Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja koledzy mam takie pytanie,czy w górzystym terenie hydro da sobie radę,czy nie będzie się przegrzewać albo przestanie ciągnąć?Chcę kupić jakiś używany,jak się trafi hydro tonie wiem czy brać na moje (górki)

Wiadomość z agroFakt.pl

mirro    209

I tak, i nie. Wizualnie przecieki tak.Pompa ma punkty pomiarowe dla ciśnienia doladowania pompy głównej i ciśnienia jazdy. Silnika albo silników juz nie sprawdzisz.

"ciśnienia doladowania pompy głównej"

Rozumiem że masz na myśli ciśnienie tej pompy wspomagającej tak?

Wiesz jakie wartości powinna dawać pompa?

I jakie ciśnienie jazdy?

Piotrek1251    0
Napisano (edytowany)

Widze żę dyskusja na temat napędu hydrostatycznego rozgożała juz na dobre więc też dołącze się do tematu . Kilka lat jeździłem kombajnem z mechanikiem i po całym dniu na prawdę można dostać w kość. W tym roku kupiłem kombajn z hydrostatem . Wjechał na lawete zjechał u mnie wszsytko było pięknie. Jak zacząłem dokładniejsze oględziny kombajnu okazało się że i owszem maszynka genialna ze stanu wizuanego jak i technicznego ale jest jeden mankament. A mianowicie : przy zgaszonym silniku skrzynia biegów pracuje . tzn na początku drązek zmiany biegów chdoził bardzo ciężko ale było to spowodowane długim postojem. po nasmarowaniu linek płynie chodzi wbijanie 2 i 3 nie udało mi się jeszcze wbić 1 biegu. Natomiast przy odpalonym silniku z joystickiem w położeniu luzu jaka kolwiek próba wbicia biegu z luzu na 1 2 lub 3 bieg kończy się zgrzytem w skrzyni i brakiem jakiej kolwiek możliwości wbicia tego biegu . natomiast jeśli na zgaszonym silniku wbije 2 i dopale to spokojnie kombajn jeździ ale wybicie na luz skrzyni przy pracującym silniku graniczy z cudem . Nie spotkałem się wcześniej z takim napędem więc stąd moje pytanie i prośba o pomoc w rozwikłaniu problemu.

Edytowano przez Piotrek1251

Tematy połączone.

Planuje zakup kombajnu w hydrostacie prosze o opinie , plusy i minusy hydrostatu

Edytowano przez KRISTOFORn

kamil96    36

Co powiecie na temat Claasa Dominatora 88 SL Maxi lub 88 VX skrzynia hydro bo mam zamiar taki kupic.

aresss    6

Hydrostat to super rzecz ale słyszalem tylko ze bizony niektóre były na hydrostacie (zo58 niebieski ,wersja eksportowa badz juz ten "na" new hoolandzie )i słyszałem ze starsznie się sie leją, olejem <_< Ale tylko tak słyszałem! A w zachodnim sprzęcie napewno lepsza kultura pracy B)

Pozdrawiam!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się