niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loik92    37

Obornika nie dawaj już teraz na wiosnę bo będziesz miał same zielsko które zagłuszy lucerne..

ibornik to najlepszy nawóz ale najlepiej dać pod przedplon lub najpóźniej jesienią. Jeżeli masz te wapno kredowe odmiana 06a to super. Jeżeli jakiś wap mag czy inny dolomit odmiana 04 lub 05 to lipa.. bo to nie zadziala szybko..

Ja bym dał teraz do 1tony kredy na ha a kilka dni przed siewem jakiś wieloskładnik np. 200- 300 kg polifoski 6,

Chcę dac yara pk (20-30) około 250 kg i mocznika tak ze 150 kg góra. Może i masz rację co do obornika, zwłaszcza ze słoma w tym roku wyjątkowo brudna trafiła. A ten wapniak dac pod agregat czy po siewie? Tych oznaczeń (0,6; 0,5 itd) gdzie szukac i o czym nam to mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Daj pod agregat wtedy zmieszasz z ziemią i się będzie rozkładać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Chcę dac yara pk (20-30) około 250 kg i mocznika tak ze 150 kg góra. Może i masz rację co do obornika, zwłaszcza ze słoma w tym roku wyjątkowo brudna trafiła. A ten wapniak dac pod agregat czy po siewie? Tych oznaczeń (0,6; 0,5 itd) gdzie szukac i o czym nam to mówi?

Jeżeli masz 04 lub 05 to masz wapno z przemiału skał najczęściej dolomitu a odmiana 06 to wapno kredowe najszybciej działające, jeśli firma porządna to masz napisNe na bagu, ja bym proponował wapno i pk rozsiać jak najwcześniej i wymieszac a mocznik 100kg przed siewem,

 

Napisz jakie wapno masz lub jakie mozesz kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Jeżeli masz 04 lub 05 to masz wapno z przemiału skał najczęściej dolomitu a odmiana 06 to wapno kredowe najszybciej działające, jeśli firma porządna to masz napisNe na bagu, ja bym proponował wapno i pk rozsiać jak najwcześniej i wymieszac a mocznik 100kg przed siewem,

 

Napisz jakie wapno masz lub jakie mozesz kupic

 

Wam też czasami przestaje śledzić temat agrofoto i nie przychodzą powiadomienia na pocztę? 

 

Zakupiłem już wapniak jurajski, http://www.liedmann.pl/nawozy-rolnicze-wapniak-jurajski dokładnie taki :) Znajomy handlowiec mówił że ludzie sobie go chwalą że w miarę szybko reguluje ph. Jeśli mnie oszukał to on będzię miał p(ec)h(a) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

na zachodzie to na podsiew juz chyba za pozno, łąki ruszyły ostro. Ja zasiałem juz bg2 na gruncie ornym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na północy za to zdecydowanie za wcześnie. Nie mam czasu nawet zwłókować. Wszędzie w okolicy nawet siewne słabo się bujają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś podsiewałem,a teraz leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardens    0

Witam , myślę o zasianiu trawy na gruntach ornych myślę o trawach DSV lub Barenbrug jakie mieszanki polecacie mają to to być miękkolistne szlachetne dla krów mlecznych ,badanie gleby robiłem czekam na wyniki , myślę także o wsianiu mieszanek traw na łąkach kośnych są też torfy , czas nagli trawy szybko odbijają na łąkach czekam na porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Na jesieni stosowałen obornik na łąki mogę teraz posiać wapno? Na wilgotnym terenie trawę lepiej siać na jesieni czy na wiosne?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Możesz spokojnie siać. Ja jesienią dałem około 15t/ha obornika i po miesiącu ~5t/ha wapna i ładnie rośnie mieszanka trawy z lucerną.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A takiego z bogbagów ile dać na ha?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Na jesieni stosowałen obornik na łąki mogę teraz posiać wapno? Na wilgotnym terenie trawę lepiej siać na jesieni czy na wiosne?

 

Jeśli na wierzchu masz dużo obornika to wysiew wapna nie jest dobrym pomysłem. Lepiej odpuścić i wapno dać jesienią. Bo chyba corocznie nie nawozisz obornikiem?

 

Zależy jak wilgotny jest użytek :) Czasem opłaca się posiać jesienią, bo wiosną długo nie wjedziesz w pole ale bywa i tak jak np. u mnie w tym roku że sporo jesiennych siewów wymokło i teraz trzeba to odsiewać. No ale jest to pierwsza taka sytuacja od kilku lat więc nie jest to reguła. Optymalnie na takich terenach staram się posiać latem / jesienią w takim terminie aby jesienią to jeszcze przekosić i wiosną ma być czysty, dobrze ukorzeniony użytek.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Początek września to dobry termin? Ostatnio to co roku kładę obornik


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

To na bogato ;)

Wapno najlepiej rozsiać jesienią po ostatnim pokosie albo wczesną wiosną aczkolwiek jeśli jest taka potrzeba / konieczność / czas to można to zrobić również między pokosami.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A takiego z bogbagów ile dać na ha?

 

Tyle samo co i sypkiego w zależności od zaleceń. Jak b. kwaśne lub kwaśne a w BB masz granulowaną kredę trzeba dać około 6 ton/ha takiego wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

trawe na ornych posiałem płytko jakies 2 tyg + wałowanie, , było sucho, powschodziła bardzo skąpo, w poniedziałek troche popadało ale z wierzchu nadal jest sucho, głebiej jest wilgoć, długo nasiona trawy mogą leżeć sobie tak w "piachu"?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aż przyjdzie deszcz. Ja jak siałem w maju to nawet w lipcu leżała, ale powschodziła.Nic jej nie będzie. Gorzej jak już skiełkuje a przyjdzie susza. Ją wolę siać teraz zwykłym, bo wschody pewne i na wierzchu nie leży. Czasem jak za głeboko wsieję to wschodu się miejscami przedłużają, ale wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Aż przyjdzie deszcz. Ja jak siałem w maju to nawet w lipcu leżała, ale powschodziła.Nic jej nie będzie. Gorzej jak już skiełkuje a przyjdzie susza. Ją wolę siać teraz zwykłym, bo wschody pewne i na wierzchu nie leży. Czasem jak za głeboko wsieję to wschodu się miejscami przedłużają, ale wschodzi.

 

Do tego zdania muszę wtrącić swoje 3 grosze. W tamtym roku wsiałem festulolium(w lucernę) kiedy dokładnie to nie powiem, w każdym razie było to lato przed/po??? żniwach i trawa bardzo ładnie powschodziła. Niestety każdy wie jaki to był okres, bo qq na pniu usychała, a m.in. wyschła mi ta trawa w każdym razie jak ładnie pojawiła się na polu tak samo szybko znikła aż do października. Jak jesienią porządnie wlał deszcz mimo że temperatury były średnie to trawa ładnie powschodziła i bez problemu przetrwała zimę. Z pierwszego pokosu w tym roku miałem z tej działki średnio 18bel i było by więcej, ale zaczęła się kłaść


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ciekawe, że przetrwała. Ja posiałem taki kawałek kilka m2 zjeżdżony przy ładowaniu obornika. Rzuciłem ręcznie, zazrobiłem i ładnie powschodziła. Przyszła susza i trawa zniknęła. Po deszczu jednak się nie odrodziła. 2 lata temu na wiosnę posiałem 2 ha i dużo z tego po wschodach uschło. Co nie uschło to potem wymarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

kosiliście już trawe sianą w tym roku wiosną? U mnie ma może z 20 cm i tak myśle co z nią zrobić ? czekać jeszcze? Komosy w cholere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Tak. Wczoraj skosiłem jutro będę robił. Siana była po 10 czy 12 kwietnia. Zapowiadają na weekend opady więc szybciej zacznie rosnąć.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj