Marianko32

Kombajny New Holland TC 54 i TC 56

Polecane posty

azi    0

mój znajomy użytkuje mediona 310 - o ile wiem to gdy ziarno jest suche to tak medion go nie śrutuje a new holland wiem z doswiadczenia że troche śrutuje ziarno. A dokładnie nie wiem jakie sa róznice w obydwu kombajnach tzn w rozwiązaniu młócarni ale wiele razy słyszałem że claas ma lepsze. Apropo śrutowania w new hollandzie to mi to nieprzeszkadza jest tego nie wiele natomiast niektórzy moga sie przyczepic do tego i dlatego to pisze. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@brzozak

 

a czym to sie niby mega różni od medina co ma wyglądać omłot lepiej ?

 

wiele razy słyszałem że claas ma lepsze. Apropo śrutowania w new hollandzie to mi to nieprzeszkadza jest tego nie wiele natomiast niektórzy moga sie przyczepic do tego i dlatego to pisze. pzdr.

 

a ja słyszałem że claas to mercedes. I teraz sie waham czy claas to aby na pewno kombajn a nie czasem samochód osobowy? :D;)

 

a czym sie różni system claasa od nh.. pomijając gabaryty?

 

mówisz że śrutuje...

skąd to wiesz? zbadałeś to jakoś? Co jest punktem odniesienia? :P

 

a może wiesz co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak

 

a czym to sie niby mega różni od medina co ma wyglądać omłot lepiej ?

no ma beben wiecej, a wiec wiekszy zakres regulacji w ustawieniu szczeliny i obrotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

poprostu wiem ze srutuje bo mam tego new hollanda i przekonałem sie w tamtym roku (podczas omłotu pszenicy) a gdy ustawimy aby niesrutował to albo niedomłaca albo leci syf do zbiornika; ale pszenica była naprawde sucha bo ogólnie to jest ok. Natomiast znajomy ma mediona i u niego tego nie widac zapewne inne rozwiazanie młocarni ale szczegółów nie znam poprostu nigdy sie nie doszukiwałem dlaczego tak sie dzieje.

 

Ale pozatym new holland tc 56 hydro plus działa bez zastrzeżen nie mam z nim zadnych problemów (jak narazie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

bizon po przeróbkach heheeh to wtakim razie john deere 1450 to tez bizon po przerubkach i dlatego ma wydajnosc 1,5 bizona. (mówia ze nastepca bizona to tc 54 ale ogladałem go u na wystawach i uwazam ze to nie jest nawed przeróbka bizona - po bizonie został tylko napisz (czesciowo zmodernizowany) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@brzozak

 

heh zapomniałem że mega ma ten śmieszny bęben przed głównym, który nie dość ze dławi kombajn to jeszcze utrudnia przezbrojenie.

 

No ale prawdą jest że zawsze coś już pod tym pierwszym bębnem spadnie i da lepszy efekt.

 

 

 

bizon po przeróbkach heheeh to wtakim razie john deere 1450 to tez bizon po przerubkach i dlatego ma wydajnosc 1,5 bizona. (mówia ze nastepca bizona to tc 54 ale ogladałem go u na wystawach i uwazam ze to nie jest nawed przeróbka bizona - po bizonie został tylko napisz (czesciowo zmodernizowany) ;)

popieram tc jest taki sam a nawet gorszy od ostatnich modeli bizona.

 

ciekawa wypowiedz... :P

 

cytat jest po to żeby samemu sobie zaprzeczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak

 

heh zapomniałem że mega ma ten śmieszny bęben przed głównym, który nie dość ze dławi kombajn to jeszcze utrudnia przezbrojenie.

 

No ale prawdą jest że zawsze coś już pod tym pierwszym bębnem spadnie i da lepszy efekt.

no daje, daje w porownaniu do malego mediona :rolleyes: nie wiem jak z tym dlawieniem (w sensie, ze stwarza opor w przeplywie materialu zniwnego?), jesli chodzi ci o problemu w rzepaku to u nas uzytkownicy poradzili z tym sobie regulujac sprzeglo na slimaku (ojciec tez tak zrobil i szybciej rozlacza naped slimaka).

pomimo tego zarowno ja jak i moj znajomy (megą 108) zapchalismy w tym roku beben na rzepaku, tylko, ze mi wystarczylo pol godziny skubania, a jemu 2 godziny w 3 osoby :) , a kombajnista bardzo doswiadczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza    0

zgadzam się z wypowiedzią zetor5321 a poza tym w claasie mega żaden bemben nic nie utrudnia ja mam mediona 340 i daje sobie rade w rzepaku kukurydzy i zbożu.O new hollandzie tc 56 nie mam najlepszego zdania jest awaryjny. Sprzedawca zapewniał żę osiągnie wydajność do 1,7 ha na godzine a nie zrobi nawet 1,5. W sąsiedniej wiosce znajomy ma mediona 310 i osiąga wydajnośc 1,6 ha na godzine. Ja mam new hollanda tc 56 hydro plus i mediona 340 i z claasa jestem bardzo zadowolony jest to kombajn o wysokiej wydajności właściwie bezawaryjny i świetnie wyposażony. Nie moge porównać new hollanda tc 56 do mediona 340 ponieważ medion 340 ma 6 klawiszy. Byłem u znajomego który ma 310 i wydaje mi się żę medion 310 jest troche bardziej wydajny od new hollanda a kabina jest lepiej wyposażona jest ciszej i o wiele lepiej wykończona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@koza

Dodaj parę zdjęć sojego sprzętu, jeśli możesz.

Interesowałyby mnie zwłaszcza zdjęci łożysk na wytrząsaczach. Jak wygląda ich rozbieranie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

z pewnoscia New Holland TC56 hydro plus z separatorem ma ta samą wydajnosc co Claas medion 310. A wydajnosc zazwyczaj podaje sie w tonach poniewaz wydajnosc z hektara moze sie róznic. Apropo producenta to nie podaje on wydajnosci w hektarach tylko w tonach (nie wiem z kąd wynalazłes ze w hektarach) apropo wydajnosci to producent podaje 14 ton lecz nie ma co sie oszukiwac nie damy rady tego uzyskac może wtedy gdybesmy wysypywali w jeżdzie natomiast gdy wysypujemy na postoju to wydajnosc w przenicy wynosi około 12-12,5 tony przy czym wydajnosc przenicy to ok. 8 ton z hektara tak wiec new holland ma wydajnosc 1,5 hektara na godzine a w claasie jest podobnie. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

mediony i tucano serii 300 posiadają system konwencjonalny, megi i tucano 400 posiadają APS

przesyłam link na którym wiadć te dwa systemy, mozna poczytać o ich działaniu <_<

 

jeżeli chodzi o APS to jestem jego zwolennikiem

APS jest to system omłotu opracowany przez CLAASA, chodzi tutaj o to że do konwncjonalnej młocarni dodany jest dodatkowy bęben który ma za zadanie przeprowadzenie wstępnego młócenia i równomiernego rozprowadzenia młoconej masy po całej szerokości młócarni właściwej. profesjonalnie APS nazywa się podzespół intensywnego wymłacania, dzięki niemu kombajn jest o 20% wydajniejszy niż na konwencjonalnym- większa ilośc przeroboinej masy,

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...d_omlotowy.html

 

seria TC56 a teraz 5080 ma montowane za młocarnią tzw separator - coś na zasadzie dodatkowego domłacania

 

na stronie w poniższym linku jest zdjęcie do powiększenia systemu:

http://www.newholland.com/h4/products/prod...feature=6112611

 

a CS mają System Opti-Thresh™, coś podobnie jak w Claasie

 

http://www.newholland.com/h4/products/prod...feature=6110711

 

 

pozdro <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
megi (poza 350) i tucano 400 posiadają APS

mega 350 tez posiada 2 bebny, a wiec caly ten system APS, rozni sie od pozostalych 5 klawiszami

seria TC56 a teraz 5080 ma montowane za młocarnią tzw separator - coś na zasadzie dodatkowego domłacania

on juz nic nie domlaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

brzozak2 ten dodatkowy bęben w TC daje sporo i na pewno domłaca jeśli by tego nie robil to po co by dawali pod nim klepisko . Szczeże powiedziawszy to na dzień dzisiejszy wybrał bym Tukano zamias TC. Dużo lepszy komfort pracy i ciekawsze wyposarzenie do dokupienia. Zastanawia mnie tylko czemu Claas dalej brnie z tym małtm bębnem młocacym do przodu. Przecież on tylko powoduje większe uszkodzenia ziaren i słomy bo trzeba pracować na większe szybkości roboczej bębna. Ktoś tu zastanawia się nad większym Tukano niż 430 , kiedyś byłem na szkoleniu odnośnie kombajnów i ci wszyscy specjaliśmi twierdzili że zakup kombajnu 6 klawiszowego jest opłacalny w tedy gdy do zebrania mamy ponad 300ha samych zbóż i rzepaku. Ciekaw jestem jak z awaryjnością tych nowych maszyn bo znajomy kupil Mediona 310 dwa sezony temu i serwis miał z nim trochę roboty(sam się dziwilem że taka firma i odwala takie fuszerki jak nie danie głownego filtru powietrza, ale to szczegól). Słyszałem że od Kiorbanków trzeba na kolach samemu prowadzić maszny jak to w waszych przypadkach wygląda , bo jeśli to prawda to niezłe przegięcie płaci się tylke kasy a oni nawet żydzą na kierowce. Czytając również innne posty zauważyłem że uzyskanie upustu 3% to już spory sukces co też wydaje mi się bardzo smieszne. Czekam na foty po przyprowadzenie nowych Tukano na podwórko no i powodzenia w załatwianiu formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak2 ten dodatkowy bęben w TC daje sporo i na pewno domłaca jeśli by tego nie robil to po co by dawali pod nim klepisko

moze i racja <_<

6 klawiszy zawsze lepiej niz 5, nie wazne czy to jest 150 czy 300 ha, owszem no na 50 ha to nie ma sensu kupowac <_<

korbanki nie zydza na kierowce tylko na caly transport, bo nie maja swoich samochodow.

kombajny dowoza do najblizszego punktu i ja na naszym terenie nie slyszlem, zeby ktos odbieral kombajn z poznania, wszyscy jechali do pasleka, takze te 60 km mozna sie na kolach bujnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ja będe brał 430 w najbliższym czasie. co do firmy to zwsze może ona zawyżyć cenę żeby z niej zejść (tak robili w NH bo gadałem z gościem któruy tam pracował), co do większych upustów to są sposoby <_<

 

ja mam najbliżej do mroczenia smile.gif ok 20km. maja trochę tych oddziałów rozrzuconych po polsce. 1 główny w tarnowie, ok 5 filli i kilkanaście sprzedających częsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale w tych malych punktach tez widzialem, ze trzymaja ciagniki (a najczesciej ciagnik) jakis kombajn, wiec tam pewnie tez mozna odebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
kombajny dowoza do najblizszego punktu i ja na naszym terenie nie slyszlem, zeby ktos odbieral kombajn z poznania, wszyscy jechali do pasleka, takze te 60 km mozna sie na kolach bujnac <_<

 

żebyś się nie zdziwił. Ja znam kolesia, który prowadził w okolice Elbląga TC56 ponad 11 godzin <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Mój TC jechał ponad 9 godzin do mnie ale ja go nie prowadziłem tylko kierowca z firmy. W życiu już bym się nie podjął przyprowadzenia kombajnu nawet od dealera, tyle kasy i jeszcze ktoś by mnie stuknął. Może to też jest kwestia wprawy bo jeszcze kombajnem nie jeździłem po asfalcie . W bizonach to nawet hederów nie zdejmowaliśmy po 8-9 lat. Ostatni raz prowadziliśmy w 1992 roku i stwierdziliśmy że więcej nie ma sensu się pchać. Dwa lata temu rozmawiałem z fabrycznym kierowcą z Plocka (pracuje w fabryce od ponad 27 lat) i ten to wymiata, gdzie on już nie prowadzil kombajnów , najdalej jechali mna kołach na Ukrainę lub Białoruś już teraz nie pamiętam ale wyszło koło 500 km. Posiada już ktoś nowe wersje kombajnu TC czekam na porównanie z moim. Wiem że fabryka w Płocku już pracuje na pełny gwizdek bo maszyny są potrzebne na żniwa(od grudnia młocą w Afryce), obecnie czeka się na kombajn około 2 miesięcy zależy jeszcze w jakiej kompletacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Mój znajomy przyprowadził New Holland-a TC 5080 w grudniu. Naprawde super maszynka a w srodku to juz całkiem cos innego niz nasze TC które były zakupione wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
do Jozek18 za mechanicznego TC56 z wóżkiem i stolem do rzpaku z Wągrowca z dwiema kosami bocznymi dałem 295tys zł netto niewiem ale chyba dobra cena co jak myslicie??

 

@NHTC56 skąd jesteś?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj u mnie we wsi przyprowadził nówke TC nie wiem dokładnie jaki model bo postawiony przodem do szosy (jadąc samochodem przez brame widziałem ) ma jeszcze 2 bizony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj