fifek16

co sądzicie o sieczkarni NEW HOLLAND

Polecane posty

fifek16    0
Napisano (edytowany)

witam. Mam w planach kupić sieczkarnię i zastanawiam się nad New Hollandem FX 375, napiszcie mi co o niej sądzicie, jak jest z awaryjnością i z częściami do tych maszyn, i ogólnie o innych modelach NH z serii FX.

 

1. Nie krzycz! (Caps Lock)

2. Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a dlaczego nie claas jaguar ktory jest wyznacznikiem w produkcji sieczkarni samobieznych? albo john deere?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jaguar będzie droższy :blink: Jak z JD to nie wiem, znajomy ma FX 300 i sobie chwali, ale ma zamiar zmienić na coś z rodziny FR.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Moim zdaniem NH to całkiem rozsądny wybór. Ceny Jaguarów i JD są nieźle przesadzone. Często za cenę zajechanego Claasa można kupić dobrego NH. Albo można mieć jaguara z dziobakiem a NH w tej samej cenie, jeśli nie niższej ma kemper. Części? W dzisiejszych czasach wystarczy mieć kasę a części się znajdą. Ostatnio widziałem FX na allegro na części.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Co rozumiesz przez pojęcie największa wydajność? Znaczy ile ton na godzinę? O co chodzi Ci z zapychaniem się? Jak na przystawce to każda się zapcha? Jak będziesz darł jak głupi do przodu to sieczkarnia nie przerobi i stanie. Wszystkie tak mają


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że np. mengele mammut 6800 przerobi więcej masy w jednosce czasu niż claas 840 który ma podobną moc.Jak nie wierzysz to zapytaj kogoś kto pracował na tych sieczkarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A ile masz przerobu? Skoro więcej niz Jaga 840. Podaj wartość w tonach na godzinę, a nie "przerobi więcej masy w jednosce czasu". To tak jaj Ja bym napisał, że Jaguar jest lepszy bo jest lepszy :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaką obie sieczkarnie mają wydajność, ale wiem że mengelka szybciej pujdzie w kukurydzy, nie zapycha się tak jak claas(chodzi tu głównie o starsze modele 600).Rozmawiałem kiedyś z facetem który kosił mengele 6800 i claasem 840 to mówił że mengele szybciej kosi i jest mniej awaryjna od claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Twoje argumenty są powalające, Mam Jaga 820 przebudowanego na 870 z pewnego powodu i wydajność wynosiła 150t/h a teraz 180t/h. Ile wyciąga 950 napiszę po sezonie, ale ponad 250 powinien łapać. Nie jest problemem szybko jechać, problemem jest dobrze zsiekać, żeby kiszonka była dobrze pobierana przez bydło. Ja już widziałem jak ludzie darli do przodu żeby więcej i starymi sieczkarniami osiągali w okolicach 200t, ale jakim kosztem paliwa i jakością przerobionego materiału :P Claas Jaguar to wyznacznik wśród sieczkarni samojezdnym, sieczkarnie te od długiego czasu są najczęściej kupowanymi maszynami tego typu na świecie głównie za jakość przerobionego surowca na kiszonkę czy zielonkę oraz niezawodność. U nas sieczkarnia jest od 2002 roku i poza jedną poważną awarią spowodowaną przez kilku idiotów nie zanotowała poważnych usterek. Większość wynikało ze zużycia eksploatacyjnego podzespołów lub naszej nieuwagi. Sieczkarnia przerabia u nas QQ 25ha, lucerna 15ha 3-4 skosy , zboża na kiszonkę 10 ha 3 skosy, sorgo 8ha, nurti honey 2ha 2-3 skosy oraz 30-40 ha QQ na zarobku co daje 142-169ha więc nie tak mało.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ta awaria zmusiła cię do zmiany silnika na mocniejszy, nie pojedziesz szybko jeśli sieczkarnia nie zdąży siekać na taką długość jaką ustawiłeś jakość sieczki niema się od prędkości jazdy to nie kombajn do zboża że jak szybciej pogonisz będzie ci siał za sobą.

 

a jeszcze jedno ostatnią wypowiedzią zaprzeczyłęś temu co pisałeś wcześniej o darciu do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Awaria powstała przez kilku idiotów odsiadujących obecnie 3 lata w państwowym kurorcie wypoczynkowym, dlatego sieczkarnia została poddana remontowi oraz modernizacji.

nie pojedziesz szybko jeśli sieczkarnia nie zdąży siekać na taką długość jaką ustawiłeś

tutaj bym polemizował


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosiłeś kiedyś sieczkarnią? To chyba wiesz że jak pogonisz za szybko to kukurydza poprostu nie dostanie się do sieczkarni bo przystawka nie zdąży zbierać i albo będzie kładła kukurydze lub sie zapcha.a rośliny do bębna podają walce , które niekręcą się zgodnie z prędkością jazdy i czy jedziesz 10 czy 20 km/h z taką samą prędkością podają rośliny, nie ma tu z czym polemizować trzeba się tylko troche orientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Sieczkarnią jeździ Ojciec. Ja tylko wożę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Oczywiście, że się spytam. Jednego jestem pewien on przedstawi mi fakty a nie mało rzetelne informacje typu

"przerobi więcej masy w jednosce czasu".
:P

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie cwaniakuj, ja nie opieram swoich opini na wiedzy książkowej tylko praktycznej wiem np. to że mengele 6800 kosi szybciej niż claas 840 ale już nie porównuje go do claasa 860 a tym bardziej do nowych claasów bo to już inna bajka.Każda maszyna ma swoje wady i zalety mengele ma większą wydajność i nawet w deszczu będą szły natomiast claas jest dużo lepszy pod względem obsługi(prostsza i wygodniejsza obsługa), wybur sieczkarni to sprawa indywidualna ale chyba i tak zawsze wybiera się ładniejszą z wyglądu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie cwaniakuje tylko stwierdzam fakty. A jak ty wybierasz sprzęt rolniczy na wygląd to powodzenia życzę :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1    0

Witam! małe pytanie, czy występuje Autopilot w sieczkarniach NH seri fx np. modelu 300, 375 lub 28? ma to udogodnienie ktoś w swojej sieczkarni?

poza tym interesuje mnie ile czasu potrzebuje NH FX 300 na skoszenie 1ha przyjmijmy dużej kukurydzy z przystawką champion 4500 za gozinę hektar skosi?, ile pali i jak sobie radzi z tym silnikiem? to pytanie kieruje do użytkowników tegoż modelu. Pozdrawiam ;)

Edytowano przez ramzes1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj