Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysztof44

Jaki kombajn na wynajem do 100 000 PLN

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pawel885    380

Wez pod uwagę jeszcze że niewielu rolników zapłaci za usługę gotówka. Duża część ludzi płaci jak otrzyma dopłaty a są też tacy którzy co rok szukają nowego "jelenia" i wcale nie zapłacą

Krzysztof44    0

Panowie,

Przede wszystkim dzieki za merytoryczna dyskusje na poziomie, jestem tu pierwszy raz ale widze ze kazdy ma konkretna wiedze i chce pomoc, dzieki serdeczne!!!

Co do konkretów, zgadzam sie i przedstawie jaki mialem plan.

1. Najpierw zaciagnalem jezyka tu i tam, najwiecej sie dowiedzialem u Was :)

2. Potem jak juz wiem ile mnie to bedzie kosztowalo - czyli teraz - poszukam odbiorcow uslug.

3. Jak ich znajde to pojde do bankow itp itd po gotowke.

4. W miedzyczasie jesli sie zdecyduje wybiore maszyne :)

5. I jesli wszystko pojdzie jak nalezy to sprobuje co mi tam, jestem mlody i chce kurcze w cos zainwestowac zeby na starosc nie zalowac ze niczego nei sprobowalem :) chodza mi po glowie rozne rzeczy - piekarnia np. :) ale wydwalo mi sie ze kombajn to dobra rzecz. Otworzyliscie mi oczy na pewne sprawy i teraz na pewno jeszcze raz to przemysle :)

Zgadzam sie rowniez z Pawlem555 - tata dziewczyny opowiadal mi jak wygladaja kwestie platnosci...tak bywa zdaje sobie sprawe ze roznie moze byc z gotowka.

A'propos gotowki, czy obowiazauja w tym fachu jakies umowy pisemne? to zawsze jakas forma zobowiazania do platnosci.

dexterek    83

musisz miec zarejestrowana dzialalnosc uslugowa. wtedy wystawiasz faktury z jakas tam data platnosci. albo jakas umowa. ale koszenie na czarno (na tzw gebe) to tylko u rolnikow co maja 1-10 ha i placa na miejscu, bo jesli on powie ze jutro albo pojutrze to moze byc koniec. kasa przepadla. na policje nie pojdziesz bo zaraz urzad skarbowy itd.

Wiadomość z agroFakt.pl

dexterek    83

pawel885 moze miec troche racji. sprzet budowlany zwraca sie szybciej niz rolniczy bo pracuje wiecej czasu w roku. ale to tez zalezy skad jestes bo jesli ze slaska to ladowarka bedzie wykorzystywana a jesli z mazur gdzie sami dosc duzi rolnicy to niekoniecznie. a moze inna maszyna rolnicza?

dawidg2    30

Maszyn budowlanych też jest sporo na rynku. U mnie Ci wielkoobszarowcy a jest ich kilku to wynajmują kombajny ale oni to biorą te najwieksze bo wiadomo jak mają kilka tys ha to trzeba to wykosić w miarę szybko.

brzozak2    236

na kombajnie zbozowym najwieksza przebitka jest :)

poza tym moze dla niego to lepiej, ze pracuje sie tylko okresowo. jesli posiada inne miejsce zatrudnienia to na urlop kombajnowanie idealnie sie sprawdzi :)

tylko jeszcze raz najwazniejsze trzeba miec zbyt na uslugi, a reszta sie sama ulozy :)

dexterek    83

generalnie uslugi to dosc sliski temat. trzeba znac doskonale rynek swoj i okoliczne. i wtedy mozna myslec. na moim terenie kombajnow za duzo nie ma i zawsze te 300-400ha sie znajdzie zeby wykosic. nie ma natomiast nikogo kto by profesjonalnie sial zboza i kukurydze. kazdy sie meczy starymi beckerami albo jakimis polskimi wynalazkami. a na poludniu Polski kazdy wiekszy rolnik ma odpowiedni siewnik i tam usluga tego typu nie przejdzie. luk w uslugach rolniczych trzeba szukac w nowosciach: siew bezorkowy, opryskiwacz samojezdny, sieczkarnia wraz ciagnikami (duzy wydatek) precyzyjne dawkowanie nawozow, prasowanie slomy na duzych arealach prasa wysokiego zgniotu, itp...

brzozak2    236

no najlepiej to kompleksowo prowadzic cala dzialalnosc, najlepiej jeszcze ze 100 tysiami :)

wszelkie prace pociagowe, nie sa tak oplacalne jak zbior.

opryski i nawozenie z wykorzystaniem nowej technologii - sam rozrzutnik prawie 100 tysi.

uslugi zielonkowe, w zaglebiu mlecznym jak najbardziej.

rafal13113    96

usługi kombajnem fakt są dochodowym interesem w mojej okolicy gościu ma 11 kombajnów i kosi około 600 ha jednym ale dużych kombajnów i kosi tylko i wyłącznie dla wielkoobszarowców ale czy jednym kombajnem masz szanse wbić się w taki interes??

dawidg2    30

Zależy jak pogada. a i cene pewnie będzie trzeba troszkę obniżyć jak taki areał u jednego gospodarza.

dexterek    83

@brzozak2 ja wiem że ze 100tys a nawet 200tys to w nowoczesne maszyny do zbioru, nawozenia czy opryskow nie mozna sie pchac. napisalem tylko jakie sa tendencje:) a rozsiewacz amazone ZA-M ProfiS 1500+1000+500 full wypas z waga i amatronem+ stoi na dzien dzisiejszy 65tys zl, co nie znaczy ze majac takie nawet dwa, bedzie sie od razu krolem nawozenia:D

brzozak2    236

dodaj jeszcze do tego system hydros i juz masz prawie 90 netto, daj wieksze nadstawki, plandeke hydro i do 100 pewno sie mozna zblizyc :)

u mojego ojca kierowca mial duzego MDW i zawsze na miesiac szedl do wlasnej roboty, wiec chyba mu sie oplacalo. kosil w duzych gospodarstwach, spoldzielniach wraz z innymi kombajnami uslugowymi.

z kolei drugi pracownik mial bizona na wspole, to zawsze mowil ze 30 tysi zarobil w sezonie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny