mlodyrolnik21

ceny kosiarek dyskowych

Polecane posty

Szymon93    7

Podbijam do tematu, orientujecie się w cenie kosiarki dyskowej lely splendimo 240 ?
lub ew. pottingera 2,60 ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. Planuje kupic w tym roku  kosiarke dyskową i chciałbym o objaśnienie róznicy pomiedzy centalnym zawieszeniem a bocznym? czym się roznia i ktora jest lepsza? interesuje mnie kosiarka Samasz  240 z Tych lekkich konstrukcji ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ew. 2.60 dyskowa tylko która? centalna czy boczna? 

Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

lely splendimo 240 - 22 netto

 

Dzięki raul :)

Musze tylko zastanowic sie ktorą markę wybrac :>

Witam. Planuje kupic w tym roku  kosiarke dyskową i chciałbym o objaśnienie róznicy pomiedzy centalnym zawieszeniem a bocznym? czym się roznia i ktora jest lepsza? interesuje mnie kosiarka Samasz  240 z Tych lekkich konstrukcji ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ew. 2.60 dyskowa tylko która? centalna czy boczna? 

Dzieki za odp.

Różnica min. miedzy centralna a boczna wynika z kopiowania terenu. kosiarka z centralnym zawieszeniem lepiej kopiuje teren i z moich obserwacji również mniej obciąża listwę tnącą.

Lekka seria samaszu nie cieszy sie zbyt dobrą opinia. nie interesowaleś się inna firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

a lely 2,6 w jakiej cenie lub pottinger tej szerokości z bocznym zawieszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

a lely 2,6 w jakiej cenie lub pottinger tej szerokości z bocznym zawieszeniem

 

Z Pottingera dostalem oferte za 21 netto kosiarke 2,60 z bocznym zawieszeniem :>

a z samaszu za najmocniejszy ich model z listwa perfect kut i centralnym zawieszeniem i skladana do tylu i do gory za ok 22 netto. ale mimo tego jakos samasz nie przemawia do mnie jakoscia. Podobno Vicona mozna wyrwac za okolo 19 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

 

 

Różnica min. miedzy centralna a boczna wynika z kopiowania terenu. kosiarka z centralnym zawieszeniem lepiej kopiuje teren i z moich obserwacji również mniej obciąża listwę tnącą.

Lekka seria samaszu nie cieszy sie zbyt dobrą opinia. nie interesowaleś się inna firma ?

Niee bo w tamtym roku mieli nie daleko mnie pokaz maszyn i tak jakos ta firma mi wpadła do głowy i przy niej dostałem. a proponujesz jakąś inną? taką. 2.40 najlepiej ew. 2.60 maks bo nie wszystkie łąki mamy takie rowne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

skąd ta oferta za pottingera ?

 

Adler bialystok i gamma wysokie mazowieckie :>

 

Niee bo w tamtym roku mieli nie daleko mnie pokaz maszyn i tak jakos ta firma mi wpadła do głowy i przy niej dostałem. a proponujesz jakąś inną? taką. 2.40 najlepiej ew. 2.60 maks bo nie wszystkie łąki mamy takie rowne 

 

Dość tani jest vicon 2,40  w cenie ok 19 netto, poettinger 2,60  okolo 21 netto moze cosjeszcze upuszcza :>

poza tym interesowalem sie jeszcze lely splendimo 2,40 widzialem za 20.500 netto :>

I wedlug mnie dużo dłużej pochodzą niż samasz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A jakie są różnice w kosiarkach samasz KT i KDTC? Poza tym że KT ma trzy warianty pozycji transportowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nawet nie myśl o samaszu, mówię ci to dla twojego dobra, jak cię nie stać na zachodnią, co akurat w kosiarkach jest mało możliwe bo są niewiele droższe, to kup używaną zachodnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

No dobra, Zachodnią... Zaproponujcie coś. aa i szukam nowej maszyny, pogadałem dzisiaj z Tatą, i bedziemy kupowac kosiarke do 2.20m ze wzgledu na nie rowne laki. jesli byscie mogli cos polecic to prosze o propozycje i cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Jeśli zależy wam na cenie niskiej, proponuje vicon 2,40 za ok 19tys netto :>

Dobra jakosc, 3 nozyki na dysku nie wiem czy to sie lepiej sprawdza niz dwa ale coz twierdza ze lepiej :)
innej marki hm poettinger okolo 21 tys netto :> zreszta napisalem to wyzej wystarczy poczytac i wedlug mnie najlepsza cena co do jakosci.
Vicon ma niskie zapotrzebowanie mocy u mnie kosi facet ursusem 60 km reszty Ci nie powiem, kuhnem jeszcze wiem ze 60tka kolega kosi ale ceny nowej Ci niestety nie powiem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

a co sadzicie o kosiarce Samaszu 2.10 bebnowej i 2,20 dyskowej. która lepsza by wypadała w pracach na nie zbyt równych lakach? albo poleccie coś w tym przedziale szerokosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli obie kosiarki będą miały ten sam układ zawieszenia (z boku) to na nierównościach poprzecznych nie będzie różnicy. Na nierównościach wzdłużnych dyskowa kopiuje lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zna ktoś cenę  NOVACAT 302? taka za ole naprawdę się da kupić.

Za Krone esy cut 280 chcą ode mnie 29 tyś netto.

 

Osobiście mam  już dość, im więcej szukam tym mniej zdecydowany jestem.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Kris 14, wytłumacz co masz na myli poprzeczna w wzdłuż. przeciez ja nie okresle jakie sa dziury na łące bo czy w ta czy w ta sie jedzie to i tak ciagnikiem trzesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Załóżmy że jedziesz przez stary rów- możesz brać go w poprzek- wtedy masz nie równość wzdłużną.

A jeżeli kosisz wzdłuż rowu no to masz nierówność poprzeczną.

Jeżeli masz dziury takie że tylko trzęsie to nie będzie różnicy jaką kosiarką będziesz kosił. Różnica jest kiedy masz nierówności, pochylenia terenu, wtedy jedne radzą sobie lepiej, inne gorzej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk2131    0

a co sadzicie o kosiarce Samaszu 2.10 bebnowej i 2,20 dyskowej. która lepsza by wypadała w pracach na nie zbyt równych lakach? albo poleccie coś w tym przedziale szerokosci?

KUHN GMD 240 

Ma jeden dysk więcej, jest lżejsza i potrzebuje mniej mocy. Kosztuje ok 6 tysięcy więcej niż Samasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haszek1989    13

mam krone est cut 320 dość mocno pluje kamuszkami po szybie, lepiej wyglądało to w kuhnie gm 66. lecz krone lepiej kosi jak kuhn i lżej idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj