niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poziomka    20

A co polecicie jeżeli siać lucernę głównie co do niej dosiać? tak jak mówicie jęczmień? i w jakich stosunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Podpinam się trochę pod użytkownika poziomka pierwszy raz będzie siana lucerna i coś takie wykombinowałem pół kawałka jest suche pół mokrzejsze klasa 3-4 kawałek lekko ponad 1ha

10kg lucerny
10kg koniczyny
10kg kostrzewy łąkowej
10kg mieszanki traw: koniczyna czerwona15% , życica trwała40%,kostrzewa czerwona 10%,życica westerwoldzka30%,tymotka5%

Pomyślałem że lucerny i koniczyny kostrzewa nie zagłuszy bo ma wolny start a życice w mieszance będą dobrą osłoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze mnie ciekawiło to festulolium, ale nigdy nie sprawdzałem co to za trawa. http://www.odr.pl/produkcja-rolinna/uytki-zielone/545-plonowanie-festulolium-w-siewie-czystym-i-w-mieszance-z-koniczyna-czerwona

 

Jakie masz doświadczenia z tą trawą? Dobrze będzie rosnąć na torfie z innymi trawami?

 

też się oczytałem o tej trawie i w ryn roku walę na testy tak jaj w tym artykule 10 kg koniczyny czerwonej i 15 tej łaciny na ha

 

co do lucerny to na moich terenach najlepiej wychodź w czystym siewie,szczególnie w ubiegłym roku,tam gdzie byla siana z mieszanka traw bylo tak ze lucerna miaka 30 cm a trawa ledwie od ziemi odrosła ,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale dzięki temu cokolwiek zbierales.

Lucerna powinna być uprawiana z 5% dodatkiem trawy. Po to aby ograniczyć zanieczyszczenie piaskiem. Można też z 5%kończyny białej

Ale z festilolim wydaje ogromny plon.I do tego lepiej się kosi. I jest trwałą mieszanką. Oglądałem kilka plantacji i bardzo mi się spodobało. W tym roku będę siłą 10ha i pewnie pójdzie 20kg lucerny i 5kg festulolim i 5kg białej koniczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Koniczyna czerwona 15%
Lucerna 10%
Życica trwała 20%
Życica trwała 15%
Życica wielokwiatowa 10%
Kostrzewa trzcinowa 10%
Festuolium 10%
Tymotka 10%

 

Co powiecie o takim składzie? ma być siana na 4/5 klasie, górki dołki, gleba lekka, w dołkach mokra do bardzo mokra, na górkach przy suchych latach moze byc źle z woda. Polecicie coś koledzy? ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Samemu mieszasz czy gotowa mieszanka?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jaka cena takiej mieszanki?? dużo odmian to powinna się dostosować do warunków.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dzięki temu cokolwiek zbierales.

 

Lucerna powinna być uprawiana z 5% dodatkiem trawy. Po to aby ograniczyć zanieczyszczenie piaskiem. Można też z 5%kończyny białej

 

Ale z festilolim wydaje ogromny plon.I do tego lepiej się kosi. I jest trwałą mieszanką. Oglądałem kilka plantacji i bardzo mi się spodobało. W tym roku będę siłą 10ha i pewnie pójdzie 20kg lucerny i 5kg festulolim i 5kg białej koniczyny

 

a nie zagłuszy to białej koniczyny?może i ja troche białej dodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Koniczyna biała nie boi się zagłuszania, bo niskie piętro to jej naturalne środowisko.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Dziś wujek mi zaproponował obrobić 0.5ha piachu czyli pewnie 6 klasa na tym jakaś trawa urośnie typu kupkówka czy lepiej jakiś łubin z owsem?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

6 klasa ale zależy jaka my mamy hektar trawy na 6 kl i rośnie to jakoś. W tamtym roku na wiosnę była siana trawa i miała dosyć ładny plon tylko nalerzy dodać że tam było podmokło i to,że był piasek to ziemia szybko się nagrzewała i rosło ale wracając do pytania, tak urośnie napewno trawa my sieliśmy kupkówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

witam. prosze uzytkownikow tego forum o porade. planuje zasiac mieszanke traw z konczyna. znalazlem mieszanke DSV Country 2055. co o niej mozecie powiedziec? ile lat mozna ja z powodzeniem uzytkowac? planuje jeszcze dodac 100 kg/ha owsa. za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Jaka będzie lepsza roślina osłonowa dla koniczyny czerwonej ,owies czy życica wasterwoldzka.

Chciałbym aby za rok pozostała sama koniczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kolega który ma sporo ziemi powiedział że z owsem czy jęczmieniem zasiać trawę to po 1 skoszeniu jest straszny szok i w tym roku zasiał 5ha w czystym siewie. Na 100kg mieszanki traw dokładał 50 jednorocznej i siał w dawce 46kg/ha co o tym sądzicie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez oprysku to dopiero będzie szok,jak komosy nakosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

rozbuduj swoją wypowiedź 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

sieję już kilka lat barenbruga w czystym siewie, żadnych chwastów nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy co rosło przed trawą. Jak to było kilka kilkanaście lat temu pole uprawne to nasion komosy i innych chwastów będzie ogrom w ziemii. Jeśli jest to łąka od wojny to chwastów jak komosa nie będzie, chyba, że wniesiesz z obornikiem czy gnojowicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Trawa była od zawsze. A chwastox załatwił by sprawę? A odnośnie siewu w takiej dawce jak wyżej co sądzicie? :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Kolega który ma sporo ziemi powiedział że z owsem czy jęczmieniem zasiać trawę to po 1 skoszeniu jest straszny szok i w tym roku zasiał 5ha w czystym siewie. Na 100kg mieszanki traw dokładał 50 jednorocznej i siał w dawce 46kg/ha co o tym sądzicie

Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo trawy jednorocznej, jeśli ma to być użytek wieloletni to trawy jednorocznej jako rośliny osłonowej maks 10%. Z ciekawości jaką mieszankę sieje kolega? ja u siebie nie więcej niż kilka % życicy wielokwiatowej jako osłony, a trawy z reguły barenbrug, chyba że na niepewnej dzierżawie to wtedy coś po taniości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja będe siał za kilka dni i właśnie się zastanawiam ile wysiać na ha żeby było dobrze. Z udziałem 10 % można śmiało siać w czystym siewie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj