MECHANIZATOR

Muzeum Polskiej Mechanizacji

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam szanowne towarzystwo - wpadł mi do głowy dzisiaj pomysł nieco szalony - mianowicie wpadłem na pomysł aby stworzyć coś w rodzaju muzeum mehcanizacji rolnictwa - w któym zgromadzone były by maszyny typowe dla polskich gospodarstw z lat 1950-1990 bo w takim przedziale mozna mówić o typowo polskiej mechanizacji - i nie chodzi o samo ich zgromadzenie w jednym miejscu ale stworzenie działajacego gospodarstwa w którym takie maszyny można by pokazywac w pracy szerszej publiczności i to przy róznego rodzaju pracach od orki po zbiór wszelakich roślin (kukurydza buraki ziemniaki zielonki)

 

poprostu zwiedzający wchodząc cofał by sie o te kilka dekad wstecz (najsmielszy plan to zrobić podział na lata 50-60 i 70-80)

 

 

pierwszy przedział napewno musiał by zawierać taki sprzet jak ursusy C-45 C-25 C-4011 kombajn Vistula i inne maszyny urzytkowane w tamtym okresie a drugi przedział to juz wiecie cała seria ursusw od C-385 do 1614 i bizony od Z040 do Z083

 

co wy na to

 

albo inaczej czy mieli byscie ochote takie miejsce odwiedzić - maszyny były by oczywiście z detalami doprowadzone do pierwotnego wygladu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomysł godny uwagi tylko wymaga bardzo dużych nakładów pieniężnych, a z tym moze byc krucho :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to wiadomo że zastrzyk kapitąłu musiał by byc spory ale tak sobie myśle że gdyby się znalazł sponsor i jakies srodki z UE wysmyczyło to moze by to dosżło do skutku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Pomysł bomba, mnóstwo młodych rolników mogłoby poznać historię Polskiego rolnictwa, sam jakbym mógł w jakiś sposób to bym pomógł, w przyszłości na pewno zwróciłoby to się, w dodatku ze w takim tempie rozwija się technika :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym, się do takiego miejsca wybrał. Chciałbym zobaczyć wszystkie te maszyny w jednej "kupie". Jest to jednak pomysł bardzo pracochłonny no i dosyć kosztowny ;?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Pomysł jest super tylko jak go wprowadzić w Życie Hmm :rolleyes:Jest Muzeum PGR w Bolegorzynie woj.zachodniopomorskie. Skoro oni prosperują, to czemu Muzeum Polskiej Mechanizacji miało by nie powstać, w końcu trzeba jakoś ratować naszą historie !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Pomysł bardzo dobry sam bym napewno takie odwiedział ale jak z wykonaniem i ile na to trzeba kaski:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Radek zastanów się poważnie bo to nie głupi pomysł byłby, sponsora moze jakiegoś by znalazł, ludzi posiadających takie maszyny też...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest super z wielką chęcią bym takie muzeum odwiedzil i wielu innych ludzi też z maszynami nie było by większego problemu no chyba że z ursusem c-45 czy wistulą a pieniądze to trzeba pozyskać gdzie tylko się da sprubować od unii europejskiej dostać jakieś dotacje od rzondu coś wyprośić może jakiś sponsor by się znalazl może jakaś politechnika by pomogła trzeba próbować wszystkiego bo to by była piękna sprawa takie ''żywe muzeum'':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dzieki za słowa uznania - bo wydawało mi się że to pomysł troche szalony

 

tylko tak konkretniej to sporo kasy by trzeba w to inwestnąć - swoich zaskórniaków to troche mam ale to by była kropla w morzu - sponsor - pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to CNH Płock w koncu pół ekspozycji to ich historia :) a drugi to napewno ursus (co do któego nie ma co liczyć bo sam ma kłopoty finansowe) - druga sprawa to gdzie to umiejscowić ?? napewno musiało by to byc gospodarstwo - najlepiej były PGR albo coś podobnego


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Jakoś ten pomysł mnie zaszczepił !!! Zaczął bym jednak od szukania odpowiedniej lokalizacji, były PGR super sprawa ale nie wiem czy dało by rade coś wytargać za taniochę z ANR ??? Trzeba by popytać


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Pomysł jak dla mnie super. Kocham nasze narodowe maszyny, dlatego miło by było za 20 lat mieć świadomość, że gdzieś tam jest jeszcze Bizon Z056 czy Ursus C-330 i na zniknięcie im się nie zanosi. Jak do wszystkiego potrzeba pieniędzy, ale jakieś by się pewnie znalazły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

o konnym sprzecie i koniach nie myślałem bo ze zwierzętami wiadomo zawsze problem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się kilkadziesiąt lat. W Szreniawie koło Poznania istnieje Muzeum Polskiego Rolnictwa, w którym bardzo dużo miejsca zajmuje mechanizacja, również z tych lat o których piszesz. Są tam organizowane różne imprezy, w tym pokazy pracy maszyn. Dlatego wątpie by ktoś chciał finansować takie przedsięwzięcie. Oczywiście coś takiego mo0że zrobić zapaleniec we własnym zakresie, ale realnie patrząc na finansowanie z zewnątrz bym nie liczył.No i musiało by to być z dala od wielkopolski, bo ludzie wybrali by Szreniawe, bo mogą tam obejrzeć dużo więcej.

 

Mimo tego podziwiam pomysł, chęci i tak duże zainteresowanie tematam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wiesz co chyba sie nie rozumiemy - nie chodzi mi o muzeuw w którym eksponaty stoją i nie wolno ich dotykac - to ma żyć i funkcjonować i nie raz do roku przy okazji pokazów a cały okrągły rok - poza tym bez urazy ale w szreniawie co mają jedną Vistulke i pare traktorków


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Pomysł naprawdę dobry, cały rok bez przesady eksponaty mają posłużyć parę lat. Można przecież organizować pokazy częściej, kilkanaście razy do roku, przy okazji konkretnych prac polowych !


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mechanizator@ powiem to co przedmówcy - dobry i ciekawy pomysł :) Tylko zakładając takie muzeum musiałbyś wszystkimi pracami zajmować się sam, bądź z osobami którym ufasz. Zatrudnienie klasycznego pracownika, który nie dbałby o sprzęt byłoby nie zgodne z założeniami Twojego pomysłu. Pracownik nie zawsze dba i nie zawsze szanuje cudzy sprzęt. Dodatkowo należy podkreślić, że to będą stare i wyeksploatowane maszyny, o które trzeba szczególnie dbać. Domniemam, że te maszyny byłyby zawsze wypucowane,czyste,bez wycieków,zadbane a wiadomo, że najlepiej zadbane coś jest jak się samemu o to dba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no oczywiscie samemu oraz znam kilka zaufanych osób które dały by im drugą młodość - no może przesadziłem z tym non stop ale tak powiedzmy raz albo dwa razy w tygodniu jak jest sezon ??

 

tylko my sobie tutaj tak gadu-gadu ale konkretów ni ma - znacie moze jakies fundusze UE które mozna by pod to podciagnąc


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet gdyby te maszyny pracowały caly sezon to by się wiele nie namęczyły np gdyby pracowaly na 20 ha to gdyby tam był ZO40,ZO50,ZO56,ZO58, i np ZO83 to niemialy by co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Fundusze UE chyba będzie ciężko, chodź nie mówię że nie!!! Może jednak jakieś firmy czy organizacje, szybciej by wsparły taki cel ???


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. rozumiem, o co Ci chodzi. Jeśli chodzi o fundusze, to jest coś takiego jak Odnowa wsi, zachowanie dziedzictwa kulturowego. Jeśli serio o tym myślisz, to może pogadaj z ludźmi którzy robią zloty starych maszyn rolniczych, pewnie znajdziesz coś w necie. Może ktoś z nich byłby zainteresowany współpracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj