przemo93pl

Jaki mam agregat uprawowy mam wybrać do zetora 8441

Polecane posty

przemo93pl    29

Jaki mam agregat uprawowy mam wybrać do zetora 8441 właśnie zakupiłem ten traktor i chce zapoznać się z waszymi opiniami jak mam 46 ha z tego co miał by robić agregat to ok 30 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście zależy od rodzaju gleby i jej ukształtowania.

Ja mam agregat bierny + siewnik meprozet (2.7m). Normalnie ogarniam go 902, ale gdy ta była popsuta to miała z agregatem okazję pracować Proxima 8441. Z uciągiem nie było większego problemu, lecz ten pojawił się ze stabilnością. Myślę jednak, że jak bierny to 3m no i wyposażyć się w dobre obciążniki, jeśli nie masz.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Wiesz, zalezy czy będziesz go agregatował z siewnikiem czy nie... Jeżeli tak to 3m,(wał strunowy-> 2 lub 3 rzędy zębów-> wał-zależy jakie masz ziemie) a jezeli bez siewnika to do 4,5m i 4 rzędy zębów. Lub może aktywny- brona wirnikowa do 2,5m bo szerszej nie da rady ten zetor 8441, lub brona wahadłowa do 3 m. A jakie masz gleby??? lekkie, średnie, czy cięzkie?? i jaka klasa?? jezeli wiesz jakie masz gleby, to łatwo wybierzesz sam agregat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

To podobnie jak u mnie. Ja mam agregat famarolu 3m i agreguje go z siewnikiem tej samej firmy. Jak robię np. pole pod kukurydzę to odczepiam siewnik od hydropaku i w pole! Zestaw pracuje z ciagnikiem renault ceres 330X(coś ok. 75-80KM) i nie ma żadnych problemów z uciągiem, ziemię przerabia na puch:) dodam ze agregat ma z przodu wał strunowy, 2 rzędy zębów, a z tyłu wł zębato-strunowy. a mój kolega ma agregat unii grudziądz kombi, i podczepia go do zetora proximy 8441. ma takie same wały jak mój tylko 4 rzedy zębów, bez hydropaku, a minimalne zapotrzebowanie na moc producent okresla na około 65-70KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Wiesz, zalezy czy będziesz go agregatował z siewnikiem czy nie... Jeżeli tak to 3m,(wał strunowy-> 2 lub 3 rzędy zębów-> wał-zależy jakie masz ziemie) a jezeli bez siewnika to do 4,5m i 4 rzędy zębów. Lub może aktywny- brona wirnikowa do 2,5m bo szerszej nie da rady ten zetor 8441, lub brona wahadłowa do 3 m. A jakie masz gleby??? lekkie, średnie, czy cięzkie?? i jaka klasa?? jezeli wiesz jakie masz gleby, to łatwo wybierzesz sam agregat ;P

 

4,5m ???????? do 80KM to "lekka" przesada chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka przesada...Ja w 90km ciągałem 3m i było ok.To też był z unii tylko nie kombi,a uprawowy z tależami ares z wałem rurowym.Zajedziesz po qq to przemieli very gut :blink: A i dobry do uprawy przed siewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Ja bym Ci polecił Agro-Masz 3,6m my mamy ten agregat kupiliśmy go w 2007r daliśmy za niego 7000tyś.Wiem ,że teraz kosztuje 9tyś.Uni Kombi 3,7m kosztuje prawie 16tyś ,mój kolega kupił i po oględzinach tego sprzętu wiem ,że nie popełniliśmy błędu przy zakupie -nie zawsze jakość =cena :blink: ,jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

Ja mam zestaw Unia Famarol 3m wał z przodu zębaty strunowy w środku 2 rzędy zębów 3 to za dużo by było i na końcu wał rurowy :blink: Zestaw jest super, zboże bardzo ładnie po nim rośnie. Jeden minus to przewód do podnoszenia siewnika jest za krótki trochę, a przewody od znaczników bardzo długie i 2 lata temu wplątał mi się w zęby i przeciął się ale przewód już zrobiłem i jest ok :huh: Polecam ten zestaw :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

ja do 7441 mam bometa 3,2m i w kwestii szerokości polecam coś w podobie ewentualnie 3,6m tylko niekoniecznie bometa. W okolicy jest sporo agregatów agro-factory i agro-masz i te mi się bardziej podobają dzisiaj bym coś z tego wybrał bo za unię to chyba szkoda przepłacać bo nie ma za co tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

On chyba ma 1 siłownik, lepszy jest na 2 stabilniej będzie podnosił siewnik i lżej :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2000    1

Dwa silowniki cienkie a jeden gruby wydzwig ten sam. Stabilnosc to kewstia hydropaku budowy.Myslałem o Agro-maszu ale kipeski hydropak i slaba główna wieża do mocowania łącznika centralnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mandam też ma takie krótkie kombinacje, ale z włóką. Ewentualnie jak ktoś ma TUZ na przodzie, to można jakiegoś cambell'a, crosskill'a, cambrige'a wrzucić. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kurcze te krótkie kombinacje na biernym agregacie u mnie by nie przeszły (krótki bierny nie rozbije skib i nie wyrówna gleby), u mnie na moich glebach, jeśli agregat z siewnikiem to tylko aktywny... I jeśli do Proximy 82 konie to albo 2,5 albo 2,7. A co do zwykłego agregatu uprawowego to 3,2 jest deko za mały, najlepiej 3,6, 3,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam zamiast strunowego, wał z płaskownika to skiby i grudy rozbija ładnie. Do tego jeszcze dochodzi 2 rzędy dziabek i rurowy no to jest super.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2000    1

Też mi różnica 2cm.

 

Jak byś znał prawa fizyki(zasadę działania hydrauliki)to około 2 cm na grubości tłoka to dużo.Poza tym ten jeden siłownik posiada dociążanie bo tłok jest dwustronnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Przedni wał raczej musi byc ponieważ dobrze kruszy i to za te pieniądze to nie jest takie chyba złe... http://allegro.pl/item914022171_nowy_agregat_uprawowo_siewny_drapki_nowosc_w_pl.html

 

Też mam ochotę na agregat uprawowo siewny, ale tak się waham czy bierny z siewnikiem 3 metry (było by dobrze robic ścieżki technologiczne), czy aktywny do tego siewnika 2,7 co mam http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=170369, http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=128166 wszyscy u mnie robią aktywnymi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2000    1

Aktywny na mocne ziemie, kwestia jakie masz klasy ziemi.A szerokość to zależy od mocy traktora i posiadanego siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj