Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

NHTC56    5

A moj Tc56 jechał do mnie trochę ponad 30minut na kołach z Perkozu Brodnica-mieszkam bardzo blisko serwisu;) ...oczywiście kierowca firmowy z Perkoz'u-nawet nie było opcji zeby ktoś inny kierował kobajnem podczas drogi do gospodarstwa, ta firma nie pozwala na cos takiego, bo mieli kiedyś niemiły wypadek, jak gospodarz sam odbierał kombajn.

do Adik_ziel: mieszkam na trasie Brodnica-Torun, 14 kilometrow od Brodnicy...a co, mieszkasz w moich okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a moim jechałem 70 km ale fajnie było bo w połowie drogi odkryłem jak sie obroty zwiększa, haha i mogłem szybciej pojechać, sama radośc. w tym roku czeka go 200 do koszenia zobaczymy jak sobie poradzi. zakładam 10 dni dobrego koszenia i 3000 litrów paliwa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

oj 3000 litrów ci nie starczy musisz liczyc ok. 4000 a co do koszenia to przy wydajnosci 7 ton z hektara to srednio mi wychodzi 17h dziennie czyli ok 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

4000 litrow??? u mnie claas potrafi sie w 2600-2700 zmiescic jesli by kosil same zboza, z rzepakiem to wyjdzie wlasnie ok. 3000 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

załóżmy że około 12 godzin jak 3000 litrów braknie to cośtam więcej też można będzie wlać


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Zanosi się że w okolicy zrobi się żółto od TC bo ma jeszcze 2 do sąsiedniej miejscowości przybyć

 

Ten co pisałem to TC 5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@piootr

jezeli nie stanowi to problemu to dowiedz sie ile zaplacili za tego tc 5070 oraz jakie ma wyposazenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Słyszałem że ponad 400000 zł , wyposarzenia nie znam , zresztą o cene będzie ciężko się dowiedzieć - niedawno gadałem z właścicielem i pytam go kiedy będzie żółty a on na to że za drogo i nie kupi a tu prosze kombajn na podwórku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wyposażenie musi być chyba najlepsze, w profi jest ten New Holland i kosztuje 366000 zł... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

400 to jakos duzo :/

jezeli daloby sie cos dowiedziec to bede wdzieczny za wszelkie informacje dotyczace wyposazenia

a tak w ogole to co sadzisz o tej maszynie?

lepsza od starej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale rozumiem ze wy tu gadacie o cenach brutto, bo jeśli nie to chyba było by głupota kupno TC zamiast Tucano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

orientowałem się w cenach NH bo jestem przed zakupem kombajnu i te 400000 to (daje rękę obciąć) jest cena brutto bo za TC5080 z full wypasem i stołem do rzepaku chcieli 385000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
400 to jakos duzo :/

jezeli daloby sie cos dowiedziec to bede wdzieczny za wszelkie informacje dotyczace wyposazenia

a tak w ogole to co sadzisz o tej maszynie?

lepsza od starej serii?

 

 

Cena BRUTTO

 

Czy lepsza od starej serii  to wyjdzie za jakiś czas  , w sąsiedniej miejscowości ma już kilka lat tc56 i jest zadowolony  i np dominator 106  nie ma z nim polotu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Nowy Tc 5080 z full wypasem i stołem do żepaku to cos ok 485 000 poniwaz mój znajomy przyprowadził takiego fajna maszynka a apropo starych modeli to my za swojego Tc 56 hydro plus ze stołem zdo rzepaku dawalismy cos koło 450 000 dokładnie chyba 447 czy 448 tys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

U mnie PGR ma TC56 Od Żniw 2007 Roku i niemieli Żadnej awari Chociaz ze tez młucili mokre zoze podczas deszczu;) I nic sie nie robiło i chodzi super;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

mowiac 400 mialem na mysli cene brutto.

rok temu wycenili nam tc 54 hydro, 4,5 szerokosci za ok 270 netto i ciekawi mnie ile w tej chwili kosztuje jego nastepca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dziwne rok temu 290tys zapłaciłem za tc 56 hydro z 4.5 fakt że końcowa kwota wyszła 330 tys ale dokupiłem poziomowanie sit, szerokie koła, i przystawke do rzepaku.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

te 270 bylo jeszcze do negocjacji i mysle ze cos z tego jeszcze bym urwal :D

zapomnialem dodac ze w zestawie byl jeszcze wozek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1
@brzozak

 

heh zapomniałem że mega ma ten śmieszny bęben przed głównym, który nie dość ze dławi kombajn to jeszcze utrudnia przezbrojenie.

 

No ale prawdą jest że zawsze coś już pod tym pierwszym bębnem spadnie i da lepszy efekt.

 

 

 

 

popieram tc jest taki sam a nawet gorszy od ostatnich modeli bizona.

 

 

ciekawa wypowiedz... :D

 

cytat jest po to żeby samemu sobie zaprzeczyć?

 

WITAM. Jaką bajkę ostatnio czytałeś?? Co TC ma z bizona-uzasadnij to, bo to co mówisz nie ma uzasadnienia, ale chętnie poczytam twoją opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

i zapasowa kosa jak już wchodzimy w szczegóły


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

jezeli to bylo do mnie to przyznam ze nawet nie wiem. rok temu nie bralem tych cen az tak bardzo do siebie bo wiedzialem ze kupnem kombajnu zajme sie jak ruszy nowy prow...

zaskoczony bylem tylko ze heder jest dodatkowym wyposazeniem TC i karza za to placic niezle pieniadze (jak sie nie myle to za 4.5 metrowy chcieli cos kolo 40 tys)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to nie jest tak że heder jest wyposżeniem dodatkowym. W niektórych firmach robią promocje i pisżą cen bez klimy hederu szarpacza itd. Dlatego trzeba takie firmy omijać szerokim łukiem albo chociaż przed podpisaniem umowy dowiedzieć się dokładnie co kupujemy i za ile. Żeby potem nie byc niemile zaskoczonym.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

znajomy rok temu dał 270 000 (netto) ze stołem, sieczkarnią, klimą, na hydrostacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj