roolnik89

Apollo 11 czy Tytan 11

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roolnik89    0

Planuję kupić rozrzutnik, ale mam problem z wyborem właściwego. Dużo już dowiedziałem się, czytając wasze wypowiedzi w innych tematach, ale mam jeszcze kilka wątpliwości. rozrztnik ma służyć do obornika ale również do wapna, tak wiec planuje kupic jakiś z adapterem pionowym dwuwalcowym. ciągnik z którym będzie zagregowany to fendt 309 vario. któy rozrzutnik był by lepszy tytan 11 czy apollo 11? czy Fendt 309 będzie pracował w nich bez problemu, czy też jest troche za mały?a może apollo 14? czekam na fachową pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Apollo ma lepiej rozwiązany układ jezdny - jedna oś i duże opony powodują, że lepiej się prowadzi po mokrym polu, nie robi kolein i łatwiej się nim zakręca.

 

Z drugiej strony Apollo ma również adaptery poziome, które bardziej nadają się do rozrzucania lżejszego kurzaka, niż ciężkiego obornika.

 

Jaka będzie różnica w spisywaniu się tych rozrzutników w wapnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Do wapna to raczej tytan. Ale jeśli tytan ma mieć tylko jeden + to lepszy apollo bo ma wiecej + .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale cena też gra rolę,a chyba apollo wyjdzie drożej :blink:

@roolnik89 309 zamęczy się w apollo 14(312 ma co w takim robić).Ja bym ci radził apollo, chodź do wożenia qq i jeden i drugi nie są zbyt dobre (wolno chodzi taśma na podłodze),ale qq wozisz tydzień,a makaron cały rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ma ktoś fotke tytana z dwoma wałkami bo nie mogę sobie tego wyobrazić, taki szeroki rozrzutnik i tylko 2 wałki :blink:


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Czym się różni tytan 11 od 12? Ja wybrałbym jednak tytana, mam wrażenie że apollo za bardzo ciąży na ciągnik.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roolnik89    0

Tytana 12 to raczej nie produkują.. rozumiem, że Fendt poradzi sobie z Apollo 11. a teraz pytanie do osoby która ma, lub też pracowala z nim. jak sobie radzi on z rozsiewaniem wapna??

 

chciałbym się jeszcze zapytań o jakość wykonania tego sprzętu. czy jest on wykonany z dobrego materiału i nie jest awaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym jednak tytana, mam wrażenie że apollo za bardzo ciąży na ciągnik.

Apollo na jednym dużym kole ma mniejszy opór toczenia niż tytan,i niema takiej skłonności do zapadania :blink: Ma też resorowany dyszel,a tytan nie...

@roolnik89 ja nie mam tytana ale sąsiad ma,już ok rok będzie i jak na razie wszystko jest ok.W wapnie też apollo powinien sobie lepiej poradzić.Zawsze możesz dokupić talerze.

Masz tutaj filmik,jest pokazane sianie wapna:

http://www.youtube.com/watch?v=1rAD8giXiKU

http://www.youtube.com/watch?v=PmCl8fTE-eM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roolnik89    0

Mam nadzieję, że adapter pionowy dwuwalcowy będzie sobie dobrze radził i z obornikiem i z wapnem. wolę taki, ponieważ w porównaniu do adaptera poziomego, rozrzuca on szerzej materiał, ale oczywiście liczę się z tym, że jest mniej dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też jestem zainteresowany APOLLO 14 i TYTANEM 13. Ktoś wie czy JD 6430 (115KM) da rade z APOLLO 14??? Wiadomo, że apollo droższy ale jego wykonanie też lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Planuję kupić rozrzutnik, ale mam problem z wyborem właściwego. Dużo już dowiedziałem się, czytając wasze wypowiedzi w innych tematach, ale mam jeszcze kilka wątpliwości. rozrztnik ma służyć do obornika ale również do wapna, tak wiec planuje kupic jakiś z adapterem pionowym dwuwalcowym. ciągnik z którym będzie zagregowany to fendt 309 vario. któy rozrzutnik był by lepszy tytan 11 czy apollo 11? czy Fendt 309 będzie pracował w nich bez problemu, czy też jest troche za mały?a może apollo 14? czekam na fachową pomoc...

Tytan 11 bardzo dobry rozrzutnik apollo moim zdaniem zadużo wysunieta oś do tyłu będzie bujac ciagnikiem a co sądzisz o wieltonie 9t cena dobra 56 tys netto jakośc lepsza pewnie jak tytan :D

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Apollo ma lepiej rozwiązany układ jezdny - jedna oś i duże opony powodują, że lepiej się prowadzi po mokrym polu, nie robi kolein i łatwiej się nim zakręca.

 

Z drugiej strony Apollo ma również adaptery poziome, które bardziej nadają się do rozrzucania lżejszego kurzaka, niż ciężkiego obornika.

 

Jaka będzie różnica w spisywaniu się tych rozrzutników w wapnie?

 

Moim zdaniem apollo ma za dużo wysunieto os do tyłu bedzie bujac ciagnikiem JAK KTOS WOZI NA ŁĄKI OBNIK TO MOŻE I LEPSZY APOLLO A O TOPIENIE SIE ROZRZTNIKA,DO TYTANA 11 MOZNA WZIĄŚĆ KOŁA JAK W TYTANIE 13. 22.5 I NAPEWNO BĘDZIE MNIEJ SIADAŁ NIŻ APOLLO A CO DO CIĘRZKOŚCI SKRĘCANIA DO TYTANÓW MOŻNA OS TYLNO SKRETNO ZAMÓWIC TYLKO NIE WIEM CZY TO BEDZIE TRIDEM CZY TANDEM KOSZT 5 TYS. :D

 

tytan 11 sam go bede brał :blink:

Chciał bym dowidzieć co będzie lepsze do r3 evo 100 tytan 13 czy tytan 11 u kolegi zefir chodzi w tytanie 13 to mój tymbardziej pójdzie -tytan 11 ma mniejsze koła bedzie siadał różnica między nimi ładownosci to chyba 1 t co śadzicie , i co sądzicie o tylnie osi skretniej w tytanach :unsure:

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

Mam Apollo 11. Pracował jeden sezon, jestem jak narazie z niego zadowonoly, jesli bym miał wybierac jeszcze raz to wybor bypadl na niego. Jesli ktos ma jakies pytania to służę pomocą

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz o apollo 11 to zastanów się jeszcze nad Joskin Siroko S4010/9V cena ok 60tyś netto. Kupiłem takiego rok temu, według mnie dużo lepsze wykonanie a cena aż tak dużo nie odbiega od od Apollo. Mam cennik Joskina jak by coś?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Sam zastanawiam się nad Apollo 11 lub podobnym i mam takie pytanie, czy ktoś rozwoził takim czymś obornik wiosną lub po opadach deszczu przy dużej wilgotności gleby. Jak się w takich warunkach sprawuje chodzi mi głównie o to czy naprawdę się lżej prowadzi czy więcej w tym reklamy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

Witam

Miałem przyjenośc użytwkowac Apollo 11 w trudnych warunkach i moim zdaniem jest to duża zaleta tego rozrzutnika. Przede wszystkim nie zostawia kolein, łatwo jest nim robic nawroty oraz nie stwaia dużych oporów nawet przy pełnej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Jesli mozna wiedziec to z jakim ciągnikiem on współpracuje bo u mnie to mial by byc 12045 (1224) i kwestia jak bedzie sobie radzil. Mam jeszcze pytanie czy nie miałeś w opcji Tytana11. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

Witam

jestem w podobnej kropce odnośnie rozrzutnika, u mnie wybór jest między joskinem 11 a apollo 11, Kol. Lamborghini 105 jestem zainteresowany cennikiem ...

Wszystko zależy jak duża jest różnica w cenie, ale za równo jeden jak i drugi ma swoje plusy i minusy, ale ważne żeby plusy nie przysłoniły minusów... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

Pracuje z nh ts115a <115km>. Najpierw był Tytan 11 , później Joskin Siroko S4010/9V jednak był za drogi, więc wybór padł na Apollo 11 o podobnej budowie co joskin tylko ,ze tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

appolo 11 to super rozrzutnik kolega ciąga taki zetorem 8441 i spokojnie sobie radzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak są możliwości to Unia Apollo albo Joskin Siroko.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Planuję kupić rozrzutnik, ale mam problem z wyborem właściwego. Dużo już dowiedziałem się, czytając wasze wypowiedzi w innych tematach, ale mam jeszcze kilka wątpliwości. rozrztnik ma służyć do obornika ale również do wapna, tak wiec planuje kupic jakiś z adapterem pionowym dwuwalcowym. ciągnik z którym będzie zagregowany to fendt 309 vario. któy rozrzutnik był by lepszy tytan 11 czy apollo 11? czy Fendt 309 będzie pracował w nich bez problemu, czy też jest troche za mały?a może apollo 14? czekam na fachową pomoc...

 

 

Zobacz to....jeszcze jedna alternatywa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj