Skocz do zawartości
niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Trawa

Barenbrug    9

Chciałbym zasiać teraz na jesieni trawe w czystym siewie , zakupiłem nasiona DSV Country 2055. Teraz pytanie do kiedy ją mogę wsiać żeby przezimowała, ponieważ na tą chwile nie mogę wjechac w pole ponieważ już od półtorej tygodnia pada czy lepiej zaczekać i zasiać ją na początku kwietnia ? 

Cześć Patryk,

Rzeczywiście końcówka tego lata zrobiła się nam deszczowa i w wielu regionach opady opóźniają siew. Jeśli chodzi o siew jesienny (czy może bardziej późno letni) to druga połowa września jest ostatecznym terminem na zasiew traw. Mieszanka, o której piszesz ma w składzie również rośliny motylkowe więc im wcześniej  w najbliższych dniach przestanie padać i uda Ci się wykonać siew tym lepiej :)  Jeśli warunki na polu nie pozwolą na wjazd i siew do końca września to należałoby przełożyć akcję na wczesną wiosnę :)

Pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

koval103    2

Mieszanka country 2014 30kg i 8kg kupkówki na hektar. Sprawdzi się to pod wypas , czy za dużo kupkówki ?

Thomas2135    1211

Raczej źle nie będzie, ale norma wysiewu niska. Dołożyłbm jeszcze białej koniczyny.

Wiadomość z agroFakt.pl

koval103    2

Głównie chodzi o to że nie mają 2013 i dlatego chce uzupełnić  tą kupkówkę, wrzucę najwyżej jej 5kg. Też bym dołożył białej koniczyny, ale nie wiem czy zdążę ją jeszcze nabyć.

Thomas2135    1211

Big-agro.pl Tutaj kupisz bez problemu. Ja kupiłem w agroloku, ale też nie do końca to co chciałem, bo 2015 nie mieli, 2025 też tylk 50 kg.Chciałem dłuższy termin i tylko dlatego kupiłem od nich.

Thomas2135    1211

Słyszeliście i środku Butoxone? Podobno przy 3 L/ha jest nieszkodliwy dla koniczyn i szczaw np kładzie. Mi niestety krwawnika nie ruszy a mam z nim problem. U nas nie ma rejestracji w trawach, ale w Niemczech już podobno ma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?