Zaloguj się, aby obserwować  
Baza18

Rozrzutnik 8 tonowy

Polecane posty

Baza18    9

Zamierzam kupic rozrzutnik 8 tonowy i mam w nim opcji - tasma mechaniczna badz hydrauliczna, zastawa adaptera sterowana hydraulicznie i nadstawki. Zastawe i nadstawki biore ale nie wiem co ta taśma. Pomóżcie opiniami i swoim doświadczeniem :)


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

z jakim ciagnikiem ma pracowac ten rozrzutnik? posuw hydrauliczny jest duzo lepszy niz mechaniczny. jest duzo prosszy w naprawach i mniej awaryjny. ale do takiego rozrzutnika musi byc ciagnik posiadajacy dwie pary wyjsc hydrauliki: 1. para do tasmy, 2.para do zastawy adaptera. jaki to w ogole rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Napisz coś więcej co to za rozrzutnik ! Ale jedno pewne hydraulik lepszy :)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

coś takiego http://www.allegro.pl/item893537592_rozrzutnik_obornika_tandem_8_ton_nowy_okazja.html

i pracował by z Same Exprolerem II 90 koni ... tylko ze ja mam w nim 3 wyjscia hydrauliczne. Jeszcze nie widziałem tego rozrzutnika na wałasne oczy ale wiem ze Tytany Uni maja wszystkie zasuwy i sa własnie 3 weze. Na tej stronie jest podstawowa wersja tego rozrzutnika, pełan kosztuje 31 tys + vat.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

To taka prywatna modernizacja 6tonowej Warfamy Ale on nie ma zastawy adaptera


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

adapter poziomy... podrzuca 250 metrow w gore a szerokosc robocza taka jak szerokosc rozrzutnika. zawsze mnie to bawilo:) to trzecie wyjscie u Ciebie to jest cisnieniowe czy szybki powrot? mozna kombinowac z rozdzielaczem, ktory by sterowal poszczegolnymi funkcjami, ale nie wiem czy warto. szczerze mowiac w Twoim przypadku jesli trzecie wjscie to tylko powrot to chyba lepiej bedzie wziac mechaniczny naped tasmy. natomiast jesli cisnieniowy to ok. pod nie podlacza sie zasuwe, ktora zamyka sie pod wplywem grawitacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

3 wyjscie jest cisnienowe, a zastawe adaptera ma, tak jak pisałem to co widac to podstawowa wersja.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Sorki nie doczytałem :) A nad innymi się nie zastanawiałeś tylko ten wchodzi w grę ???


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Wiesz co jasna sprawa ze sie zastanawaiałem ... ale niestety fundusze nie pozwalaja mi na zbytnie szalenstwa. interesowałem sie Tytanem 8 plus ale Tytan + pionowa zastawa adaptera brutto 55 tysciecy. to dla mnie za duzo.

Ta oferta wydaje mi sie całkiem całkiem. ale tak jak pisałem jeszcze tego nie widziałem na wałsne oczy. dzwoniłem i rozmawiałem i tak jak pisałem oferuja do niego zastawe posów i nadstawki w cenie 31 + vat czylo brutto okolo 38 tysiecy. no wiec jest znaczaca róznica w cenie, ale nie ma co ukrywac ze i w jakosci pewnie tez.

załozyłem ten temat bo chce sie dowiedziec który posów mam brac. a zastawy jesli nie bede miał tylu wyjsc hydraulicznych to poporstu nie wezme.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie 3 wyjścia to wychodzi że 2 są z rozdzielacza a jedno "0"-odpływ

bo z rozdzielacza są zawsze parami (trochę mało jak na same)

 

wg powinno starczyć tylko że zależy jaki Masz ten rozdzielacz bo jeśli normalny to podniesiesz klapę 1 i przejdziesz na 2 taśmę (powrót do silnika od posuwu to na 0 dobrze myślę dexterek) ale wtedy klapa opadnie bo będzie opuszczanie w 1 chyba że ja wyżucisz albo dołożysz zwykły zawór na przewód :)

 

Hydrauliczny powinien być lepszy bo możesz regulować sam szybkość a może i obornik będzie leciał równo na pole tzn jak mniej na rozrzutniku to szybszy posów będzie-mam rację :)

 

w mechanicznym denerwuje mnie że pod koniec jest mało obornika a taśma się wlecze a wysiadać nie będę za każdym razem :)

 

ten z allegro to nie ten co podają w opisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

u mnie z tyłu sa trzy gniazda - pod dwa podłaczony jest wybierak czyli cisnienowy i powrót , pod trzecie wyjscie jest podłaczony przedni Tuz. i mam jeszcze jedno wyjscie ale ono nie jest połaczone z rozdzielaczem tylko jest bezposniednio połaczone przez kwałek rurki z pokrywa podnosnika, nie mam pojecia do czego to jest.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam takie dwa: http://www.allegro.pl/item896585920_rozrzutnik_obornika_fortschritt_t_088_niemiecki.html i jestem zadowolony. mysle ze w tych pieniadzach nie mozna znalezc nic wiele lepszego. do plusow nalezy latwosc obslugi, hydrauliczny posuw i przede wszystkim pionowy adapter. a do minusow brak zastawy. ale jestli sie ma obornik bydlecy z glebokiej obory (duzo slomy) to brak zasuwy nie przeszkasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Ja mam obore sciółkowa i chlewnie. Wydaje mi sie ze zastawa by sie przydala :) . Ale jesli poprostu nie bedzie technicznej mozliwosci podłaczenia jej to jej nie wezme. tak jak pisałem wyzej.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

moim zdaniem jesli ma jedna pare cisnieniowa i powrot to koniec. zadne cudowania z wezami zaworami nic nie dadza. musi byc rozdzielacz 2-sekcyjny zeby uzywac hydraulicznego posuwu i otwierania zasuwy. troche bedzie to wygladalo nieprofeslonalnie, bo weze hydrauliczne beda szly do kabiny do rozdzielacza ktory nie moze przeciez lezec na kolanach. a dopiero z kabiny weze ida do rozrzutnika. jesli sa tylko 3 wyjscia nic sie innego chyba nie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

wlasna hydraulika rozwiazuje problem calkowicie. mam taki maly dosc stary woz paszowy. lata z nim c-360, ktora ma tylko jedna pare wyjsc. a woz paszowy ma 4 funkcje wiec potrzebowalby az 4 par. jednak tu pojawia sie kolejne pytanie: czy sterowanie byloby elektryczne czy za pomoca dzwigni. moj woz ma za pomoca dzwigni ale duzo lepiej jesli jest elektryczne. poza tym mysle ze bylby dosc duzy problem ze znalezieniem zachodniego rozrzutnika z wlasha hybraulika, bo w rozrzutniku sa zwylke tylko dwie funkcje (zasuwa i tasma) a 95% zachodnich ciagnikow ma wiecej niz jedna pare gniazd, wiec wlasna hydraulika rozrzutnika bylaby zbedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu "Rozrzutniki obornika, beczkowozy"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

...Tytany Uni maja wszystkie zasuwy i sa własnie 3 weze.

4 :) na dwie pary obustronnego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

A czy do tego rozrzutnika można wziąć adapter pionowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dexterek ma racje lepiej kopic FORTSCHRITTA T-088 po odnowie. Ja za T -088

po odnowie zapłaciłem 20 tysięcy juz mam go ponad 5 lat i nic się w nim nie psuje a pracuje na 70 ha. kolega kupił jakiś polski rozrzutnik 6 tonowy za 36 tysięcy i go klnie bo burty się wyginają i wgle. Za ta cenę nie kupisz lepszego rozrzutnika.I bierz wałki pionowe fortschritt rozrzuca na około 5 metrów obornik i wałki pionowe dają mniejszy opór od poziomych.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

dzieki @marcin200711 za poparcie i w pelni zgadzam sie z Twoimi slowami odnosnie T088 jak i polskich rozrzutnikow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

wiem Panowie ze T-088 jest bardzo dobrym rozrzutnikiem bo u mnie na wiosce sa chyba dwa takie a na sasiedniej to 6 ;]. tylko ze u mnie jest taki problem ze musze miec fakture i maszyna musi byc nowa.:| i osobiscie uwazam ze moj samiec mogł by miec dosc ciezko z T-088. rozmawiałem z wascicielem Valtry 110 nowka sztuka to mowi ze po twardym bez problemu <logiczne> ale po gruberze w i podorywce to juz naprawde ma co robic.

 

 

Frost -

 

o ile sie nie myle to jest to mozliwe z tymi pionowymi walkami, ale tak jak pisałem powyzej wszystko sie wyjasni w niedziele o ile pogoda dopisze no i pojade do opoczna <118 km>

 

Kiedy dzwoniłem pod podane numery to rozmawiałm z mało ogarnietym gosciem, do tego na podanej przezemnie stronie opis techniczny jest do rorzutnika własnie z pionowymi wałkami. Ciezko okreslic a telefonicznie z nimi to ja sie nie dogadam.

 

Z waszych opini wynika ze wałki pionowe sa lepsze od poziomych z dwoch powodów -

 

1.mniejszy opor

2.szersza szerokosc robocza

 

a jesli ja mam dosc waskie pola to czy przy nawozeniu od miedzy sasiada nie bede miał w razie pionowych problemów? Jasne ze juz tak ładnie nie nawoze jak z poziomymi. Co radzicie ?


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj