niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    950
14 minut temu, ASZv3 napisał:

Dlaczego chcesz posiać czystą koniczynę? (rozumiem, że czerwoną).

Jakby to powiedzieć, Unia nakazuje. Tak czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Ja osobiście siewy traw to planuje po 15 kwietnia (a w zasadzie to pewnie po świętach). Do tego czasu to gleba powinna się już ogrzać, a może i coś deszczu spadnie... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Ja będę siał i na słabej ziemi i na lepszej i z owsem bo jęczmienia nie mam, będę się starał szybko owies ściąć. Dzisiaj jechałem wałować pole z saladera i owsem i patrzyłem na pola innych co już nawozy rozsieli i pola obsiali to wiatr dosłownie nawozy i nasiona odsłonił, były na wierzchu. Ogólnie sucho jest okropnie mam pole gdzie przeważnie z wiosny gdzieś do połowy kwietnia ciężko było wjechać (mam tam teraz trawe zasianą) tak teraz można jeździć śmiało, jak polifoske sypałem to nawet protektor z opony się nie odznaczał   

Zależy kiedy chcesz siać tak jak ja po 15 kwietnia to jeszcze poczekam gdzieś do 10 może troche później 

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owies, jęczmień nie są takie najgorsze, tylko trzeba odpowiednio wcześnie ściąć. Najlepiej jak zboże będzie miało ze 30 cm tuż przed wykłoszeniem czy wyrzuceniem wiechy. Wyszedł taki przypadkowy eksperyment. Zasiałem dsv2013/2014 z mieszanką jęczmień, owies. Jak miała właśnie ze 30 cm krowy zerwały drut i wyjadły sobie nieduży kwadrat. Od tego momentu reszta rosła dalej i skosiłem jak tylko zboże zaczęło się kłosić. Jakiś czas później było widać, że trawa była gęstsza tam gdzie krowy wyjadły. Mimo wszystko trawa dobrze sobie poradziła mimo suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Ja chciałbym spróbować czysty bądź dorzucić może życicy wielokwoatowej z rynku i zobaczyć czy to taka prawda ,że w czystym lepiej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
6 godzin temu, ThePerkins napisał:

Kiedy myślicie zasiać trawę w czystym siewie? , czy może posłać z owsem rzadko ?

Starczy ci tej trawy, ja dziś robiłem dosiewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
12 godzin temu, kr9292 napisał:

Jakby to powiedzieć, Unia nakazuje. Tak czerwona

Ale co nakazuje? ;)

Ma być dodatkowa dopłata to się sieje ale polecam mieszankę z lucerną np. Country 2057. Bardzo ciekawa sprawa na mozaiki.

Sama koniczyna to wg mnie lekkie problemy ze zbiorem i "za mocna" kiszonka, przy czym roślina słabo kisząca się więc też warto czy czasem nawet trzeba dodać zakiszacz...

A tak ogólnie co do tej dopłaty to jak posiejesz rzutowo trochę traw to nie będzie raczej problemu. Chwasty w zbożu itd. też rosną ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Miałem ostatnio z owsem to rok w plecy. W następnym sezonie były ogromne 4 pokosy, ale po zimie wymarzla. W ubiegłym roku zasialem samą ale nie zeszła. I myślę co teraz zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

będzie kośne, miejscami  na lekkiej górce słońce przypala, sprawdzi się lucerna, festulolium typ kostrzewa, donata? jakie jeszcze gatunki/odmiany polecacie życica trwała? tymotka? wiechlina? kostrzewa? koniczyna?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli ogarnięte ph to mieszanka z lucerną. Z traw: kupkówka, kostrzewa trzcinowa, festulolium, ewentualnie tymotka.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Przyszły mi właśnie nasiona, będę sial mieszanke dsv 2055 I takie pytanko 50kg owsa na 25kg mieszanki będzie chyba wystarczająco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

jest sucho czy jest sens mieszać trawę na ornych z owsem jeśli on lubi dużo wody wypijać? potem może być chyba rzadka trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli zboże to najlepiej, a nawet bym powiedział, że tylko jęczmień...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Wysial bym w czystym, bo większość jest koniczyny to może będzie wylatywac z siewnika, trawy nie ma opcji wysiac w czystym moim meprozetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

To musi być jakiś zdezelowany siewnik albo jakieś dziwnej konstrukcji,  skoro czystej trawy nie może wysiać. Mój 35 letni poznaniak sieje bez problemu, mieszanki traw, mieszanki traw z bobowatymi drobnonasiennymi, czy też bobowate drobnonasienne, i to dość dokładnie, z niewielkim przekłamaniem. Przykładowo w sobotę nasiona lucerny wysiał praktycznie co do grama (próby kręcone robione na 5 arów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mam zamiar po zbiorach qq na kiszonke czyli początek września,   zasiać życice westerwoldzka lub wielokwiatową i trochę żyta. Miałoby to być zebrane następnego roku wiosną max 20-30 kwietnia i znów siew qq. Robił ktoś tak?

Pytam wcześniej bo mam dostęp w okolicy do plantacji nasiennych, i chłopaki mogą sprzedać po takiej cenie jak centrale nasienne od nich odbierają, tj 3-4 zł za kg w zależności od roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No jak już to wielokwiatowa pewniejsza ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Siewnik 3 letni, 2055 udało się wysiac wręcz idelanie z próbą krecona,zawalowane czekamy na wschody, poznaniak jest dobry do traw , sąsiad sial kiedyś w czystym to przestawił go że te koła zębate kręcily się wolno I fajnie to szło. I w poznaniaku są inaczej zeby na kole zebatym.U mnie da się wysiac trawe w czystym ale nie wylatuje ona równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Ja sialem wczoraj poznaiakiem na rolkach do zboża normalnie Tylko próba krecona A ile zasieje to dwa różne światy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Poradzi sobie z tym apv czy może ruszyć to wcześniej bronami, jest to glina, ił i teraz zrobiła się skała. 

20190411_123452.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj