Polecane posty

walkol    34

Jestem zainteresowany jakimś kombajnem i zastanawiam się ,który wybrać mechanik czy hydro? jakie są wady jakie zalety wiadomo że hydro jest droższy i więcej pali ale wygodniejszy no i koszt utrzymania ich i awaryjność .


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak dotad nie slyszalem o awarii hydrostatu... a wygoda jest i to jaka... wszystko w jednym reku;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm ,ja mam hydrostaty we wszystkich kombajnach,i nic się z nimi nie dzieje,żadnych awarii,a i żadnych obsług narazie nie było tylko jazda w sezon nie ma przestojów,a co do wygody to tylko ten może sobie to wyobrazić kto ma takie coś,po prostu poezja.Jak kupisz kombajn bez tego to bedziesz dalej jeździł jak starym poczciwym Bizonem a ręka od tego może zaboleć po całym dniu koszenia,zważając na to ,że nie ma u nas aż tak dużych pól ,że tylko zrobić poprzeczniaki i jeździ się kilometr i tyle ,tylko non stop trzeba kręcić... Jak dla mnie hydrostat obowiązkowo!!


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

tylko hydro i najlepiej 3 biegowe . Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o i bardzo dobra sprawa z tym urządzeniem i jak kolega wyżej 3 biegowa skrzynia i bardzo polecam i bez awaryjna bo tak to trzeba wajchować i nogo sprzęgło w cistać a tak to luks polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

widzę że wszystko przemawia za hydro ale np.za niedużą różnicą w cenie hydro czy 1 klawisz więcej na mechaniku i szersza młocarnia ,oczywiście mówię o nowym TC5050 i 5060 tyle że na małych kawałkach można hydro sporo nadrobić na zakręcaniu , a jeszcze wracając do hydro to też jest skrzynia? ale chyba inna?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jest normalna skrzynia 3 biegowa u mnie w Claas-ach,w NH podejrzewam,że inaczej nie będzie.

 

PS. to ma być nowy kombajn???


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Nowy , bo z używanym bym raczej nie patrzył na hydro tylko ogólny stan techniczny i wizualny i teraz dylemat ale ten 5050 ze 30000 tańszy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

a napisz ile ha chcesz rocznie kosić nim ??


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

80-100 bez kukurydzy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no to tak średnio,ale i tak bym zainwestował hydro podtrzymując moje poprzednie argumenty , na PROW to idzie?? a nie myślałeś o jakimś Claas-ie??


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

na prow ,może ja żle napisałem bo tańszy jest ten hydro tyle że mniejszy, a zresztą dokładnie nie wiem bo deeler ceny podaje w cały świat, a co do classa to słyszałem że sporo droższe są w tym przedziale


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

cen claas-a nie znam ale ja mam tylko claas-y i wydaje mi się ,że to najlepsze kombajny ale to tylko moja opinia,mój wujek kupił w tamtym roku nowego NH chyba tc 54 ,to tyle ,ze ma kabinę ładną i ogólnie wygląd lepszy ale nic szybciej nie kosi jak starym bizonem :):)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

TC54 to jest odpowiednik Dominatora 150 ale jest wydajniejszy i ma nową nazwę 5040 lub 5050


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm ale skromnie on wygląda odpowiednik 150 mówisz , ile ma klawiszy?? to może on tak nim ostrożnie kosi ,ja mam najmniejszy Mega 204 to nie ma co porównywać...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

ten hydro ma 4 a ten mechanik ma 5 i on jest droższy ze 30000


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm to weź 5 na hydro , albo jak za drogi to i tak weź 4 na hydro ,komfort lepszy a kosił i tak bedzie przecież,używane z hydro też lepiej się sprzedają


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

5 na hydro jest droższy ok.90-100 tys. a skąd je wziąć?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm , jakiegoś używanego nie można wziąć na dofinansowanie?? a jaką wydajność ma ta 4 hydro ha/godz?? sam wiem jak jest cięzko bo też mamy średnie gospodarstwo


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Na różnicowanie składałem na nowy a czy można na używany to nie wiem ,a w ogóle mam uprzedzenie do używanych i nie znam się na co patrzeć przy zakupie a nowy to nowy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

prosta sprawa jak masz kawalki male, do 3 ha to moze lepiej hydro, jak masz kawalki 5 ha i wiecej, to zdecydowanie wez mechanika, poza tym oprocz wiekszego bebna, sit i wytrzasaczy, wydajnosc wzrosnie bardzo duzo. zadnym rodzajem napedu sie tego nie nadrobi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Zgadzam się ale jeszcze dokładając do 5060 separator to wyjdzie co najmniej 50000 drożej niż 5050 ale fakt maszyna wydajniejsza tylko cena nie dla mnie no i mechanik a wszyscy chwalą hydro :blink:


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

może i ma takie kawałki ,ale chcąc jechać na zarobki to wątpie ,że takie areały będzie miał ,wsumie brzozak jeśli to byłby używany to na pewno wybrałby hydro ale przy nowym różnica cenaowa jest b. duża,więc jeśli będzie kosił jak napisał 100 ha to może i wziąć bardziej wydajny niż bardziej komfortowy, sam po sobie wiem ,że hydro np. jak zboże leży i nie mam AC w 440 to się przydaje jak zaryje to tylko joy do tyłu i już a tak to ciężko bez hydro ale z drugiej strony patrząc ma tylko 100 ha więc spokojnie w sezon wyrobi i nie ma takiej potrzeby szybko kosić


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

ja mam w claasie hydrostat, jeszcze nie miałem awari, to jest super użądzenie wajcha w tył kombajn do tyłu , wajcha w przud kompajn do przodu im bardziej ją pcham do przodu tym szybciej jedzie, a po sirodku luz, pez żadnego sprzęgła biegów, bardzo szybko nim się operuje, raz mi słabo jechał bez sił, okazało sie że trzeba było uzupełnić płyn hydro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9Szczepan    0

Porównując układ hydrostatyczny do zwykłego mechanika warto zwrócić uwagę na komfort pracy w prawdzie jest droższy ale warto dopłacić. Ponadto układy hydrostatyczne są mniej awaryjne i przy sprzedarzy do duży plus. Osobiście użytkuję NH TC5070 na hydro i szczerze polecam ten kombajn jak do tej pory sprawuju się nienagannie. Jeśli zamierzasz brać na zwrot to bierz sprzęt jak najdroższy zawsze wydaje się, że to dużo kasy ale w perspektywie czasu dochodzisz to wniosku, że trzeba było brać ten droższy. Na twoim miejscu rozpatrzyłbym również ofertę classa. Warto ponegocjować z obydwoma dealerami to oni biją się o klijenta a ty żądasz najlepszej oferty. Powodzenia przy zakupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam od niedawna jestem właścicielem kombajnu MF 36 RS niestety ten sprzet bedzie uzywał moj tata który nie za bardzo zna angielski.
      Jako iż Korbanek ani zaden serwis w Polsce nie posiada polskiego jezyka postanowiłem sam przetłumaczyć DATAVISION.
      Sprawy elektroniki oraz jak zczytać zawartośc komputera w kombajnie jest już dawno rozwiązana i aktualnie tłumacze komunikaty jednak niestety jest to język doś profesjonalny i tu prosze o pomoc.
      Poszukuje kogoś z nowym mf 38 - 40 co posiadają polski jezyk (lub chcieli by mieć wgrany taki język) abym mógł dojechać i odczytać komunikaty, albo kogoś kto pomoże mi tłumaczyc ręcznie komunikaty z angielskiego na polski.
      W niedługim czasie będe mógł zaoferowac wgrywanie polskiego jezyka do tych kombajnów.
      W razie pytań prosze o numery tel to zadzwonie zeby dogadać szczególy. Lub pisać na maila Fridem@o2.pl lub 668156067
    • Przez jacek16031989
      witam tak jak w temacie. Opisze w skrócie wcześniej wtryski lały zostały Oddane do regeneracji po złożeniu wszystkiego nie pali nawet dymku nie puszcza ustawione na 220 po luzowalem nakrętki na wtryskach ojciec kręcił jak lecialo paliwo zakręciłem i nic proszę o pomoc na pompie nie ma żadnej śrubki już nie wiem jak układ odpowietrzyc może ktoś miał już coś takiego
    • Przez RolnikMarian6226
      Witam, od jakiegoś czasu mam nowy kombajn a w nim sito górne takie jak przedstawione w załączniku. Mam pytanie dotyczące tego sita, do czego ono jest? Czy nadaje się do młócenie pszenicy,jęczmienia,rzepaku? Czy może nie bawić się z nim i kupić sito żaluzjowe? dodam że sito dolne mam oczkowe

    • Przez opel1988
      Witam posiadam kombajn zbożowy mf530 rok temu przed żniwami naprawiałem skrzynie biegów (biegi wypadały ) wiec wymieniłem zużyte koła zębate zaznacze żę były one dosyć sporo zużyte szczegulnie tryb od pierwszego biegu skrzynia była zrobiona wymienione tryby itp. wszystko co wyglądało na zużyte wymienione zamontowałem skrzynie z powrotem i co sie okazało że biegi i tak wyskakują nic się nie zmieniło przy obciążeniu czyli jak jadę pod górę wyskakuje pierwszy biek dosyć często jak jadę po prostym czy z góry biegi nie wyskakują. Skrzynie już wyciągnąłem jutro zacznę ją rozbierać prosze o pomoc jakieś rady jaka może być tego przyczyna.POZDRAWIAM
    • Przez kombajnistaZ050
      Witam.Chciałbym sie dowiedziec po kolei jakie wajchy i do czego służą w kombajnie Fortschritt E 512. Z góry dzięki za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj