Ferdek07

Polskie zamienniki filtrów do zachodnich ciągników

Polecane posty

Ferdek07    75

Czy stosujecie polskie filtry do nowych zachodnich ciągników sdf, cnh, jd itp? ceny zamienników są atrakcyjne nawet 1/2 - 1/3 ceny, czy lepiej dołożyć kilka pln i stosować filtry tańszych ale zachodnich producentów jak dolandson mann itp. a może jedyne i słuszne są orginały?

Proszę o opinie, bo np. filtr powietrza do r3 jak kosztuje komplet 350zł to donaldson jest za 130zł czy filtr paliwa filtronu 15zł a orginał deutz 43zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Producenci ciągników zwykle nie robią swoich filtrów czy olejów, jednak nie przeszkadza to markować je swoim logiem, za co użytkownik stosownie dopłaca :)

 

Gdzieś w tym dziale wrzucałem linki do filmików pokazujących jak różnią się filtry olejowe różnych producentów. Ja generalnie celuje po środku czyli droższy zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Jak Ci papier z tandety pójdzie w obwód to bedzie wtedy niezła oszczędność...

Tym bardziej jak ktoś ma wydajne układy, z dużym przepływem na minutę. Nas taki znajomy mechanik poinformował jak to przyjemnie jest czyscić układ po tanim filtrze, także dziękuję.

Stosujemy metodę wyżej opisaną, w zależności od sytuacji i podzespołu do którego kupujemy filtry - stosujemy zamienniki, ale z wyższej półki.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powierzchnia separacji/filtracji jest wprost proporcjonalna do ceny. :) Moja opinia jest zgodna z opinią przedmówców. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

problem się skomplikował bo pompuje pompką a paliwo nie leci czy to bardziej możliwe że pierwszy filtr ten z odstojnikiem zapchało parafiną? Co zrobić z takim filtrem podgrzać w ropie czy co?

czy można czyścić ten filtr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My stosujemy do silników Perkinsa filtry z Sędziszowa są dużo tańsze. Mam założony filtr w kombajnie w silniku 4 cyl bez turbo zwykła czwórka 80km i ten filtr chyba nie jest w zamiennikach ma inne oznaczenia wydaje mi się że sprzedawca dał nam zły filtr, czy może to negatywnie wpływać na silnik?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nikt nie zakłada filtrona do zachodnich ciągników? mam ten filtron paliwowy założony bo nic innego nie było i mam trochę jeżdżenia i tak strachacie, że aż strach na tym jeździć a specjalnie po orginalny filtr jechać mi się nie chce, no i kwestia czy te filtrona filtry to są kijowe jako filtry paliwowe czy hydrauliczne bo różne wersje słyszałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja też jade na filtronie moim zdaniem nie są wcale gorsze

kupowałem ostatnio do kombajnu powietrzny z wkładką filtron kosztował 230zł a fleetguard 205zł - zagramaniczny tańszy od naszego zdziwiło mnie to troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to jest że niby orginał http://www.allegro.pl/item977225857_filtr_powietrza_zew_same_deutz_fahr_lamborghini.html kosztuje ponad 200zł a na tym filtrze jest "donaldson" a u innego sprzedawcy ten sam filtr donaldsona jest za 62zł to w końcu tak może być czy ten pierwszy w pudełko po oryginalnym włożył donaldsona czy ten 2gi sprzedaje podrobionego donaldsona!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

filtry z sędziszowa czy filtrony to niestety filtry jakosciowo adekwatne do ceny

 

żadna rewelacja

 

ja używam filtrów firmy fleetguard - i jestem z nich zadowolony


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

To jak jest w końcu z tymi filtrami warto kupić filtry powietrza Donaldson czy lepiej dołożyć i kupić oryginał bo mam do wymiany w swoim New Hollandzie, Donaldson na 2 filtrach wychodzi około 100 zł taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

filtry z sędziszowa czy filtrony to niestety filtry jakosciowo adekwatne do ceny

 

żadna rewelacja

 

ja używam filtrów firmy fleetguard - i jestem z nich zadowolony

mozesz podac wiecej szczegolow?

uzywam ich w c330m i Z10145 i teraz po przegladzie w belarusie tez wstawili ktorys z tych firm.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Co do Filtrona (olejowego) to do samej jego budowy nie mogę mieć zastrzeżeń, zrobiłem sekcje jednego z modeli i jest to naprawdę konkretny produkt. Dywagować można jedynie nad jakością filtracji.

 

To jak jest w końcu z tymi filtrami warto kupić filtry powietrza Donaldson czy lepiej dołożyć i kupić oryginał bo mam do wymiany w swoim New Hollandzie, Donaldson na 2 filtrach wychodzi około 100 zł taniej

Podobno nalepka New Holland zwiększa skuteczność filtracji o 37% :rolleyes: Dajesz dobry zamiennik i śmigasz, a za ta stówę kup coś fajnego dzieciakom albo dziewczynie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Albo dzieciakom dziewczyny biggrin.gif -tak jak kol. powyżej napisał-dobry zamiennik nie jest zły-zresztą ostatnio kupowałem zamienniki filtrów i różnica w cenie pomiędzy oryginałem a zamiennikiem to jedynie skromne 400 %biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Przyjaciele,a od kiedy Filtron jest polski?Dzis nie ma słabych jakościowo filtrów.Ja używam niemieckich filtrów firmy Mann-Filter.Są dobre i co dla mnie ważne ich internetowy katalog on-line jest bardzo jasny i przejrzysty.Fleetguard i Donaldson to żadna rewelka,no ale są nieporównywalne do jakiejś chińszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja również używam filtrów mann. Ale z zetorach i bizonie filtron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Przyjaciele,a od kiedy Filtron jest polski?Dzis nie ma słabych jakościowo filtrów.Ja używam niemieckich filtrów firmy Mann-Filter.Są dobre i co dla mnie ważne ich internetowy katalog on-line jest bardzo jasny i przejrzysty.Fleetguard i Donaldson to żadna rewelka,no ale są nieporównywalne do jakiejś chińszczyzny.

Zapodaj jaki filtr MANN-FILTER można wstawić do MTZ/Bealrus 952.3 (za nowego był wstawiony filtr Made in Russia-nie pamiętam modelu, na pierwszym przeglądzie wstawili polski FO-05.219, obecnie jest FO-03.239 WFS Włocławek). Wstawiłbym Manna ale jaki jest jego numer?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to jaki lepezy... donaldson czy sędziszów? bo raz miałem donaldsona i kosztował 65zł a sędziszów kosztuje 25 zł więc różnica nie jest duża... może mi sie tylko wydaje ale jak mam sędziszów to traktor gorzej dymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Filtr czego?

Imho donaldson to też nie są jakieś super filtry,jakościowe porównywalne do filtrona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1973    0
Napisano (edytowany)

Zapodaj jaki filtr MANN-FILTER można wstawić do MTZ/Bealrus 952.3 (za nowego był wstawiony filtr Made in Russia-nie pamiętam modelu, na pierwszym przeglądzie wstawili polski FO-05.219, obecnie jest FO-03.239 WFS Włocławek). Wstawiłbym Manna ale jaki jest jego numer?

Kolego Mann nie produkuje takiego filtra.

Edytowano przez zetor1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rpalka    0

Szukacie tanich filtrow do NH oryginalnych - piszcie, pomoge w miare mozliwosci - szczegolnie filtry paliwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Wiele z fabrycznych filtrów produkowanych jest właśnie przez donaldsona. Na przykład w MF cały filtr powietrza jest opatrzony logo Donaldsona. Również filtry hydrauliki mają na obudowach logo Donaldson. Mogę jeszcze dodać, że nie zawsze filtry różnych producentów się różnią. Np. filtr paliwa w moim MF czy kupię Donaldsona, czy WIX to poza nadrukiem nie widać żadnej różnicy, nawet nadruki wewnątrz są takie same.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie można dostac filtr powietrza fleetguard czy donaldson???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

nie radził bym oszczędzać na filtrach . słyszałem ze mogą sie rozerwać i pozapychać wszystkie elektrozawory, ale ja do JD kupuje większość od MAN a to jest to samo a troche tańsze niż w serwisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj