niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aktis    319

u nas na suche i słabe stanowiska to sieją kupkówkę. Nie powiem, sam kilka razy skusiłem się na te super mieszanki z górnej półki, ale przy tej suszy, to różnicy nie widać. Pewnie przy lepszych warunkach by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Czasem czysta kupkówka jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza teraz gdy są stosunkowo lepsze jakościowo odmiany.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Mam taki przypadek: zasiadłem trawę granum kp8 i razem z trawą w rządkach wyrosła mi komosa biała, około 10% uprawy, ale jest większa od innych traw i wydaje się być rośliną dominującą. Nie jest rozstrzelana to tu to tam, jest na całym polu jakby zasiana razem z trawą. Możliwe że materiał siewny był zanieczyszczony komosą? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Komosa biała ma chyba takie czarne nasiona coś na podobne do rzepaku myślę że byś zauważył w trawie ze coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
1 godzinę temu, Zulugula13 napisał:

Mam taki przypadek: zasiadłem trawę granum kp8 i razem z trawą w rządkach wyrosła mi komosa biała, około 10% uprawy, ale jest większa od innych traw i wydaje się być rośliną dominującą. Nie jest rozstrzelana to tu to tam, jest na całym polu jakby zasiana razem z trawą. Możliwe że materiał siewny był zanieczyszczony komosą? Co o tym myślicie?

Miałem to samo rok temu z DSV , skosiłem i potem jej nie było, być może jakoś przewiało nasiona czy miałeś w ziemi pod spodem, może obornik lub coś, łatwo się to rozsiewa także ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Oki, dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze trochę nasion w worku to sprawdzę czy są czarne nasionka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40
Dnia 28.05.2020 o 09:10, marko06060 napisał:

jak wyszła ta mieszanka?

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

W roku siewu po szybkim pokosie pielęgnacyjnym, udało skosić się jeszcze 4 pokosy. Ogólnie wschody były niezbyt fajne bo było sucho, lepiej było siać jesienią (w tym roku tak planuję). Na pierwszym zdjęciu 3 pokos z ub. roku, na drugim pierwszy z tego roku, 3 tygodnie temu. Ogólnie to mało jest tymotki i kupkówki, bo jednak najdrobniejsze nasiona mają i ciężko ze wschodami jak jest sucho. Ovambo1 to bardzo dobra odmiana życicy, duży udział liści, nie wyrzuca kłosa szybko, dobrze zagęszcza, Mahulena masę robi, dobra do mieszanek widać, bo nie dominuje jakoś mocno nad innymi gatunkami, mimo że odmiana wczesna to na szczęście nie spieszy się z kłoszeniem, kupkówkę również mogę pochwalić, późna odmiana, mało konkurencyjna, w trakcie koszenia wiosną wiechę miała w połowie drogi, więc fajna odmiana, godna polecenia. To tak w skrócie co mogę powiedzieć ;) 

DSCN6763.JPG

IMG_20200531_214250.jpg

Edytowano przez koks
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Dzięki za szczegółową opinię. Przy okazji dużo zebrałeś pierwszego pokosu? Athos trzeba wypróbować, do tej pory jak kupkowka to albo dsv2013 albo Donata używalem. Gdzie zamawiasz nasiona? Tej odmiany festulolium i życicy w okolicy nie dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
Dnia 30.05.2020 o 09:52, Aktis napisał:

u nas na suche i słabe stanowiska to sieją kupkówkę. Nie powiem, sam kilka razy skusiłem się na te super mieszanki z górnej półki, ale przy tej suszy, to różnicy nie widać. Pewnie przy lepszych warunkach by była.

Ja w zeszłym roku zasialemz barenbura na trudne stanowiska polowa jest podmokła a troche jest suszej i szału nie było teraz juz pierwszy pokos zebrany i była gorsza od starych łąk i tak samo z odrostem teraz po 2 tygodniach szału nima a dodam ze nawozenie dalem obfite pod pierwszy pokos szkoda kasy na jakies wynalazki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
13 godzin temu, Gringo1 napisał:

Ja w zeszłym roku zasialemz barenbura na trudne stanowiska polowa jest podmokła a troche jest suszej i szału nie było teraz juz pierwszy pokos zebrany i była gorsza od starych łąk i tak samo z odrostem teraz po 2 tygodniach szału nima a dodam ze nawozenie dalem obfite pod pierwszy pokos szkoda kasy na jakies wynalazki

proszę o telefon 662-271-234 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40
16 godzin temu, marko06060 napisał:

Dzięki za szczegółową opinię. Przy okazji dużo zebrałeś pierwszego pokosu? Athos trzeba wypróbować, do tej pory jak kupkowka to albo dsv2013 albo Donata używalem. Gdzie zamawiasz nasiona? Tej odmiany festulolium i życicy w okolicy nie dostanę.

Donata też bardzo dobra odmiana, miałem w mieszance ją kilka razy. Jeśli chodzi o festulolium to chciałem późniejsze,  Hipasta albo Fojtana, ale w typie kostrzewy mieli tylko Mahulene, ale koniec końców wyszło całkiem dobrze. Co do plonu to wyszło 15 balotów z ha, 120x120 po pasówce, ciśnienie na 190 barów, SM na oko to gdzieś 45 % podczas zbioru, także uważam to za dobry wynik, szczególnie że faza zbioru była książkowa. Nawożenie wiosenne to 150 kg soli, 150 kg polidapu, 200 kg saletry. Nasiona bezpośrednio z DLF, puszczają kurierem, lub jeśli przedstawicielowi pasuje trasa to podrzuca osobiście. Tutaj masz namiary.

  

IMG_20200608_130832.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Też się zastanawiam nad mieszankami z lucerną. Brata uczył dr hab. Roman Łyszczarz

Ziemie mocne. Ma ktoś pomysł jaką zrobić mieszankę. Lucerna do 30%, 30% kuprówka pospolita późna  i dalej nie wiem co mogę dodać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Sial ktoś życice wielokwiatowa z jęczmieniem lub owsem teraz. Mam działkę po dziadku i chce ją teraz czymś takim zasiac żeby wytrzymało do następnego roku i po pierwszym pokosie posiac znowu ale coś kilkuletniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Siej samą życicę wielokwiatową. W mieszance BG-1 lub jak wolisz taniej to mam kwalifikat solo dość ciekawą odmianę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
ASZv3 napisał:

Siej samą życicę wielokwiatową. W mieszance BG-1 lub jak wolisz taniej to mam kwalifikat solo dość ciekawą odmianę.

Z tym zbożem chodzi o to że mam starszy poznaniak i czysty siew tak średnio wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Acha, no ale to i tak trzeba dać pełną dawkę życicy tj 45kg.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Plus 80 kg jeczmienia i myślę że coś urośnie :)


Po drug pokosie będę przesiewać tak dwie kolejne działki od niego ale tutaj myślę już o BG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

Ale tym jęczmieniem więcej szkody narobisz jak pozytku... zrob próbę, nawet 2 razy dla pewnosci i siej czysta trawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Myślę, że 40-50kg wystarczy.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Na wiosnę pryskalem mieszankę zbożowa mustangiem. Jak myślicie można siać na jesień lucerne na tej działce czy mogą jeszcze być pozostałości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Po forte nie można.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

A po lancet plus w zeszłym roku było pryskane pszenzyto na wiosnę to myślę że już na jesień można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Niezbyt

9 godzin temu, norbert098 napisał:

A po lancet plus w zeszłym roku było pryskane pszenzyto na wiosnę to myślę że już na jesień można?

Raczej tak aczkolwiek pewniejsze są... pełne dwa lata

Kwestia stosowanej uprawy...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj