niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

ASZv3    829

BG-8, a jak coś taniej to Polska Łąka Trwała


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie po zastosowaniu mocznika jaki czas jest optymalny aby później bezpiecznie nosić trawę bez uszczerbku na zdrowiu krów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 30.04.2020 o 09:12, poziomka napisał:

Mam pytanie po zastosowaniu mocznika jaki czas jest optymalny aby później bezpiecznie nosić trawę bez uszczerbku na zdrowiu krów 

ok 6-7 tygodni w zależności od tego czy jest wystarczająca ilość opadów, lepiej rzucać saletrę w kwietniu, niż mocznik, na saletrę najczęsciej wystarczają 4 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

.@ASZv3 co byś polecił rozsiać na trawy posiane przed świętami saletrzak czy saletre? Mieszanka to dsv 2055 z futtertrio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892
Dnia 29.04.2020 o 23:29, ASZv3 napisał:

BG-8, a jak coś taniej to Polska Łąka Trwała

Kolego macie jeszcze futtertrio? Jaki czas oczekiwania by był jak jutro zamówię?

 Chce posiac futtertrio po życie na kiszonke jak myślicie dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Pomysł dobry, jeśli nie masz suszy na horyzoncie ;) Życica będzie się szybko przed nią bronić wyrzucając kwiatostan i koniec końców, za wiele może z tego nie być paszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
8 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Kolego macie jeszcze futtertrio? Jaki czas oczekiwania by był jak jutro zamówię?

 Chce posiac futtertrio po życie na kiszonke jak myślicie dobry pomysł?

Jest coś lub zamiennie identyczny temat - Polska Łąka Standard (od BG). Od ręki wysyłka.

Jeśli słaba ziemia to pomysł średni. Polecam ogólnie bardziej Country 2053 Turbo / PL Express czyli z koniczyną perską.

 

 

5 godzin temu, koks napisał:

Pomysł dobry, jeśli nie masz suszy na horyzoncie ;) Życica będzie się szybko przed nią bronić wyrzucając kwiatostan i koniec końców, za wiele może z tego nie być paszy.

Stąd jeśli już życica to jednak lepszy wyborem jest wielokwiatowa.

 

9 godzin temu, norbert098 napisał:

.@ASZv3 co byś polecił rozsiać na trawy posiane przed świętami saletrzak czy saletre? Mieszanka to dsv 2055 z futtertrio

Jeśli przedsiewnie poszedł NPK, gdzie zakładam 30kg N to raczej nic. Po pierwszym pokosie pielęgnacyjnym saletra od razu 100-150kg max. Koniczyny w tej mieszance jest sporo. Kwestia czy zakładasz intensywne użytkowanie 2-3 lata czy dłużej. Ja miałem tu rekord 5 lat na ograniczonym nawożeniu azotowym.

 

Dnia 30.04.2020 o 09:12, poziomka napisał:

Mam pytanie po zastosowaniu mocznika jaki czas jest optymalny aby później bezpiecznie nosić trawę bez uszczerbku na zdrowiu krów 

Jeśli pytasz o stosowanie posypowe to kwestia rozłożenia go w glebie i przyswojenia przez rośliny. Tutaj wpływ ma po pierwsze woda tj opady, a po drugie temperatura.

Zakładając, że od razu padało po zastosowaniu a z temperaturą było średnio to zakładam min. 6 tygodni.

Ogólnie przy takich wiosnach jak mamy w ostatnich 3 latach mocznik polecam wysiewać najpóźniej w pierwszej połowie marca. Później tylko saletra. Po pokosach zależnie od gatunków, przy bardzo intensywnych saletra, przy mniej mocznik - zakładając zbiór po min. 7 tygodniach.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

miesiąc od siewu, trawa z koniczyną w osłonie jęczmienia, wschody nierówne, gdzie niżej ziemia popękana po ulewie i skorupa, gdzie ładnie wschodzi to i chwasty ruszyły, można czymś to opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Jest jakiś oprysk którym można zwalczyć perz w nowo zasianej trawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@darek154 perz to się zwalcza zanim się założy nową łąkę bo teraz to już po ptokach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

A teraz cię zaskoczę i powiem ci że na jesieni randapowałem i było pole pięknie wyczyszczone później poszła talerzówka, na wiosnę też jeszcze raz i przed samym siewem też a teraz patrzę że są place perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Musiałeś zrobić to nieprawidłowo ;)

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Sam nie wiem co tu się stało bo z 4 kawałków na tym jednym rośnie ten perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
4 godziny temu, darek154 napisał:

A teraz cię zaskoczę i powiem ci że na jesieni randapowałem i było pole pięknie wyczyszczone później poszła talerzówka, na wiosnę też jeszcze raz i przed samym siewem też a teraz patrzę że są place perzu.

Jakim środkiem pryskałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@darek154 ile tego perzu jest? Jak niewiele, to raczej niczemu nie zaszkodzi. Dobra trawa go zdusi, a ostatecznie to i krowy go zjedzą. 

Co do tego oprysku to nie uprawiałeś wcześniej? Bo jak było coś ruszane, to kłącza perzu zostały przysypane ziemią i oprysk ich nie zniszczył. Chyba, że z nasion coś wyszło na nowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Perzu jest nie wiele parę placy po trochu niby tragedii nie ma jeszcze może trawa sobie trochę poradzi z nim. Opryskane było kilka dni po skoszeniu ostatniego pokosu a talerzowką dopiero zrobione po jakimś miesiącu.

PRIMO napisał:

4 godziny temu, darek154 napisał:

A teraz cię zaskoczę i powiem ci że na jesieni randapowałem i było pole pięknie wyczyszczone później poszła talerzówka, na wiosnę też jeszcze raz i przed samym siewem też a teraz patrzę że są place perzu.

Jakim środkiem pryskałeś?

Agrosar, dawki nie pamiętam ale była odpowiednia dana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A siarczan amonu dodałeś na wzmocnienie efektu działania glifo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Nie, sam agrosar tylko szedł. Z siarczanem amonu to jeszcze gorszy byłby efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dlaczego uważasz, że gorszy efekt?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23
koks napisał:

@norbert098 Mieszanka autorska na komponentach z DLF-u, 30% festulolium w typie kostrzewy (Mahulena), 25% koniczyna czerwona (Suez), 25% życica trwała (Ovambo1), 10% tymotka łąkowa (Comer), 10% kupkówka pospolita (Athos).

jak wyszła ta mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
ASZv3 napisał:

Dlaczego uważasz, że gorszy efekt?

Ponieważ zwalczałem już w ten sposób kilka razy perz i zawsze musiałem robić poprawkę na drugi rok i według mnie dodając siarczan amonu to oprysk pali liście a w korzenie mało pójdzie. Wczesniej kiedyś siarczanu amonu nie dodawałem i teraz też nie dodaję i jestem zadowolony, znajomy akurat też miał to samo doświadczenie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Efekt na wierzchu jest szybszy jak wsparcie w dół ale ogólnie jest nieco szybciej przy czym dla gatunków głęboko korzeniących się czy też zdolnych do szybkiej regeneracji potrzeba jednak sporo czasu i solidną dawkę glifo.

Ogólnie częsty błąd poza za szybką uprawą to sam oprysk zaraz po skoszeniu gdzie jeszcze nie ma na co lub też późnojesienny oprysk gdzie roślina mówiąc ogólnie już kończy wegetację. Inaczej mówiąc - gdy roślina jest w pełni wegetacji tj np wiosną - oprysk konkretniej ją zatłucze jak późną jesienią.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Armand a jakie mieszanki poleciłbyś na siano dla bydła? Użytkowanie wieloletnie, kośne. Jedno stanowisko 0,5 ha to 4b, 5 troche suche ok ph 5,5. Drugie stanowisko to lekki torf 0,4 ha. Planowany siew w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

W kierunku siana na słabsze gleby zrobiłem BMA-3. Inne z najwyższej półki to BG-7, BG-8, Country 2058. Wyższa półka ale już na ciut lepsze gleby - Polska Łąka Trwała. Niższa półka ale jeszcze w miarę sensownie to AG-11, mam jakąś końcówkę w promocji tej.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj