ursus1634

John Deere 1450/1550 CWS/WTS

Polecane posty

yacenty    3860

ale i tak wg tego naszego nowego kolegi claas jest lepszy:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Uwielbiam dyskusje bez argumentów.

 

Class jest lepszy od jd bo jest class i jest przez to lepszy ;), tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Też uwielbiam porównania że claas jest lepszy od jd bo jest claasem. Czym się sugerujecie? Farbą? Ale słyszałem od paru ludzi że CWS 1450 to porażka. Ostatnio jak woziłem rzepak do skupu w PGR co maja ten kombajn to tak. Wyjechali o 11 wrócili o 13. Pozaglądali do hedra i znów pojechali i tak co dwie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Zapomniałes dodać ...... wyjechali przjechali i drapali się po głowie że wydali trzy stówki i kupili bizona tylko ze zielonego z klimatyzacją

 

Nie cytujemy poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Może zamiast drapać się po głowie to wzięliby instrukcję przeczytali ;)

 

CWS ma tyle wspólnego z Bizonem co TC 56. Niektórzy na targach mówią: "O to to samo co Bizun tylko żółte" Akurat ;) I wtedy mnie krew zalewa jak fachowcy dyskutują :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jak zwykł mawiać towarzysz Andrzej Lepper : "wystąpiliście tutaj w 5 i zatańczyliście Breadgance, taniec na głowie jak ktoś nie wie" ;) . Ja ze swej strony bym dodał znikąd ;) , bo co masz na swoją argumentację @samtron ;) . Byś przynajmniej zrobił zdjęcia maszynom o których mówisz a nie rzucał pustych słów na wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Posiadam CWS 1450 i też spotkałem sie z opinią na temat tego że jest taki jak bizon ale to brednie!!! jeśli chodzi o koszenie rzepaku to nic mi nieprzerywało pracy a dziennie robiłem ok 8ha, jeśli chodzi o pszenice to dziś kombajn kosił u kolegi i od godziny 9 do 20 wykosił 14ha niewiem czy to dobry czy zły wynik ale kombajn mamy od niecałego miesiąca i sie dopiero uczymy z nim współpracowac jeśli chodzi o usterki to jedyna jaka miałem to filtr od klimatyzacji sie zatkał i tyle. Jedyny minus wg mnie to duże spalanie.


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

duże tzn ile? na ha pszenicy albo na ha rzepaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wezcie wypier....lcie tego samtrona bo mnie normalnie wkur.... tymi swoimi wypowiedziami, Co stego ze JD 1450 CWS to kombajn nie za dobry ale napewno nie jest jak bizon. Wez bizonem pojedz w zbozu 6km/h? a w zyciu. I kolego jak widziales jednego 1450 jak sie psuje to nie gadaj ze wszystkie tak JD maja . Wieksze modele sa o niebo lepsze a nawet lepsze od Classow moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
w rzepaku palił od 37 do 39 l na godzine a w pszenicy mniej bo od 30 do 34 l na godzine. Jak myślicie czy jest znim coś nietak czy to w porządku ??

 

Zastanawiam sie skąd te dane? 35 litrów pali mojemu kumplowi CTS z 300 konnym silnikiem. JD mi spala od 18 w górę, 18 to mieszanka, żyto 22, maksymalnie nam w pszenicy z rozdrabniaczem 25 wziął.

 

Podziel sobie ilość litrów z komputera przez godziny pracy, to bedzie średnia doliczając jazdę. Mi wychodzi 19 litrów.

Czy jest w tym coś dziwnego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

dziś dzwoniliśmy do serwisu zgłosic to i powiedziano nam że na początku jest tak ustawione przy każdym jeśli kombajn przekroczy 150 motogodzin to ma byc inaczej ustawiony przez mechaników zobaczymy jak to będzie


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

hmm... mi tam ne płaca za reklamowanie marki JD, ale na razie w moich maszynach nie mam sie do czego doczepic, a ze sa juz to wiekowe maszyny no i sie zdarzaja wpadki... no ale na spalanie w 210 konnym silniku nie moge narzekac myslałem ze bedzie strasznie, cały dzien tzn od 12 do 19 wykosiłem niecałe 15 ha, bez sieczkarni, ale z postojami na wysypywanie bo niezdarzyli odwozic ode mnie to spalił mi całe 200 litrow, był pełny na rano i weszło tylko 200 i ani litra wiecej...

a co do Classów i JD... sa zawzięci zwolennicy tych i tych...;p


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
6km/h w zbożu chyba w takim co nawet zając się nie "używi" to zgoda, normalnie 3-3,4km/h

 

 

Kolego wez uciekaj z tego forum bo twoja wiedza jest naprawde mala. A jezeli chcesz ponazekac na maszyny JD to gdzie indziej. A chcesz zobaczyc filmik jak JD 1450CWS jezdzi 6km/h w zbozu pszenicy jarej 4-5t/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

6km/h*4,8m heder= 2,88ha na godzinę /po co kupowac lexiona lepiej 1450/!!!

już wzeszło to co wyleciało z klawiszy ???? gdyby to było pszenżyto i młóciłbys ze scinaczem nie musiałbys siać na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Widze chłopaku ze zaczepki szukasz.W 4 tonowej pszenicy ja NH 8070 robie 2.5 ha na godzine z przerwa na browara, wiec to nic nadzwyczajnego.A jesli ktos jest pi.dą i nie umie sobie komajnu ustawic to nawet mu Lexion nie pomoże.

Z wytrzasaczy to moze z twojego classa leci bo tak mały "bębenek" nie daje rady wymłocic z kłosu.

Ale lepiej jest pewnie ponarzekac nawet jak nie ma sie zielonego pojecia o tym co mowisz a kombajnem jezdziłes jak jeszcze PGR-y były to sasiad cie zabierał "pojeździć" na Bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

no ale panowie... kazdy ma tu prawo wyrazic swoje zdanie, od tego jest forum co nie? ja jestem jestem skłonny uwierzyc ze jezdzi 3-4 km/h bo jak my jezdzilismy naszym w pszenicy tzw 8 tonowej to wiecej jak 4-5 nie pojedzie, no chyba ze ktos radykalnie ja skrócił, to wtedy tak, w innym przypadku mozna jadac tak szybko, pogubic, a 14 przeciez jest troche mniejsza na sitach od mojego... ale to tylko w pszenicy, no i pszenżyto... a w innych nie wiadomo jakie by były to te 6 spokojnie poleci.

Szczewko ma racje ale mowił o pszenicy 4 tonowej... a to juz jest znacznie mniej


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Szczewko:

Nie bądz taki cwany było nie było swoje widzialem i swoje wiem i moge jeszce raz powtórzyć John Deere 1450 to porażka wśród kombajnów daj chłopakom z warsztatu od każdego jednego dealera na flaszkę wyspiewają Ci wszystko co gdzie komu i powiedzą Ci swoje zdanie na temat tych brazylijskich zabawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ze porazka pod wzgledem produkcyjnym to sie zgodze cos posiadam takil. Ale musze powiedziec ze w tym roku pare razy mnie zaskoczyl, Zyto slabe kosilem z predkoscia 12km/h a owies na piachach gdzie wydal mi 1,4 t/h to latalem 11km/h tylko kosa pozniej sie urwala ;p Wiec klucac sie nie klucac, 1450 najlepszy nie jest ale ma tez swoje zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Napiszcie jak wam działa kopiowanie terenu przy hederze serii 300 ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

chyba was pogięło i to mocno 11-12km/h kombajnem myslisz ze wszyscy uzytkownicy forum tak jak ty mają po 10 lat i uwierzą w te bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

kolego nie musisz sie zgadzac z opiniami innych ale zwazaj na zakrety bo za obrazanie uzytkowników sypią się % a to juz prosta droga do bana ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

samtron. Dzieciak to ty jestes skoro nie dowierzasz innym. Wiesz majac cale zycie bizona nie osiagniesz lepszych osiagow. hehe moze piszac bizon przesadzilem , pewnie jeszcze cepem napierdzielasz w zniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj