gregorfik

TC 5070 vs Tucano320

Polecane posty

gregorfik    1

Jaki kombajn wybrać NH czy Tucano???

w obecnym czasie cena obu jest bardzo zbliżona chodzi mi o aspekty czysto techniczne np. wydajność?

Wiadomo, że Tucano nie ma dodatkowego separatora ( 3 bębna) jednak czy to powoduje, że Tucano będzie mnniej wydajny???

Niektórzy twierdzą, że 3 bęben wcale nie pomaga, jak z tym jest??

Kolejna sprawa zastanawiająca jężeli 3 bęben wpływa tak pozytywnie na wydajność to dlaczego Avero który jest mniejszy i mniej zaawansowany technicznie posiada go a Tucano nie? Czy to oznacza że wydajnośc 2 bębnowego nieco mocniejszego Tucano będzie podobna do minimalnie słabszego, ale 3 bębnowego Avero?

Tucano ma Cebis zaleta czy dodatkowa elektroniczna pierdoła? która może się popsuć ??? Jak bardzo jest przydatny, potrzebny???

Kolejna sprawa komfort pracy w obu kombajnach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

3 beben przede wszystkim umozliwia zbior wilgotnego plonu, poza tym omlot jest w wyzszej jakosci. nastepuje wzrost wydajnosci, ale nie taki jak w przypadku wzrostu powierzchni sit czy wytrzasaczy. stad avero nie ma takiego przerobu jak tukan 320.

 

wydajnosc tc5070 i tucano 320 jest bardzo zblizona, rowniez opinie na naszym forum to potwierdzaja i wynosi 12 t suchej pszenicy na godzine w dobrych warunkach.

 

tucan jest bardziej komfortowy, nh ma lepszy system omlotu, ostatnio jeszcze poruszalismy kwestie slomy.

mozesz poczytac w innych tematach, bo jest tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Wiem, że jest sporo napisane na podobne tematy :) , ale jakoś chciałem to wszystko zebrać poza tym dokładnie takiego porównania jeszcze nie było :) . ALe bardzo dziękuje za odpowiedź i czekam na opinie innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Tucano ma Cebis zaleta czy dodatkowa elektroniczna pierdoła? która może się popsuć ??? Jak bardzo jest przydatny, potrzebny???

a co z tym fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie slyszalem o awarii cebisa (ale najlepiej jakby sie wypowiedzial ktos kto ma stycznosc, w sensie z serwisem, albo sprzedaza), to terminal ktory ulatwia prace nic wiecej, jest wygodny w uzyciu, lepiej obrazuje procesy podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1

Cebis to bardzo dobre rozwiązanie, dokonujesz przez niego wszystkich nastaw i bardzo szybko mozesz korygować ustawienia w czasie zmieniajacych sie warunków na polu.Jest czytelny i łatwy w obsłudze. Kabina jest bardzo wygodna i wyciszona. Silnik jest nie do zaduszenia, nie to co w bizonie:D Polecam tucano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zapewniam cie ze jest do zaduszenia jak wszystko, wjedz na konkretna gore przy konkretnym rzeapku z zielonymi lodygami o srednicy 80 mm to zobaczymy jak bedzie stekal, jak to za malo to pedpnij mu przyczepe 20ton ladownosci i w koncu zdechnie :blink: albo wjedz w bagno na za wysokim przelozeniu i juz mlocarnia nie wyrobi zadanych obrotow.

w kazdym razie nie porownuj go do bizona, bo to nie ma sensu :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Meśki jakoś nigdy nie były liderem jeśli chodzi o elastyczność pracy silnika, więc nie wiem skąd to wywnioskowałeś?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1

Prównuje do bizona bo wczesniej mielismy bizona i ma to wiekszy sens niz porownywanie do innej marki o ktorej niewiele wiem i ktorej nigdy nie posiadalem. A że jest nie do zaduszenia to wiem stad ze w czasie zbioru rzepaku pasek od młucarni pekal a kombajn nie gasl. Nie wiem tylko do czego pijesz z ta przyczepa 20 ton jak chcesz to podczepiaja taka do swojego kombajnu a nie podawaj takich glupich rad. Z tego co wiem to obroty mlucarni sa niezalezne od predkosci jazdy wiec wjazd w bagno odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to nie zadna rada, po prostu kazdy silnik mozna zadusic, dlatego trzeba dobierac kombajn do warunkow. jesli silnik potrafi pasek od mlocarni rozerwac, to jakis pasek do p.py dali :blink:

porownywanie do bizona nie ma sensu bo wszystko bedzie 700 razy lepsze, nie musisz jezdzic wszystkimi kombajnami swiata by moc je porownac, od tego sa paramtry techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1

Pasek orginalny. Parametry to jedno a praktyka i subiektywne odczucia drugie. Ale to niepotrzebne odbieganie od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

odczucia subiektywne, moga wlasnie przeslonic prawde obiektywna :huh: ale masz racje nie ma co robic OT

Meśki jakoś nigdy nie były liderem jeśli chodzi o elastyczność pracy silnika

po co elastycznosc w takim urzadzeniu jak kombajn i tak musi pracowac na stalych obrotach :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
po co elastycznosc w takim urzadzeniu jak kombajn i tak musi pracowac na stalych obrotach :huh:
żeby pod wpływem zmiany obciążenia utrzymywał te obroty

Brzoza2 u nas kombajn był w do 1992 roku i nie mam całkowicie pojęcia na ten temat, dopiero niedawno zamówiliśmy Tuca, więc nie bardzo się w temacie orientuje :o Ale wydaje Mi sie, że elastyczny silnik jest potrzebny. To oczywiście moje zdanie i mogę się mylić :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to zalezy tylko od mocy nie od elastycznosci, tzn nie w takim stopniu jak ciagniecie pod gore przyczepy kempingowej malym SUVem :blink:

 

w takiej maszynie moc jest najwazniejsza, a jej przebieg nie bardzo, dlatego specjalnie tworzy sie takie charakterystyki.

http://www.agcosisupower.com/@Bin/1635448/SisuDiesel_7cylEng.pdf

patrz na ten wykres idealny pod kombajn, wielka ladowarke w bezstopniowa przekladnia, jakis walec itp.

w ciagniku z powershiftem takie kreski bylyby bezuzyteczne, a skoro w takich maszynach i tak ma sie pracowac w stalym zakresie obrotow, to robi sie tylko waski fragment z bardzo dobrymi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Aha, dzięki za wytłumaczenie. A tego bydlaka to na żywca widziałem na Eurosatory w Praryżu Sisu Trucks miało go na swoim stoisku w ciężarówce ale brzmienie. :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie juz tylko normalnie, nie powiedzialem, ze wszyscy musza sie do tego stosowac :blink:

poza tym piszac wielka ladowarke, nie chodzilo mi o zwyklego kolowca, tylko cos do zadan specjalnych, z narzedziem bardziej skomplikowanym od metalowej lyzki :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem wiem, ale zasada też już taką przyjmują że sprzęt musi mieć dobry moment i moc od tam 1000 obr. Kwestia oszczędności paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

gdzie taka zasade slyszales?

jesli maszyna pracuje tylko i wylacznie na 2050 obr/min to po co jej wyzsza wartosc momentu w zakresie 1200-1800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No w kombajnach tak macie że na dużych obrotach pracujecie. ładowarkami już się nie pracuje na wysokich obr tylko właśnie na takich do 1600 obr jak tam w charakterystyce Volvo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kurde ile razy mam powtarzac, ze pod nazwa ladowarka nie kryje sie tylko ladowarka kolowa!!!!!!!!!!!!!!

sa ladowarki chociazby do burakow, odbioru materialu w kopalni odkrywkowej, czy wegla w kopalni, skoncz ten OT i nie szukaj dziury w calym!!!!!!!

bo nic sensownego nie piszesz, tylko sie czepiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dobra skończe. A czepiam się bo "ładowarka" to ładowarka kołowa. Do buraków masz doczyszczarko-ładowarki tzw "mysz", a w kopalni odkrywkowej jak Ci chodzi o te duże co mają to koło to są ładowarki wielonaczyniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj