drewniana podłogo to Ogromny minus ???


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

drewniana podłoga to duży plus. dlatego ze nie gnije w oborniku. :blink:

 

a co do rozrzutnika to powiem ci tak: - mam cynkometa i teraz bym go nie wziął z jednego względu. na wiosnę sie topi w ziemi. po prostu koła proporcjonalnie do skrzyni załadunkowej są za małe :huh: , ale poza tym to swietny sprzęt :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

@ MANIEK21071995

 

drewniana podłoga to według Ciebie minus? Bo dla mnie to spory+ Mamy właśnie w starym ruskim rozrzutniku drewnianą i od nowości się trzyma (ok 25 lat) czego o blachach nie można powiedzieć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no według mnie tak w wuja był rozrzutnik z drewniana to szybko gniła a teraz ma z blaszaną i jest dużo lepiej a jeśli chodzi o tytany to są rozrzutniki na każdy teren wiecie o czym mówie może teraz z drewnianymi podłogami jest inaczej ja jestem i tak za metalowymi po każdym użyciu myjka i jest ok :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

bież tytana ostatnio pytałem u dealera to 45 000 netto na tandemie z adapterem czterowalcowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

A jaka jest różnica w cenie bo wydaję mi się że spora !!!

tytan10plus 56800 brutto cynkomet 61000 brutto

 

A jaka jest różnica w cenie bo wydaję mi się że spora !!!

cynkomet 61000 tytan10plus 56800 ceny brutto

 

z drewnianą podłogą rama też jest cynkowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnicy dużej w cenie nie ma więc sładniej dołożyć i być zadowolonym koledzy ja bardzo miło wspominam rozrzutniki FORTSCHRITT T088 i nadal są produkowane tylko pod nazwą IC ZPCZ 1105 :blink: tlyko produkowany w Polsce w fabryce inter castor

 

http://zielonagora.olx.pl/rozrzutnik-obornika-ic-zpcz-1105-nowy-promocja-iid-4984322

a może właśnie taki?? części i wszystko na miejscu ?

 

@http://www.youtube.com/watch?v=OhjmooqJ8As

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@http://www.intercastor.pl/oferta/produkty/maszyny-rolnicze.html

 

te rozrzutniki są najwytrzymalsze a i cena myśle ciekawa no kolego zastanów sie masz polski produkt wspierajj polskie :blink: w terenie radzi sobie świetnie sam mam FORTSCHRITT T088 i jestem naprawde zadowolony nie miałem żadnych problemów i zastanawiamy się nad kupnem właśnie takiego nowego IC ZPCZ 1105 :huh: cenowo też myśle jest ok a na wiosne jak jest mokro to też nie ma problemów z wjechaniem ani jazdą z pełniutkim pracuje on u mnie z BELARUSEM 1221 i masz nie tlyko rozrzutnik ale i przyczepe na kiszonke i wogóle z wapnem też ładnie chodzi w tamtym roku rozsiałem 120 ton a poszło tak szybko że nawet sie nie obejżałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Mirasek polecam "drewniaka". Te stare zachodnie rozrzutniki z drewnianymi burtami chodzą do dziś a młode nie są. W sobotę za tydzień jak będę u dealera to obejrzę Metal-Fach i Warfamę drewnianą.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no WARFAMA ma bardzo korzystną cenę i zastanawiam sie czy warto przepłacac za cynkometa czy tytana mały taki też nie jest a troche kasy zostanie w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Nie wiem czemu ale firmy cynkomet, warfarma, metalfach, pronar wydają mi się z "niższej półki"

Materiały które używają do produkcji maszyn wydają mi się gorszej jakości a nieżeli zetorowskie a przede wszystkim joskina.

Polskie rozrzutniki są dobre bo są tanie, proste i niedrogie w naprawach.

 

Rozwiązanie z drewnianą podłogą uważam za strzał w dziesiątke, ponieważ jeśli drewno dobrze zakonserwowane, poza sezonem jest oczyszczone i stoi w suchym miejscu to przetrwa śmiało 25 lat a co do tego podłoge każdy potrafi zrobić, przyciąć równo, wywiercić w dobrym miejscu otwory ot cała filozofia.

A jeszcze jest ten plus że zużytą podłoge na opał można dać :blink: Krótko mówiąc ekologiczne rozwiązanie.

Z blachy zaś podłogi, to częściej konserwować trzeba, czyli koszt na farby większy, bo jak nie będzie konserwowana to 25 lat nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

z drewnianą podłogą to i rama jest cynkowana (dodatkowy +) w cynkomecie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no koledzy w podobnej cenie jest cynkowant inter castor ic pzcz 1105 za 60tyś i rozrzutnik jest duży zwrotny i naprawde z górnej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no koledzy w podobnej cenie jest cynkowany inter castor ic pzcz 1105 za 60tyś i rozrzutnik jest duży zwrotny i naprawde z górnej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

dziękuję za wszystkie rady i opinie zdecydowałem się jednak na cynkometa 8t + nadstawy +hydrauliczna klapa + drewniana podłoga za 61 tys. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

bede kupowal Tytana 8 plus, ale nie wiem na jakim dyszlu najlepiej wziac, na gornym czy dolnym?? i czy warto doplacac do tylnej zastawy?? bo chcialbym ten rozrzutnik jeszcze wykorzystywac do wozenia sieczki z kukurydzy wiec taka zastawa byla by wskazana. i ile moze ona kosztowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj