Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz161615

Nie działa blokator w Zetorze 5211

Polecane posty

Pawel328    275

a co to jest blokator ?? :)

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

igorass    33

Blokator to zapewne potoczna nazwa blokady mechanizmu różnicowego w tylnym moście zwana z angielskiego diff lock, radzę poszukać dobrze w tematach bo zdaje sie że był taki temat o blokadzie w Zetorze 7011 a niczym sie taka blokada nie różni od tej w 5211 :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel328    275

aaa :) może zerwałeś blokadę ?? a działała, działała i nagle przestała czy coś się wydarzyło ?? :)

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

na pewno zerwał blokadę u nas chodziła do końca i było łożysko do wymiany w moście rozkręciliśmy paczymy blokada zjechana

a

mirasek    11

Jeśli blokator nie działa to napewno nawalił bulbulator i trzeba wymienić przyczłapy, taką część rubensztyka od holajzy, którą przykręca się do trykotki.

sebe1033    307

mirasek :blink: :huh: :P powalasz ... tym językiem ... technicznym B) :o:P;)

farmer7745    19

Mnie też powaliło.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

radki1    0

witam a jak czasami nie chce zaskakiwać(drganie czuć pod nogą) to co może być przyczyną??

radki1    0

podciągnołem i tylko ciężej sie wciska a pod nogą jak podskakiwało tak podskakuje :D jak powinno być ustawione na tych dwuch przesównych śrubach?

wlamaj1    57

Regulacja tych cięgiełek raczej za wiele nie pomoże. Ja miałem podobnie i naprawiłem to przy okazji remontu hamulców. Jak zdejmiesz prawą zwolnicę wraz z pochwą to najprawdopodobniej zobaczysz przyczynę - na samym dnie obudowy znajduje się cięgno blokady wraz ze sprężyną powrotną i to wszystko jest "zakopane" w piachu, ziemi która dostaje się z góry przez otwór nad cylinderkiem hamulcowym. Uniemożliwia to ściśnięcie sprężyny i całkowite włączenie blokady. Warto popracować nad zakryciem tego otworu jak i tych w przedniej części obudowy od cięgieł blokady i hamulca ręcznego. Tę dźwignię, która zamienia pionowy ruch pedału na poziomy należy przesmarować - pedał będzie wchodził o wile lżej. U mnie zrobił się tam dość duży luz ale pracuje nadal.

V12    17

Zapytam sie tutaj chodzi mi o 7045 ale to to samo będe robił hamulce i trochę przeraża mnie ten mechanizm blokady.

Jak wyjmę zwolnice to mi się nie rozsypie i główna kwestia jak wkładaniem na czym się to sprzęgiełko trzyma przy wkładaniu wałka razem ze zwolnicą??

POzdr

Motocykliści to jedna rodzina :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez KlimekPL
      Witam wszystkich, 
      Mam dziwny problem z Zetorem 5211, mianowicie z okolic tylnego mostu lub zwolnic dobiega głośne trzeszczenie. Dodam, że nie jest to zjawisko stałe ale zaczyna się po jakichś 20 minutach cięższej pracy w polu. Jest to właśnie o tyle dziwne, że jak na podwórku próbowaliśmy kręcić kołami na lewarku albo jeździć po placu zeby dokładniej zlokalizować problem to wtedy jest cisza i niby wszystko gra. A jak talerzowalem w polu albo woziłem wapno Piastem to trzeszczało. Dodam, że dźwięk ten występuje tylko podczas jazdy do przodu. Raz jak zatrzeszczało to szarpnęło traktorem podczas jazdy i znowu cisza. Nie wiemy po prostu gdzie szukać przyczyny problemu i co naprawić. Nagrałem tylko ten dźwięk, może pomoże w diagnozie. Ale nie udało mi sie dokładnie namierzyć skąd dobiega. 
      https://youtu.be/53-Z6vYs658
    • Przez rosek11
      Dzień dobry.
      Panowie, na Zatorze 7745 założone z przodu są opony 11.2 24 z tyłu 18.4 30. Czy taki dobór wielkości opon jest odpowiedni? 
      Dziękuję za odpowiedź
    • Przez aldanio
      Witam! muszę wymienić opony w swoim zetorze i sie zastanawiam jaki rozmiar założyć standardowe 16.9-30 czy 18.4-30??i sie zastanawiam czy oponki 18.4-30 będą pasowały na felgę. proszę o jak najszybsze odpowiedzi. z góry dziękuje i pozdro
    • Przez Zetorek95
      Witam! Mam problem ze sprzęgłem "pięcio minutowym". A mianowicie kiedy je zaciągnę wałek nadal się obraca. Jak można naprawić tą usterkę? Słyszałem, że można podciągnąć linkę od niego lecz może to grozić nie puszczaniem hamulca ręcznego. Podobno w najgorszym wypadku będzie trzeba rozpoławiać ciągnik. Czy to wszystko prawda czy tylko mity? Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
    • Przez Davidmix
      Witam mam wyciek z wałka wom w zetor 7245.
      Czy po odkręceniu tej obudowy mam wyciągnąć cały wałek wom aby dostać się do uszczelniacza??

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj