niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829
52 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Zmienna dawka że sterownika to przydatny bajer. U siebie jak robiłem to gdzie większe luki zwiększalem dawkę a gdzie ładny zwarty łan to zmniejszyłem. Super przydatne to było a jak ktoś mówi że to nie potrzebne to widocznie nie miał z tym styczności i nie poznał tego w praktyce

Akurat poznałem w praktyce... i widziałem jak u użytkowników to działa... czyli chwila zabawy a później nikt nie zwiększa w trakcie jazdy wysiewu jadąc po wertepach z dużą prędkością. Z resztą ogólnie sam radar to w pewnym sensie zawodna sprawa. Nie ma to jak prosty napęd od koła.

Podsumowując jeśli sam podsiewałeś sobie kilka ha no to fajnie ale na większą skalę, usługi, pracowników średnio ogarniających temat to zupełnie bez sensu.

1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Ogladalem w pracy te zestawy. Guttlerem u mnie facet sial a Dal-bo u sąsiadów, efekt podobny. 

Co do chwilowej zmiennej dawki ze sterownika to na mozaikowatych ziemiach w rozsiewaczu uzywam tej opcji bardzo czesto a jak będzie tutaj to za rok się wypowiem:) 

W mojej okolicy nie wystepuja trwałe uzytki a tym bardziej poligony. Trawy sa tylko na gruntach ornych przewaznie max 3 lata. 

ASZv3 właśnie o takie dzialki do likwidacji po 3.pokosie mi chodzilo.

W jakim terminie je podsiewales i ile kg na ha? 

Jeśli chodzi o westerwoldzką no to tylko wiosną. Dawka zależna od potrzeb - 10-20kg


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 minut temu, ASZv3 napisał:

Z resztą ogólnie sam radar to w pewnym sensie zawodna sprawa. Nie ma to jak prosty napęd od koła.

 

No akurat miałem doczynienia z napędem z koła, wysiew idealny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Dał coś ten podsiew ?. U mnie podsiewa Amazonką uprawowo siewny talerzowy. Widzę u sąsiadów podsiał na jesień jak było mocno zimno i ładnie powschodziło. Żałuję , że i ja nie podsiałem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ta jesień była idealna do podsiewów. Niestety również zamuliłem kilka tematów, bo siałem stosunkowo dużo zbóż ozimych w tym roku.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
zetorr6441 napisał:

W tym roku wczesna wiosna dam 200 polifoski 8 i 100kg polifoski 21, jak trawa zacznie ruszac ok polowy kwietnia do doloze 250kg saletry. Lucerny pozosdana na pierwszej dawce. Po pierwszym pokosie dołożę jak ostatnio do azotu po 100kg soli. 

ASZv3 podsiewales trawy wiosna gutlerem sama zycica westerwoldzka? 

Kupilem w koncu zestaw dalbo i chcialbym troche potestowac u siebie

A co dajesz pod lucerny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30
damianzetor9540 napisał:

Ja na ten sezon zamówiłem bg7 i bg8 i będę porównywał vs dsv 2058 i 2025

Ciekawi mnie czemu w Barenbrugu macie takie duże normy wysiewu, po 45 kg? W dsv w zależności od mieszanki ale główne 35 max 40 kg.

porównywałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

W BG są trochę zawyżone. Ja ogólnie zawsze mówię, że przy fachowym siewie w dobrze uprawioną glebę można śmiało zaniżyć 10-15% ale jak jest m.in. gruda i siewnik sieje raz za głęboko a raz za płytko to warto posiać zgodnie z info lub zawyżyć 10%. Oczywiście trzeba też spojrzeć na skład gatunkowy mieszanki.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Co będzie lepsze na pole suchsze piach / glina? Ostatnio siałem z dsv C2058 ale może coś jest wydajniejszego na te stanowisko może np Bg8? Widziałem też ostatnio na pewnej stronie nowości, może któraś mieszanka Big Milk Agro 4 lub 3 będzie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja zawsze sieje tą dolną normę lub nawet mniej. Ale Amazone ADP sieje perfekcyjnie. A później taki efekt. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Elegancko :) Długo masz ten zestaw kosiarek? Jak się sprawują?

1 godzinę temu, darek154 napisał:

Co będzie lepsze na pole suchsze piach / glina? Ostatnio siałem z dsv C2058 ale może coś jest wydajniejszego na te stanowisko może np Bg8? Widziałem też ostatnio na pewnej stronie nowości, może któraś mieszanka Big Milk Agro 4 lub 3 będzie lepsza?

Polecam nowości - mieszanki BMA :) Jeśli użytkowanie tylko kośne na kiszonkę to BMA 4 z koniczyną. Jeśli również może być potrzebne siano i pastwiskowanie to BMA 3 lub BG-8 lub C2058. 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dopiero pierwszy sezon mam ten zestaw. Wsumie na filmie to pierwsze koszenie. Sprawuje się świetnie. Jestem bardzo zadowolony 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

zaczynacie już nawozic użytki zielone? pada a na polu sucho, może być znowu problem z rozpuszczeniem nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Gdzie się spieszycie, luty dopiero, jak wody nie będzie to i teraz nic nie da. Tym bardziej , że jest ryzyko jeszcze przymrozków ( u mnie dziś -4 )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Kiedy tak wogóle najlepiej wychodzi podsiew? chciałbym spróbować swoimi maszynami podsiać kawałek łąki i zobaczyć jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Przy takich jesieniach jak 2-3 poprzednie to zdecydowanie w II połowie września o ile odpuszczasz koszenie w październiku.

Natomiast jeśli chodzi o wiosnę to nie ma ścisłego terminu. Trzeba rozsądnie patrzeć w prognozę i co się dzieje na polu. Zwykle ryzyko się opłaca ale czasem są też totalne wpadki. Pomijam zły dobór mieszanki czy sposób siewu. Po prostu nr 1 to woda.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, ASZv3 napisał:

U nas na Mazurach przyszły tydzień z nocami -2, więc jeszcze znośnie. Pytanie co dalej. Ja jak się da wjechać  na luzie to będę coś działał. Może też na ryzyku jakieś podsiewy. Póki co to co dwa dni pada, że następnego dnia nie ma szans wjechać, a kolejny dzień przed deszczem pi ździawka i już niby suchutko... a w nocy deszcz (dziś tak np obwiało ładnie, a jutro rano już będzie mokro) ;)

Od kiedy polecasz siew traw w czystym siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jakie gatunki / gatunek / mieszankę planujesz siać?

17 minut temu, SamaPrawda napisał:

To byleby było w miarę ciepło i można ruszać z podsiewem na wiosnę?

W zależności od wybranych gatunków trzeba patrzeć w przód tj w prognozę. Co jest dziś to jak widać nie musi być nawet za 3 dni. Poszczególne gatunki mają swoje temperatury i czasy wschodów / kiełkowania. Kiedyś bywało to prostsze. Teraz jaka jest pogoda każdy widzi. Tak jak wyżej wspominałem - będzie to bardzo trudna wiosna na podsiewy w związku z praktycznie ciągłą wegetacją niektórych gatunków, czyli "starych" traw w darni. Do tego zróżnicowanie w kraju. Nie ma na to jednej recepty niestety.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tutaj warto zaryzykować wcześniej. Kupkówka dość długo kiełkuje i potrzebuje dużo wody. Później może być słabo przy braku opadów w kwietniu.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2353

ale znów kupkowka jest bardzo podatna ba wymarzanie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie aż tak mocno, bardziej te życice lub osłona, którą ewentualnie można dorzucić.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj