Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysztof44

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN

Polecane posty

pawel885    2279

Wez pod uwagę jeszcze że niewielu rolników zapłaci za usługę gotówka. Duża część ludzi płaci jak otrzyma dopłaty a są też tacy którzy co rok szukają nowego "jelenia" i wcale nie zapłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof44    0

Panowie,

 

Przede wszystkim dzieki za merytoryczna dyskusje na poziomie, jestem tu pierwszy raz ale widze ze kazdy ma konkretna wiedze i chce pomoc, dzieki serdeczne!!!

 

Co do konkretów, zgadzam sie i przedstawie jaki mialem plan.

 

1. Najpierw zaciagnalem jezyka tu i tam, najwiecej sie dowiedzialem u Was :)

2. Potem jak juz wiem ile mnie to bedzie kosztowalo - czyli teraz - poszukam odbiorcow uslug.

3. Jak ich znajde to pojde do bankow itp itd po gotowke.

4. W miedzyczasie jesli sie zdecyduje wybiore maszyne :)

5. I jesli wszystko pojdzie jak nalezy to sprobuje co mi tam, jestem mlody i chce kurcze w cos zainwestowac zeby na starosc nie zalowac ze niczego nei sprobowalem :) chodza mi po glowie rozne rzeczy - piekarnia np. :) ale wydwalo mi sie ze kombajn to dobra rzecz. Otworzyliscie mi oczy na pewne sprawy i teraz na pewno jeszcze raz to przemysle :)

 

Zgadzam sie rowniez z Pawlem555 - tata dziewczyny opowiadal mi jak wygladaja kwestie platnosci...tak bywa zdaje sobie sprawe ze roznie moze byc z gotowka.

 

A'propos gotowki, czy obowiazauja w tym fachu jakies umowy pisemne? to zawsze jakas forma zobowiazania do platnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

musisz miec zarejestrowana dzialalnosc uslugowa. wtedy wystawiasz faktury z jakas tam data platnosci. albo jakas umowa. ale koszenie na czarno (na tzw gebe) to tylko u rolnikow co maja 1-10 ha i placa na miejscu, bo jesli on powie ze jutro albo pojutrze to moze byc koniec. kasa przepadla. na policje nie pojdziesz bo zaraz urzad skarbowy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

pawel885 moze miec troche racji. sprzet budowlany zwraca sie szybciej niz rolniczy bo pracuje wiecej czasu w roku. ale to tez zalezy skad jestes bo jesli ze slaska to ladowarka bedzie wykorzystywana a jesli z mazur gdzie sami dosc duzi rolnicy to niekoniecznie. a moze inna maszyna rolnicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Maszyn budowlanych też jest sporo na rynku. U mnie Ci wielkoobszarowcy a jest ich kilku to wynajmują kombajny ale oni to biorą te najwieksze bo wiadomo jak mają kilka tys ha to trzeba to wykosić w miarę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na kombajnie zbozowym najwieksza przebitka jest :)

poza tym moze dla niego to lepiej, ze pracuje sie tylko okresowo. jesli posiada inne miejsce zatrudnienia to na urlop kombajnowanie idealnie sie sprawdzi :)

tylko jeszcze raz najwazniejsze trzeba miec zbyt na uslugi, a reszta sie sama ulozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

generalnie uslugi to dosc sliski temat. trzeba znac doskonale rynek swoj i okoliczne. i wtedy mozna myslec. na moim terenie kombajnow za duzo nie ma i zawsze te 300-400ha sie znajdzie zeby wykosic. nie ma natomiast nikogo kto by profesjonalnie sial zboza i kukurydze. kazdy sie meczy starymi beckerami albo jakimis polskimi wynalazkami. a na poludniu Polski kazdy wiekszy rolnik ma odpowiedni siewnik i tam usluga tego typu nie przejdzie. luk w uslugach rolniczych trzeba szukac w nowosciach: siew bezorkowy, opryskiwacz samojezdny, sieczkarnia wraz ciagnikami (duzy wydatek) precyzyjne dawkowanie nawozow, prasowanie slomy na duzych arealach prasa wysokiego zgniotu, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no najlepiej to kompleksowo prowadzic cala dzialalnosc, najlepiej jeszcze ze 100 tysiami :)

wszelkie prace pociagowe, nie sa tak oplacalne jak zbior.

opryski i nawozenie z wykorzystaniem nowej technologii - sam rozrzutnik prawie 100 tysi.

uslugi zielonkowe, w zaglebiu mlecznym jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

usługi kombajnem fakt są dochodowym interesem w mojej okolicy gościu ma 11 kombajnów i kosi około 600 ha jednym ale dużych kombajnów i kosi tylko i wyłącznie dla wielkoobszarowców ale czy jednym kombajnem masz szanse wbić się w taki interes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zależy jak pogada. a i cene pewnie będzie trzeba troszkę obniżyć jak taki areał u jednego gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@brzozak2 ja wiem że ze 100tys a nawet 200tys to w nowoczesne maszyny do zbioru, nawozenia czy opryskow nie mozna sie pchac. napisalem tylko jakie sa tendencje:) a rozsiewacz amazone ZA-M ProfiS 1500+1000+500 full wypas z waga i amatronem+ stoi na dzien dzisiejszy 65tys zl, co nie znaczy ze majac takie nawet dwa, bedzie sie od razu krolem nawozenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dodaj jeszcze do tego system hydros i juz masz prawie 90 netto, daj wieksze nadstawki, plandeke hydro i do 100 pewno sie mozna zblizyc :)

 

u mojego ojca kierowca mial duzego MDW i zawsze na miesiac szedl do wlasnej roboty, wiec chyba mu sie oplacalo. kosil w duzych gospodarstwach, spoldzielniach wraz z innymi kombajnami uslugowymi.

z kolei drugi pracownik mial bizona na wspole, to zawsze mowil ze 30 tysi zarobil w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj