niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZUCH1234    93

niezbyt trwała,zawsze duzo zycic

To co proponujesz na grunty orne do intensywnego użytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Na mocną glebę do długiego użytkowania co polecacie?? 

Wiem że kupkówka dobrze rośnie ale trzeba by to kosić często :D ;D


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

plan jest taki,kupkówka 7kg

                     tymotka 5kg

                     festulolium 5 kg

                     zycica trwała 12 kg

jakies motylkowe-2kg kończ.białej.2 kg kończ czerwonej,moze z 1 kg komonicy,2-3 kg lucerny,

siane około 20 kwietnia ze 130 kg lubinu zeus,który zostanie skoszony okło 20 lipca na kiszonke.po 4 latach orka,ziemia mozaika od 3kl do 5kl,przewaga 4b.

przeznaczenie głownie kosne,czasami wypas.prosze nie krytykujcie kupkówki,bo mamy troche jej uzytej na podsiewy i bydło ją wyjada chetnie

co myslicie?                   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A dlaczego ktoś miałby krytykować kupkówkę? Ponoć ma dużo cukrów przez co jest dobra do zakiszania i chętnie zjadana przez krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kupkówka podobno bardzo dobra tylko trzeba kosić jak jest młoda.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dokładnie na kupkuwce nawet 5 pokosow to nie przesada.

Ja bym tylko tego łubinu zdecydowanie zmniejszył do 50kg
To co chcesz wysiac nie pozwoli tej trawie się rozwinąć. To normalna norma wysiewu łubinu na plantacji nasienniej.

Ja śmiałem kiedyś 30kg łubinu i 50kg mieszanki zbożowej i to było gesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A teraz na wiosnę ile mieszanki zbożowej dołożyć do trawy żeby nie zagłuszyło a było dobrze?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

100 kg to max. Można też ok 70 kg mieszanki i 20 kg życicy westerwoldzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A trawę kupić z worka czy tańszej a od handlarza nasionami?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Dokładnie na kupkuwce nawet 5 pokosow to nie przesada.

 

Ja bym tylko tego łubinu zdecydowanie zmniejszył do 50kg

To co chcesz wysiac nie pozwoli tej trawie się rozwinąć. To normalna norma wysiewu łubinu na plantacji nasienniej.

 

Ja śmiałem kiedyś 30kg łubinu i 50kg mieszanki zbożowej i to było gesto

 

przy 160 kg łubinu wąskolistnego na nasiona czasami rzadki wychodzi,łubin musi byc do kontroli

samson nie od handlarza ale od firm nasiennych typou Sowul lub rolimpex itp-handlują nietylko nasionami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Odmianę lubinu kalif nie sialem więcej jak 140kg zwykle 130. I obsada była idealna.
To ma dac plon nasion.
No chyba ze Ty tylko suejesz na zielonke.
Ale przy zakładaniu plantacji trawy to ma służyć jako roślina ochronna A nie plon główny.
Ja jestem też przeciwnikiem zycicy westerwudzkiej a jak juz to tylko w minimalnych dawkach. Zbyt mocno ona konkuruje z gatunkami na których nam zależy. A zwłaszcza z lucerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Konkuruje, ale tylko w I roku i po zimie wypadnie. Jest o tyle lepsza od owsa, że jest smaczna dla krów i rośnie dość szybko. Simson rozejrzyj się w mieszankach granum. Mieszanka KS11 ma ciekawy skład na suche tereny. Od handlarza nie kupuj mieszanek, bo tam jest wchystko łącznie z chwastami. Już lepiej będzie jak kupisz poszczególne gatunki oddzielnie i sam wymieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

2 razy próbowałem tego myku z weserwudzka przy 10 kg na ha i dwa razy był ten sam efekt.
Pierwszy rok fajnie trawa nawet 4 polisy szło zrobić jak było mokro. Drugi rok pustynia. Zwłaszcza nie było lucerny.

Ostoi lucernik zakładałem 13kg agliland plus 70 jęczmień 30 groch z Lublinem. Ten sposób najbardziej mi się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Odmianę lubinu kalif nie sialem więcej jak 140kg zwykle 130. I obsada była idealna.

To ma dac plon nasion.

No chyba ze Ty tylko suejesz na zielonke.

Ale przy zakładaniu plantacji trawy to ma służyć jako roślina ochronna A nie plon główny.

Ja jestem też przeciwnikiem zycicy westerwudzkiej a jak juz to tylko w minimalnych dawkach. Zbyt mocno ona konkuruje z gatunkami na których nam zależy. A zwłaszcza z lucerna.

 

tak,na zielonkę,koszenie rotacyjną i po 1-2 dniach orkanem i pryzma,lub może w baloty=zależy czy w spodzie trawa się zagęści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie raczej gleba wilgotna


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Rób jak uważasz. Ja na twoim miejscu nie przekraczał bym 70kg tego łubinu. Zresztą na niewielkim kawałku możesz zrobić małe doświadczenie.
Ja już się nauczyłem ze pierwszy rok dla trawy to czas na jej ukozenienie i rozwój. I lepiej zbyt jej nie przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

rolstudent,moze masz i racje-rok temu kończyna posziana ze 110 kg jeczmienia w czerwu wygineła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A susza nie pomogła w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No napewno susza swoje zrobiła. Ale z ilością rośliny ochronnej Noe należy przesadzać. Doradcy barenburga mówią o 5kg zycicy westerwudzkiej Max.
20kg to pół dawki w czystym siewie. Nieuwazasza ze to za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fakt może i dużo. W zeszłym roku tak próbowałem i nie wiem jeszcze jak trawa się zachowa. Ja posiałem 40 kg właściwej na ha i westerwoldzkiej 16 kg. Sieję rzutowo to nie przeszkadzają sobie i nie jest gęsto. Z owsem był ten problem, że trzeba go podsuszyć( wtedy padało) bo mokry kiepsko się kisi a jęczmień nie chce rosnąć. W tym roku wrócę do owsa i porównam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

no susza pomogła,ale jakby bylo mniej jeczmienia to kończyna by pewnie niewyginęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja zawsze sieje z jeczmieniem. Bo on mniej się krzewi. I zostawia więcej miejsca dla trawy.

Bardzo przekonałem się do festulolium z lucerna. Świetny plon to daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Festulolium jako dodatek do mieszanek to świetny pomysł, łączy trwałość kostrzew i smakowitość oraz plon życic. Roślina ochronna to 30 - 50% zalecanej obsady na plon główny, im mocniej zacienia glebę tym mniej. Kupkówka to fajna trawa tylko trzeba pamiętać że szybko drewnieje, nie można dopuścić do kłoszenia i w mieszance nie może być jej dużo, bo jest bardzo agresywna w stosunku do innych gatunków łącznie z motylkowymi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj