Skocz do zawartości
hopper5

obrócić opony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
Thomas2135    1187

Ja w swoim Ursusie904, jest w galerii mojego brata nick Dante mam założone odwrotnie tylne opony. Musiałem tak zrobić, żeby móc kosić kosiarką Famarol 1,65, a nie chciałem przerzucać kół z lewej na prawo bo to więcej roboty. Zajrzyjcie to zabaczycie.

Zauważyłem, że uciąg w orce jakby wzrósł, ale jak mam piaszczyste ziemie więc nie zakładam normalnie,gdyż opony nie muszą się oczyszczać,bo się nie oklejają. Uciąg wzrósł, bo jak napisał kolega brzozak2 opony założone odwrotnie mają większą powierzchnię do zaparcia.

W pewnej starej książce Mechanizacja rolnictwa było napisane, że na lekkie ziemie opony mogą być odwrócone, właściwie to chyba był obrazek z podpisem. Miałem gdzieś tę książkę, ale wątpię, że mógłbym ją znaleźć i wam pokazać.

sdamigo6    0

Racja, na lekkie piaszczyste gleby odwracamy oponki i ciągnik ma większy uciąg i nie zakopuje się tak(odpada wygarnywanie ziemi na boki koła). Ma to sens tylko na piasku. Było w starych książkach do mechanizacji rolnictwa,jeszcze pamiętam.

focus07    1

Tak zgadza się na piach sie odwraca i nawet poszerza, mój deutz pracował u szwabiny na piachach i miał odwrócone jak go kupiłem:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Henius91    574

moj ursus 912 tez mial odwrocone i poszerzone jak byl sprowadzony z Holandii...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się