niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Barenbrug    68

Chciałbym zasiać teraz na jesieni trawe w czystym siewie , zakupiłem nasiona DSV Country 2055. Teraz pytanie do kiedy ją mogę wsiać żeby przezimowała, ponieważ na tą chwile nie mogę wjechac w pole ponieważ już od półtorej tygodnia pada czy lepiej zaczekać i zasiać ją na początku kwietnia ? 

 

Cześć Patryk,

 

Rzeczywiście końcówka tego lata zrobiła się nam deszczowa i w wielu regionach opady opóźniają siew. Jeśli chodzi o siew jesienny (czy może bardziej późno letni) to druga połowa września jest ostatecznym terminem na zasiew traw. Mieszanka, o której piszesz ma w składzie również rośliny motylkowe więc im wcześniej  w najbliższych dniach przestanie padać i uda Ci się wykonać siew tym lepiej :)  Jeśli warunki na polu nie pozwolą na wjazd i siew do końca września to należałoby przełożyć akcję na wczesną wiosnę :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Mieszanka country 2014 30kg i 8kg kupkówki na hektar. Sprawdzi się to pod wypas , czy za dużo kupkówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej źle nie będzie, ale norma wysiewu niska. Dołożyłbm jeszcze białej koniczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Głównie chodzi o to że nie mają 2013 i dlatego chce uzupełnić  tą kupkówkę, wrzucę najwyżej jej 5kg. Też bym dołożył białej koniczyny, ale nie wiem czy zdążę ją jeszcze nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Big-agro.pl Tutaj kupisz bez problemu. Ja kupiłem w agroloku, ale też nie do końca to co chciałem, bo 2015 nie mieli, 2025 też tylk 50 kg.Chciałem dłuższy termin i tylko dlatego kupiłem od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszeliście i środku Butoxone? Podobno przy 3 L/ha jest nieszkodliwy dla koniczyn i szczaw np kładzie. Mi niestety krwawnika nie ruszy a mam z nim problem. U nas nie ma rejestracji w trawach, ale w Niemczech już podobno ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Wiosną planuję posiać trawę i potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniej mieszanki. Będzie to wsiewka w jęczmień, zboże młócone kombajnem itd. Stanowisko na którym planuję posiać to gleba III klasy, uregulowane PH, zasobność dobra, połowa powierzchni to glina. Trawę planuję użytkować ok. 3 lat tylko kosząc ją na kiszonkę, ewentualnie siano. Jaką mieszankę polecacie? Sporo dobrych opinii czytam o DSV Country 2055 tylko cena trochę przeraża i chciałbym zapytać czy na prawdę jest taka dobra?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Najlepsza mieszanka jaka sialem, bardzo dobre i wyrównane pokosy, duża zawartość białka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Moja ulubiona mieszanka - mam jej najwięcej posiane. Najstarszy użytek przetrwał z rewelacyjnymi plonami aż 5 lat - żadna inna koniczyna tyle nie wytrzyma, więc na prawdę koszt zakupu się zwraca momentalnie, a na przestrzeni lat to już w ogóle... Swoją drogą ceny na ten sezon są niższe na większość mieszanek DSV, w tym właśnie C2055. Do tego koniczyna w mieszance będzie otoczkowana w nowej technologii DynaSeed - bardzo ciekawa sprawa :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz już nową dostawę z dsv? Wszystko dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Hehe nie pytaj mnie tu bo zaraz ban poleci (dla mnie) ;) Pełna oferta jest już "wstawiona" - wcześniejsze zamówienia z dodatkowym rabatem. Ogólnie podstawa ciut taniej jak detal standardowy, do tego rabaty ilościowe więc jest OK ;) Coś jest a co do większych dostaw to już poszło pierwsze większe  zamówienie do producenta, więc będzie u nas towar stosunkowo (mam nadzieję) wcześniej i wtedy od razu wysyłki dalej wg kolejności zamówień. Wszystko oczywiście dostarczone na czas siewów :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A jak przedstawia się sprawa wysiewu koniczyny z tej mieszanki 2055 na działce, na której wiosną stosowałem Lancet Plus? Trawy na pewno można siać, a co z koniczyną? Działka wapnowana po żniwach, zaorana na zimę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Z uwagi na zawartość substancji Aminopyralid, miałbym obawy i zalecana przerwa to minimum 23 miesiące... ale to w normalnych latach, w 2017 poszło konkretne płukanko no ale... troszkę ryzyko jest - może być ciut słabiej... a trawy śmiało. Lancet to zło ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

W takim razie co polecasz w moim przypadku?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Licząc, że przepłukało mocno i głęboko zaorałeś - młodych roślinek ewentualnie od razu nie ograniczy - to gdybym potrzebował taką paszę białkową to bym posiał jednak :)

A jeśli boisz się ryzykować no to coś trawiastego np. Country 2052 (na 2-4lata) lub inną z tych "na dłużej"

A jaka tam jest gleba w ogóle?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Tak jak wcześniej napisałem " Stanowisko na którym planuję posiać to gleba III klasy, uregulowane PH, zasobność dobra, połowa powierzchni to glina.  " No jeszcze nie podjąłem decyzji, porównuję dopiero co mi się bardziej opłaca. Ogólnie jak najbardziej myślę, że na warunki panujące na polu dość fajnie mi się to zaorało. Ogólnie działka jest wilgotna, nie ma zastoisk wodnych ale orałem dopiero na mrozie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Na lekkiej byłoby szybsze przepłukanie no ale jak poszła orka dość dobra i głęboka to bym posiał mieszankę z koniczyną jednak.

Natomiast jeśli nie z motylkowymi, to na tą glebę polecam tylko trawiaste mieszanki: Country 2052 (jeśli na 2-3, ma 4 lata - najwyższe plony w skali 2-3 lat), Country 2011 lub Country 2012 (jest trochę koniczyn ale to taki skromny dodatek). 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Można też tak :) Polecam w takim przypadku Country 2050 lub 2051


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na mozaiki okresowo suche i podmokle co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Country 2014, czyli mieszanka traw z miękkolistną, wysoce strawną i doskonale kiszącą się odmianą kostrzewy trzcinowej. Od tego roku również z nową tetraploidalną kostrzewą łąkową. Bardzo popularna mieszanka :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, ASZv3 napisał:

Country 2014, czyli mieszanka traw z miękkolistną, wysoce strawną i doskonale kiszącą się odmianą kostrzewy trzcinowej. Od tego roku również z nową tetraploidalną kostrzewą łąkową. Bardzo popularna mieszanka :)

Jaka cena   tej mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj