farmers99

Wymiana pompy hydraulicznej Zetor 7045/7245

Polecane posty

farmers99    1

witam chciałbym w najbliższym czasie wymienić pompę hydrauliki w zetorze 7045.Gdybyście mogli doradzić jaką pompe wybrać do zetora jaki przepływ.I mam takie pytanie gdyż ciągnik współpracuje z ładowaczem czołowym muszę wymienić tylko pompe czy coś jeszcze aby szybciej podnosił? jak wymienie pompę i nie bedzie różnicy to co trzeba dalej robić możecie doradzić z góry dziękuje


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ZAleży jak wydajna będzie pompa, od tego zależy czy szybciej bedzie podnosił, a siłowniki przy turze też muszą byc cienkie zeby szybko podnośił. może poszukaj na allegro lub w googlach to znajdziesz takie po ''tunningu''.Pompa do zetora pasuje tylko taka sama, chyba ale wydajność zależy od tłoka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

pompa o przepływie 35l czy bedzie dobra,musze wymieniac pompe czy cos jeszcze


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

przeważnie to pompy siadają 35 mówisz a oryginał w 72xx ma 32

 

Ale co wolniej Ci podnosi jak kiedyś :)

 

Druga sprawa im Masz cieńsze silowniki to niestety udźwig spada bo mniej oleju wejdzie

 

Przy mniejszej średnicy tłoka wzrasta ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

@seba1033 siłowniki mam grube mozesz wejsc do mnie w galerie i zobaczyc,odkad pracuje z turem 4 sezon to podnosi mozna powiedziec powoli,a pompa to w 7045 nie wiem jaka siedzi ale chyba 32l to nie wiem,wyjme o spisze symbol numer.

z przepływem 35l to bedzie widac różnice czy nie jak myslicie?


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Starą pompę pewnie masz już zjechaną i dlatego wolno podnosi. Kup tylko i wyłącznie oryginalną zetorowską bo wszystkie inne zamienniki szybko siadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj