ursus1634

John Deere 1450/1550 CWS/WTS

Polecane posty

Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Po tym koszeniu nie zakleiły się nadzwyczajnie, jedynie tak jak zawsze poutykało się w sitach trochę towarku :lol: może odrobinę więcej niż zazwyczaj. Tak czy inaczej co jakiś czas i tak trzeba czyścić sita, tak co kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Znam CWS-a i czy ten model tak szczególnie wyróżnia się w mokrym?

wlasciciel tego kombajnu i jego 2 synow (rowniez operatorow) twierdza ze tak, nic na to nie poradze - przedstawialem tylko fakt, ze chce sprzedac ten kombajn, a bardziej nawet zapytanie ile jest wart :lol:

 

na pewno nie chodzi mi zeby dogryzc innemu uzytkownikowi, ktory posiada CWS, tak prawde mowiac 1 zachodni kupiony kombajn jest czesto pudlem - dlatego tak duzo sprzedaje sie malych kombajnow, ktore nie moga dorownac jakoscia zbioru ziarna tym wiekszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Weź jakoś przeredaguj swój post, bo nie jest zrozumiały, szczególnie " tak prawde mowiac 1 zachodni kupiony kombajn jest czesto pudlem - dlatego tak duzo sprzedaje sie malych kombajnow, ktore nie moga dorownac jakoscia zbioru ziarna tym wiekszym " do czego się to odnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chodzilo mi o przesiadke z bizona lub forszaja na nowego claasa, jd, nh, czy df. mozna zaobserwowac taka prawidlowosc, ze rolnicy kupuja na poczatku kombajny najmniejszych serii (razem z moim ojcem na terenie mojej gminy przybylo 6 medionow, lata 2001-02) i podejrzewam ze zaden z nich nie kupi juz tak malego kombajnu, ktory nie moze dorownac jakoscia omlotu i separacja ziarna tym z wyzszyc serii. zobacz ile jezdzi cws, tc, malych df i medionow, a praktycznie wszystkie mozna do jednego wora zapakowac :lol: , bo kazdego cos gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A ja bym większego nie kupił, bo właściwie po co i do czego, jak tym wyrabiam się w kilka dni u siebie i jeszcze kilka razy tyle na usługach, nie każdy ma po 10 ha, są działki 1,2 ha i większy nie potrzebny.

 

Wiadomo WTS dużo lepszy, za większą kasę, tylko chodzi o ekonomiczne wykorzystanie. Mieliśmy wcześniej 3 Bizony i jaskość ziarna po CWS-ie jest jak dla mnie zadowalająca. Póki co nie myślkę nad zmianą kombajnu, przy moim kierunku produkcji w przyszłości zamienię go na sieczkarnię do kukurydzy bo usługi kombajnowania są w okolicy opanowane, "kombajnów jak mrówków" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Jak myślicie czy cws 1450 dał by radę zastąpic bs na 200ha w tym ponad 100 kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Z powodzeniem CWS nada się nawet na 300ha i więcej, jeśli sieje się kukurydzę i/lub rzepak. Nasz CWS będzie młocił 250ha w tym roku (rzepak 60ha + zboża) i może dojdą jakieś dodatkowe usługi.

 

chodzilo mi o przesiadke z bizona lub forszaja na nowego claasa, jd, nh, czy df. mozna zaobserwowac taka prawidlowosc, ze rolnicy kupuja na poczatku kombajny najmniejszych serii (razem z moim ojcem na terenie mojej gminy przybylo 6 medionow, lata 2001-02) i podejrzewam ze zaden z nich nie kupi juz tak malego kombajnu, ktory nie moze dorownac jakoscia omlotu i separacja ziarna tym z wyzszyc serii. zobacz ile jezdzi cws, tc, malych df i medionow, a praktycznie wszystkie mozna do jednego wora zapakowac :lol: , bo kazdego cos gryzie

 

Z pierwszą częścią posta się zgadzam, dokładnie trafiłeś w tendencje polskich rolników. Sami tak zrobiliśmy (przesiadka z Fortschritta E516B na 1450 CWS). Ale nie przesadzaj, małe kombajny aż tak nie odbiegają od większych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma takiego ale troche narzeka na spalanie, bo duzo pali:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym20    0

Mam pytanko na temat ustawień mojego johna do zbioru rzepaku: jakie ustawienia sit, prędkości bębna i wentylatora, szczelina. Z góry dzięki za odpowiedź!!

 

To nikt nie może mi pomóc tylu użytkowników CWS-a i nic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Mój kolega ma takiego ale troche narzeka na spalanie, bo duzo pali:D

 

To ile mu pali na godzinkę pracy, licząc na hektar pola to nam dużo mniej pali od Rekorda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym20    0

Witam! Kosze właśnie rzepak i wykazuje mi straty na wytrząsaczach? Jak można temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Młocarnie wez ciasniej zrob bo niedomłaca.Ale rzepak to musi domłacac chyba ze jeszcze nie zbyt dojrzały jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Nie chcę Cię martwić ale po obejrzeniu kilku kombajnów w akcji w tegoroczne zniwa tzn tc56, tucano 320, i oczywiscie 1450 jdeere to zabawka z krótkimi klawiszami która wystarcza na 100ha bardzo dobrego zboza o plonie 7ton nie wspominam juz o "zapychaniu" sie rzepaku nad klawiszami i w wysokim życie a wydajnośc naprawdę bizon rekord to praktycznie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No nie rozsmieszaj mnie że Rekord to to samo, miałem wczesniej Rekorda i wiem co oba potrafią. Jelonek ma połowę większą wydajność, nie wspomne o cofaniu materiału z gardziela itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Jesli chcesz podam Tobie namiary na gości którzy mają jdeery i z chęcia by je sprzedali gdyby nie dofinansowanie z funduszy

p.s co do awaryjnosci to mój sąsiad ma to widzę kiedy młóci a kiedy "stoi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

a rzepak to pewnie ze sie bedzie zapychał na klawiszach jak najbardziej! jak sie zakłada stół do rzepaku i sie mysli ze mozna swiat zawojowac... powiedział ktos im ze trzeba te roztrzasacze pokosu na klawiszach całkowicie zdjąc? ze sztywne noze przy sieczkarni zarowno w wilgotnej słomie (w życie i pszenżycie szczegolnie) jak i w rzepaku trzeba całkowicie opuscic na dół? mam pytanie, czy oni przeszli kompleksowe szkolenie do jazdy na tym kombajnie? z firmy? to nic ze maja kurs na kombajn (bizona) jesli nie to tylko i wyłacznie pretensje do siebie.... maszyne trzeba umiec używac i ustawic, teraz powiesz ze sie mądrze, ale ja tez wszystkiego nie wiem i cały czas sie ucze, ale ja nowego kombajnu nie kupiłem wiec to inna sprawa...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Robert Bara wytłumacz dlaczego klienci którzy kosza medionami koncza predzej zniwa niz ci którzy maja 1450 (jak i rekordy) i identyczny areał ta sama okolica te same ziemie płodozmian pola wokół gospodarstw

W kazdym badz razie moge jeszce raz powiedziec ze po obejrzeniu w pracy uwazam ze 1450 nie jest wart swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Może wcześniej zaczynają ;) Ja mam tylko 50 ha do koszenia, reszta to łąki i kukurydza na kiszonkę a więc 3 dni na lajcie i po żniwach. na pewno nie bedę szedł w kierunku wzrostowym na zboża, raczej kukurydza i łaki -kombajn to więcej na usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Koncze dyskusje

50ha w trzy dni to sobie miedzy bajki wcisnij nie mam 15lat ja Ty zebym w to uwierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A czemu by nie dał rady...??? ;)

 

50 hektarów w 3 dni to daje coś koło 16,6 hektara dziennie, a kosić może od 9.00 do 20.00, czyli daje to 11 godzin, czyli 1,5 hektara na godzinę, ale tym kombajnem moim zdaniem zrobi więcej (jakieś 2 hektary na godzinę pewnie zrobi), no ale odliczyć jakieś drobne postoje itd, czyli te 50 hektarów zrobi bez problemu w te 3 dni... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

Jesli chcesz podam Ci na GG telefon do gospodarstwa 100ha które jdeerem 1450 zniwowało 2tygodnie a medionem sąsiednie 9dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

gosciu wpadasz tutaj i robisz dym ze ten medion jest taki ah och i wogole - to powiedz mi tylko konkretnie czemu w mojej okolicy sa tylko 2 claasy i to w byłych PGRach? kazdy z nich ma wiecej jak 5 lat,

zaden nowy kombajn nie pochodzi od korbanka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja w tym roku pobiłem swój rekord CWS 1450: w 15h 32 ha przy plonie 4t/ha. Pszenica jara i jęczmień jary.Tylko 3 razy wysypywałem na postoju, reszta w czasie jazdy.

 

W pszenicy ozimej wychodzi mi ok 9 t/h w ciagu dnia, przy wysypywaniu 80% ziarna w biegu.

 

A w kuku mój rekord o wilgotności 24% 14t /h (90% wysypywania w biegu).

 

Jeśli chodzi o straty przy powyższych wynikach, były w normie poniżej 1%.

 

A że się klonkro ten kombajn to fakt. Mimo to przez 700 mth jakie go użytkuję z powodu awarii nigdy nie stał dłużej jak 5 godzin.

I zazwyczaj były to awarie które nie unieruchamiały kombajnu (łożysko 2 razy, pasek pompy jazdy i siłownik docisku hydrostatu 2 razy - moja wina przez pierwsze dwa sezony za ostro używałem hydrostatu, czujnik cisnienia oleju na załączaniu młocarni, no i w te zniwa urwana pompa klimy, raz urwała się śruba, drugi raz mocowanie pomy urwało się na spawie od ramy silnika) reszta awarii z mojej winy (wygiety dziub, głowka kosy, wyrwany bok hederu, zerwany pasek klimy).

 

No ale za różnice w cenie do mediona 310 w czasie gdy był kupowany, to mimo napraw to jeszcze dużo, dużo zostało pieniążków ;) .

 

także mimo doświadczeń z tym kombajnem, w tych samych realiach co wtedy z dzisiejsza wiedzą podjąłbym taką samą decyzję.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

wymłócić bizonem 10ha dziennie a "namłócić" to dwa rózne pojęcia przy ploach w moich okolicach pszenica 8ton w tym roku nie ma cudów bizon 7-8ha na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj