niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

ASZv3    827

BG-8, a jak coś taniej to Polska Łąka Trwała

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

poziomka    20

Mam pytanie po zastosowaniu mocznika jaki czas jest optymalny aby później bezpiecznie nosić trawę bez uszczerbku na zdrowiu krów 

Barenbrug    54
Dnia 30.04.2020 o 09:12, poziomka napisał:

Mam pytanie po zastosowaniu mocznika jaki czas jest optymalny aby później bezpiecznie nosić trawę bez uszczerbku na zdrowiu krów 

ok 6-7 tygodni w zależności od tego czy jest wystarczająca ilość opadów, lepiej rzucać saletrę w kwietniu, niż mocznik, na saletrę najczęsciej wystarczają 4 tygodnie 

Wiadomość z agroFakt.pl

norbert098    31

.@ASZv3 co byś polecił rozsiać na trawy posiane przed świętami saletrzak czy saletre? Mieszanka to dsv 2055 z futtertrio

krzysiek277    303
Dnia 29.04.2020 o 23:29, ASZv3 napisał:

BG-8, a jak coś taniej to Polska Łąka Trwała

Kolego macie jeszcze futtertrio? Jaki czas oczekiwania by był jak jutro zamówię?

Chce posiac futtertrio po życie na kiszonke jak myślicie dobry pomysł?

koks    39

Pomysł dobry, jeśli nie masz suszy na horyzoncie ;) Życica będzie się szybko przed nią bronić wyrzucając kwiatostan i koniec końców, za wiele może z tego nie być paszy.

• Like 1

ASZv3    827
8 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Kolego macie jeszcze futtertrio? Jaki czas oczekiwania by był jak jutro zamówię?

Chce posiac futtertrio po życie na kiszonke jak myślicie dobry pomysł?

Jest coś lub zamiennie identyczny temat - Polska Łąka Standard (od BG). Od ręki wysyłka.

Jeśli słaba ziemia to pomysł średni. Polecam ogólnie bardziej Country 2053 Turbo / PL Express czyli z koniczyną perską.

5 godzin temu, koks napisał:

Pomysł dobry, jeśli nie masz suszy na horyzoncie ;) Życica będzie się szybko przed nią bronić wyrzucając kwiatostan i koniec końców, za wiele może z tego nie być paszy.

Stąd jeśli już życica to jednak lepszy wyborem jest wielokwiatowa.

9 godzin temu, norbert098 napisał:

.@ASZv3 co byś polecił rozsiać na trawy posiane przed świętami saletrzak czy saletre? Mieszanka to dsv 2055 z futtertrio

Jeśli przedsiewnie poszedł NPK, gdzie zakładam 30kg N to raczej nic. Po pierwszym pokosie pielęgnacyjnym saletra od razu 100-150kg max. Koniczyny w tej mieszance jest sporo. Kwestia czy zakładasz intensywne użytkowanie 2-3 lata czy dłużej. Ja miałem tu rekord 5 lat na ograniczonym nawożeniu azotowym.

Dnia 30.04.2020 o 09:12, poziomka napisał:

Jeśli pytasz o stosowanie posypowe to kwestia rozłożenia go w glebie i przyswojenia przez rośliny. Tutaj wpływ ma po pierwsze woda tj opady, a po drugie temperatura.

Zakładając, że od razu padało po zastosowaniu a z temperaturą było średnio to zakładam min. 6 tygodni.

Ogólnie przy takich wiosnach jak mamy w ostatnich 3 latach mocznik polecam wysiewać najpóźniej w pierwszej połowie marca. Później tylko saletra. Po pokosach zależnie od gatunków, przy bardzo intensywnych saletra, przy mniej mocznik - zakładając zbiór po min. 7 tygodniach.

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

lukas9559    30

miesiąc od siewu, trawa z koniczyną w osłonie jęczmienia, wschody nierówne, gdzie niżej ziemia popękana po ulewie i skorupa, gdzie ładnie wschodzi to i chwasty ruszyły, można czymś to opryskać?

darek154    98

Jest jakiś oprysk którym można zwalczyć perz w nowo zasianej trawie?

PRIMO    2828

@darek154 perz to się zwalcza zanim się założy nową łąkę bo teraz to już po ptokach. 

• Like 1

darek154    98

A teraz cię zaskoczę i powiem ci że na jesieni randapowałem i było pole pięknie wyczyszczone później poszła talerzówka, na wiosnę też jeszcze raz i przed samym siewem też a teraz patrzę że są place perzu.

ASZv3    827

Musiałeś zrobić to nieprawidłowo ;)

• Like 1

darek154    98

Sam nie wiem co tu się stało bo z 4 kawałków na tym jednym rośnie ten perz.

PRIMO    2828
4 godziny temu, darek154 napisał:

A teraz cię zaskoczę i powiem ci że na jesieni randapowałem i było pole pięknie wyczyszczone później poszła talerzówka, na wiosnę też jeszcze raz i przed samym siewem też a teraz patrzę że są place perzu.

Jakim środkiem pryskałeś?

Gość   
Gość

@darek154 ile tego perzu jest? Jak niewiele, to raczej niczemu nie zaszkodzi. Dobra trawa go zdusi, a ostatecznie to i krowy go zjedzą. 

Co do tego oprysku to nie uprawiałeś wcześniej? Bo jak było coś ruszane, to kłącza perzu zostały przysypane ziemią i oprysk ich nie zniszczył. Chyba, że z nasion coś wyszło na nowo. 

darek154    98

Perzu jest nie wiele parę placy po trochu niby tragedii nie ma jeszcze może trawa sobie trochę poradzi z nim. Opryskane było kilka dni po skoszeniu ostatniego pokosu a talerzowką dopiero zrobione po jakimś miesiącu.

PRIMO napisał:

4 godziny temu, darek154 napisał:

Jakim środkiem pryskałeś?

Agrosar, dawki nie pamiętam ale była odpowiednia dana.

PRIMO    2828

A siarczan amonu dodałeś na wzmocnienie efektu działania glifo?

darek154    98

Nie, sam agrosar tylko szedł. Z siarczanem amonu to jeszcze gorszy byłby efekt.

ASZv3    827

Dlaczego uważasz, że gorszy efekt?

marko06060    9
koks napisał:

@norbert098 Mieszanka autorska na komponentach z DLF-u, 30% festulolium w typie kostrzewy (Mahulena), 25% koniczyna czerwona (Suez), 25% życica trwała (Ovambo1), 10% tymotka łąkowa (Comer), 10% kupkówka pospolita (Athos).

jak wyszła ta mieszanka?

darek154    98
ASZv3 napisał:

Dlaczego uważasz, że gorszy efekt?

Ponieważ zwalczałem już w ten sposób kilka razy perz i zawsze musiałem robić poprawkę na drugi rok i według mnie dodając siarczan amonu to oprysk pali liście a w korzenie mało pójdzie. Wczesniej kiedyś siarczanu amonu nie dodawałem i teraz też nie dodaję i jestem zadowolony, znajomy akurat też miał to samo doświadczenie o tym.

ASZv3    827

Efekt na wierzchu jest szybszy jak wsparcie w dół ale ogólnie jest nieco szybciej przy czym dla gatunków głęboko korzeniących się czy też zdolnych do szybkiej regeneracji potrzeba jednak sporo czasu i solidną dawkę glifo.

Ogólnie częsty błąd poza za szybką uprawą to sam oprysk zaraz po skoszeniu gdzie jeszcze nie ma na co lub też późnojesienny oprysk gdzie roślina mówiąc ogólnie już kończy wegetację. Inaczej mówiąc - gdy roślina jest w pełni wegetacji tj np wiosną - oprysk konkretniej ją zatłucze jak późną jesienią.

damian12345    15

Armand a jakie mieszanki poleciłbyś na siano dla bydła? Użytkowanie wieloletnie, kośne. Jedno stanowisko 0,5 ha to 4b, 5 troche suche ok ph 5,5. Drugie stanowisko to lekki torf 0,4 ha. Planowany siew w sierpniu.

ASZv3    827

W kierunku siana na słabsze gleby zrobiłem BMA-3. Inne z najwyższej półki to BG-7, BG-8, Country 2058. Wyższa półka ale już na ciut lepsze gleby - Polska Łąka Trwała. Niższa półka ale jeszcze w miarę sensownie to AG-11, mam jakąś końcówkę w promocji tej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez gutfi888
      witam
      Czy to prawda że wapno budowlane jest lepsze od takiego specjalnego wapna do posypania na łąke aby odkwasić glebę?
    • Przez Bamboocha
      Mam zamiar zasiać 1,5 ha lucernyz trawą.I nie moge sie zdecydować czy zasiac ją ze zbożem (mieszanka)czy bez. Wcześniej siałem już trawe ze zbożem i efekt był pozytywny,bo nie rosły chwasty itp.ale gdy zboze urosło trawa nie za bardzo rosła a z koszeniem sie wachałem gdzyz lepiej by było żeby sie chociaz wykłosiło, poniewąż bele są wtedy o wiele lepsze jakościowo.Czy sieliście już może lucerne ze zbożem??Ja bym zasiał raczej ze zbożem ale tata mówi,że zboże pochłania duże ilości wody i wpływa to na wschodzenie i rozrastanie trawy i że później trzeba czekać na zboże do skoszenia a tak to by przyciął trawe wczesniej i by sobie spokojnie rosła....
      Jakie jest wasze zdanie i jak wy robicie??
      który sposób wybieracie, co o tym sądzicie??

Pozdro for all and Miłego Jajka:)
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj