martinezo

opryskiwacz TOLMET

Polecane posty

martinezo    41

Witam.

Nosze się z zamiarem zakupu opryskiwacza zawieszanego firmy TOLMET (poj. 800l szerokość belki 12m)takiego jak ten

Proszę o opinie użytkowników tych opryskiwaczy . Dodam, że opryskiwacz ma pracować na 30 ha z ciągnikiem URSUS C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

na temat tego producenta akurat nie mogę zbyt dużo powiedzieć ale co do wielkości to myśle że 800l do C-360 to chyba lekka przesada albo będziesz musiał dobrze dociążyć przodek a i podnośnik też nie wiadomo jak sobie będzie radził. Mam burego 812 czyli coś podobnego no może trochę masywniejszy i bardziej płaska beczka ale przy mf255 nigdy nie leję więcej jak 650l bo przodkiem rządzi ale przy proximie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Jak na temat opryskiwacza to dużo powiedzieć nie mogę ale na pewno nie będzie jakiś najlepszy ale myśle, że najgorszy też nie.:blink: Ale z tą pojemnością to ty nie licz że go zapniesz i będziesz latał razem załadowany będzie prawie tona jak nie więcej po pierwsze musisz bardzo dociążyć przodek co oczywiście nie jest zdrowe dla osi a po drugie jak mu założysz wąskie koła to jak wjedziesz w pole to ci siądzie bez problemu ja z 400 litrowym na międzyrzędziach w redlankach po deszczu ciężko idzie a co dopiero dwa razy więcej.:huh: Opryskiwacz taki duży to dobry ale jeśli masz większy ciągnik 4x4 to ci pójdzie w redlankach bo do pryskania innego to może być c-360. Takie jest moje zdanie.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wykonując oprysk C-360 nie muszę go tankować do pełna, natomiast posiadam jeszcze Zetora FORTERRĘ, więc w cięższych warunkach mogę go podpiąć. Chyba jest to też jakieś rozwiązanie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Widze że masz podobne podejście do mnie. Ja też kupiłem burego troche na "wyrost" jak do mf255 ale nie żałuje bo mam dalej pole 3ha to zapinam proxime leje do pełna i jeden przejazd oprysk załatwiony i ok. Apropos tej firmy to szwagier ma od nich opryskiwacz tylko mniejszy chyba 400l dwa lata i nie narzeka jak narazie leje wode i gitara więc nie jest żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ten opryskkiwacz co chcesz kupić cenowo napewno ciekawie powiem tak kolega ma i sobie chwali jak narazie żadnym awarii nie było tylko że on go podczepia do MTZ 82TS a przy twoim URSUSIE będzie troche ciężko z pełnym a jeśli chodzi o areał to spokojnie podoła :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

niewiadomo czego się spodziewać po takiej cenie...... a jak sprawują się opryskiwacze firmy BURY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

martinezo

Jaka jest cena TOLMETA ,nie myślałeś możę nad jakąś inną firmą ,czy cena ma duże znaczenie .My jak kupowaliśmy swojego Tad -Lena zastanawialiśmy się jeszcze nad Pilmetem ale cena zaważyła ,mój znajomy ma tadka już 3 lata i chwali go pod niebiosa dlatego padł wybór na Tadka i myśle ,że się nie zawiedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

niewiadomo czego się spodziewać po takiej cenie...... a jak sprawują się opryskiwacze firmy BURY?

 

mam burego PERKOZ 812 od 2007 roku i jestem bardzo zadowolony, mam pompe Udor RO110 zawór stałociśnieniowy Arag wszystko chodzi jak najbardzij ok. Tylko warto dołożyć ciut i kupić w włoską belką bo polska wydaje sie trochę za delikatna. Ale ogólnie maszyna robi wrażenie dużo bardziej solidnej niż ten TOLMET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Sam też zastanawiałem sie nad tolmetem.

Bo pytanie czy warto dokładać ok.3000pln i kupić tad-len czy może jednak skusić sie na tol-met

a te 3000 zainwestować w coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w sumie poważna decyzja i na jakieś pare lat ale moim zdaniem dołożyć i kupić ten lepszy chociaż tamten też nie jest zły wybór należy do ciebie ja bym osobiście wolał ten droższy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

moje zdanie jest takie: jak nie chcesz się wywalać z kaski to bierz tolmeta za 3 tysie i tyle pare lat przy jakim takim dbaniu pochodzi jeszcze kwestia co uprawiasz i ile zabiegów robisz bo jak pyry czy warzywa i pryskasz po pare lub parenaście razy jedno pole to jak chcesz pewniejszą maszyne na dłuższy czas to warto dorzucić i kupić tadlena ewentualnie burego (którego mam tak na marginesie) bo ci producenci aspirują już do grona "tych lepszych" używają już pewnych podzespołów znanych firm no i z wykonaniem też chyba się bardziej starają i zgrubsza im to wychodzi...

 

a i przypomniała mi sie akcja z lata a propos tadlena 400l u sąsiada pękła rama podczas jazdy na pole po prostu korozja ale pół dnia z kątówką i spawarką i jest ok hehe... tu zgrubsza chyba coś tadlenowi nie poszło...

 

z burym u mnie nie ma jak narazie żadnych problemów ale tu musisz liczyć że wydasz ponad 6-7 tysi zależnie od wyposażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

post-23015-0-64122100-1354566533_thumb.jpg[

 

witam mam zamiar zakupić opryskiwacz tolmet lub biardzki 1500litrów 15 metrowe zaczepiany około 16000zł co sądzicie otych opryskiwaczach

Edytowano przez darkoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dziś dzwoniłem do formy TOLMET w sprawie opryskiwacza 800l 15m, i muszę przyznać całkiem ciekawa oferta : )

Może mi ktoś z was przybliżyć conieco o tych opryskiwaczach? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

To są odpryskiwacze z firmy Biardzki i niczym się nie różnią od siebie (dowiadywałem się). W sumie to chyba taniej bezpośrednio od Biardzkiego kupić, a transport też jest za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

własnie zakupiłem taki opryskiwacz w filmie tolmet przewiezli na miejsce jeszcze nieuzywany tylko na sniegu uatawiałem szerokosc kół za ciągnikiem brałem w tolmecie bo zamówiłem jeszcze wał do talezówki jest masywny i otaki mnie chodziło bo te z agregatów są delikatne

post-23015-0-03145300-1364407596_thumb.jpg

post-23015-0-19631500-1364407659_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

A myślicie, że opłaca się to? Jak z jakością?

Bo z tego co wiem, biardzki najlepszą jakością wykończeń się nie szczyci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tolmet=Biardzki kiedyś produkowali dla biardzkiego a od jakiegoś czasu postawili na własną markę i rozszerzyli asortyment ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

jakość niejest zła teraz malują proszkowo pompa jest włoska zawór stałocisnieniowy polski ale jak ktoś chce to mozna dobierać jnne opcie najwazniejsza jest pompa i beczka zeby niepękała a reszta powinna biegac tam niema co się psuć weze filtry i koncówki i powino pryskć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matheos    0

Kupiłem do ursusa c 360 600 litrową bańkę na 15m trochę na wyrost, przodek podnosi. A co do opryskiwacza to same pozytywy, może trochę pompa za słąba ale jest ok. 2 lata użytkowania. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj