Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
samczyk1991

MF 255 stracił moc , pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pino93    0

miałem to samo w swoim tylko uszczelka pod głowicą.

u mnie teraz rzuca olej kominem mechanik go rozkręcił i pierścienie są prawie dobre ale i tak kupiłem nowe co moze byc innego???

miecho123    3

A waszym zdaniem jaka podkładka pod głowice jest lepsz miedziana czy taka ciemna, nie pamiętam nazwy tego materiału ale podobne są stosowane w samochodach. Wczoraj jak planowaem głowicę do swojego 3p to mechanik ten co szlifował radził założyć tą ciemną podobno lepiej się układa.

Wiadomość z agroFakt.pl

beniaczus    0

Czesc. To moja pierwsza wypowiedz na forum wiec przy okaij chcialem sie przywitac, a wiec witam Wszystkich. Nie zakladajac nowego tematu chcialem podzielic sie swoim problemem na temat uszczelki pod glowica w MF-255. Omawialem juz ten przypadek na PW z urzytkownikiem samczyk 1991 i podobnie jak u Niego problem tkwil w uszczelce pod glowica ktora zostala przedmuchnieta pomiedzy 1 a 2 cylindrem czego objawem bylo : dziwne odglosy z filtra powietrza tzn. takie " cmokanie" , "puchanie" , "dukanie",pukanie w wydech zwaszcza podczas gaszenia ,dosc trudny rozruch,nawet po wymianie wtryskiwaczy i regenaracji pompy no i oczywiscie to mozolne wkrecanie sie na obroty.

Jesli to komus pomoze w diagnozie to milo mi bardzo. Pozdrawiam.

Edytowano przez beniaczus

ROBERTD    0

Mam spadek mocy. Silnik oleju nie bierze nie dymi, ładnie zapala. Remont jakieś 600mth temu. Przy róbcie zauważyłem ze przy obciążeniu nie wkręca sie na obroty. Wymieniłem filtr paliwa. To samo. Jak jednoznacznie stwierdzić walniętą uszczelkę pod głowicą.

Rolnik1973    1272

Wpierw zanim zaczniesz coś grzebać odkręć rurkę zasilającą pompę wtryskową i niech ktoś pompuje ręcznie pompkę zasilającą a Ty patrz czy z tej rurki tryska pod ciśnieniem czy tylko leci. Bo może tak być że pompa wtryskowa dostaje mniej niż potrzebuje. Może gdzieś paproch siedzi i przytyka przepływ ropy.

ROBERTD    0

Sprawdzę, ale raczej nie. Bo przed pompka mam wstępny filtr paliwa i juz wymieniłem filtr paliwa główny i wtedy sprawdziłem zasilanie miedzy pompką a zbiornikiem. Ale dzięki za sugestie- sprawdzę. A jakieś objawy uszczelki mówiące ze jest wydmuchana?

nik23    1

W pompie paliwowej jest siteczko na glownym zasilaniu pompy tym od filtra co idzie.

ROBERTD    0

Dziś sprawdziłem siteczko w pompie wtryskowej. Żadnego brudu. Jutro jeszcze sprawdzę zawory. I pomysły mi sie kończą. Ściągać głowice???wg Was??

OKEY    154

Raczej to jest cos z układem zasilajacym albo pompa paliwowa a nie samym silnikiem. Zadzwoń do jakiegos pompiarza może cos doradzi lub spotkał sie z takim przypadkiem.

nik23    1

A filtr powietrza czysty? Jezeli ciagnik ma za malo powietrza tez jest slabszy i grzeje sie bardziej. Ja mialem tak przy kombajnie. Sprawdz filtr. Bo uszczelka to juz ostatecznosc jak niemasz zadnych przedmuchow ani do olej ani plyn, w razie potrzeby sciag kolektor ssacy i sprawdz czy przez wszystkie wloty zasysa powietrze a nie dmucha z ktoregos. To bedzie oznaka ze z tloka na tlok przepala. Gdy sprawdzisz co napisalem, napisz co znalazles, to w razie dalszego braku rozwiazania postaram sie cos jeszcze pomoc.

Edytowano przez nik23

ROBERTD    0

Filtr powietrza czysty. Ale jak sprawdzić po odkręcenie kolektora czy wydmuch*je a nie ssie?

nik23    1

Albo ogien przystawiac do kolektorai czy go pociaga czy odpycha. Tylko najlepiej palnik i i ladny plomien sobie ustawic, zaden patyk ze szmatazeby ci go nie wciaglo w glowice! Ja osobiscie reke przykladam do wloty i na czucie sprawdzam ale tobie nie polecam!

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomas318
      witam naprawiam pompy i inne części hydrauliki siłowej nie tylko do kazdego modelu traktora komabjnu lub innego sprzetu rolniczego . W razie pytanie prosze pisac prywatna wiadomosc . Pozdrawiam 
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez Pablo1992
      Witam. Kupilem MF 399, 1996 r. I wydaje mi sie ze nie dzialaja niektóre kontrolki na konsoli i mialbym prozbe ze moze komous by sie chcialo zrobic zdjecia kontrolek wszystkich jakie sa w swoim MF i wrzucic do galeri lub wysac mi na e-maila. Z góry dziekuje.
    • Przez lexiflexi
      4 raz przez 12 lat urwał mi się wał korbowy w mfie 560... po 3 razie zmieniłem cały blok nowy wał i po 3 latach znowu urwał się ... robili to mechanicy w zakładzie nie miałem wglądu takiego jak to było robione a kasę wzieli dużą... jedyne co widzialem to już złożony silnik i specjalnie umalowali go bo blok był żólty i nie ładny ... teraz dopiero okazało się że oprócz bloku wsadzili mi pompe wtryskowa od tamtego nie wiadomo jak było z wałem ... na panewkach jest jakiś symbol 01 a na oryginalnych jaki jest ? Teraz tak... czy warto robić silnik ( koszt ok 4000-5000 zł) czy kupić silnik ( do 4500 zł) ... Był z nim tez problem że nawet jak stał nieruchomo to jak się wcisneło gaz w podłogę to dymił na czarno ... co było tego przyczyną ? odpowiedzcie na te 2 pytania ... z góry dziękuję ...
    • Przez przemek230591
      Witam mam problem z podnośnikiem u mojego mf 394f. Problem polega na tym iż po osiągnięciu przez ramiona górnej pozycji ciagnik jest jakby przyduszany jakby coś go blokowało, wygląda mi to tak jakby nie działał zawór przelewowy miał ktoś podobny problem? Poza tym za siedzeniem po odkreceniu zaślepki znalazłem dwie dźwignię jak by od regulacji, wiecie do czego służą 
      Doraźnie zastosowałem taki ogranicznik na dźwigni jak na drugim zdjęciu