Taurus83

Niezamarzające POIDŁA do WOLNOSTANOWISKOWEJ

Polecane posty

Taurus83    889

Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

 

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

 

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Witam

U mnie zwierzaki pija wodę z poidal izolowanego DeLaval

http://www.delaval.p...alAbout_DeLaval

W zupełności wystarcza dla 60 jałówek w wieku ponad 18 m-cy. zamarzła mi kilka razy woda lecz nie w poidle lecz źle zaizolowanej rurce doprowadzającej. Naprawdę polecam. cena w grudniu to 2100 zł brutto

 

Jako alternatywę miałem poidło podgrzewane DeLaval typu E2

http://www.delaval.p...alAbout_DeLaval

Które mogłem kupić za 1300 brutto.

Myślę ze dokonałem dobrego wyboru cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jak to robisz ze temp spada do takiego poziomu, u mnie jeszcze nigdy nie spadła ponizej 0 a mieszkam na Podlasiu gdzie wiadomo ze jest najzimniej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Przecie napisałem "oborze". Stodoła przerobiona do trzymania mięsnych. Jak na zew jest -25 to w środku z -15. Jakbym dobrze uszczelnił to zgniłyby belki z więźby. Ja mieszkam w górach i ciepło też nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

Ja używam podgrzewanych firmy la buvette http://www.nokaut.pl...la-buvette.html model lakcho. Można go montować ma rurę betonową 50. Zamarzło mi raz jak wąż doprowadzający wodę oparł się na rurę betonową. Miałem kiedyś takie jak pawel156 problemem z zamarzaniem tez nie było problem był z zaworami i głównie z higieną. Na dznie zbierało się dużo resztek paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A na czym polegał problem z zaworem? Coś nie tak z pływakiem było? Łatwo się je czyści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

Zawory w 2 poidłach po roku się zepsuły. Może innej firmy to się nie psuja ale problem z higiena w tym typie jest nie do poprawienia poniewaz problemem jest zbyt doża ilość wody, jak jest mało wody to krowy na bieżąco czyszczą poidło z resztek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Ja polecam izolowane kulowe. Ich jedyną wadą jest to że kula potrafi przymarznąć do obudowy ale wystarczy ręką stuknąć rano i wieczorem i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Ja również polecam te poidła co @Pawel156. Mam 2 podwójne i 5 pojedynczych 3 zima z rzędu i nigdy jeszcze nie miałem problemu z zamarznięciem

jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Odnośnie poideł jfc @Pawel156 i @bayer pisaliście że jesteście zadowoleni, z kolei inni użytkownicy pisali że ciężko w nich utrzymać higienę, to jak to jest??? @arturs860 twoje poidło stało w oborze czy na wybiegu, no i czym się brudziło ( paszą, sianem)??? Myślę że u mnie nie było by takiego problemu na wybiegu bo krowy jedzą tam siano i słomę, paszy nie dostają, no i poidło by było z dala od "miejsca karmienia", no a u byczków to by była inna sprawa ^^ Razem z owijarką z jfc zamówiłem 2 poidła i padło na ID80.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Jeśli ma się poidła blisko paszy to może się w nim nabrudzić, ale ja mam TMR i nie mam problemu. Poidła są czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

Ja miałem poidło 6m od stołu paszowego z tmr i krowa na pysku miała resztki tmr-u i to wszystko zostawiała w poidle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Odświeżę temat. Jak się sprawdza takie poidło w opasach takich ponad 500kg nie rozwalą tego rogami. Poidło naprawdę wytrzyma -30C bo u mnie takie mrozy występują a poidło było by zamontowane tylko pod wiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Odświeżam temat, czy ktoś ma poidła przepływowe, przy których podłącza sie podgrzewacz z pompką do centralnego ogrzewania? Takie rozwiązanie ma arntjen. Ponoć ustawia się temp. minimalną, np kilka stopni i zimą woda nie zamarznie, tylko należy przewody zaizolować piankami. Nie wie ktoś ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edmund_p    0

Ja mam poidło izolowane dwukulowe Lagee http://www.hodowlany.pl/i551_Poidlo_izolowane_niezamarzajace_2kulowe.html, nie mam z nimi problemów zimą, nawet jak temperatura spadnie do -10 st. Niby może pracować do - 30 stp., ale nigdy nie było mi dane tego sprawdzić bo nie było tak niskiej temp. od dawna. 

Jedynie 3 lata temu przy tych silnych mrozach w styczniu musiałem zabezpieczyć dodatkowo rury i owinąć je kablem grzewczym...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Długo  trwało  nauka  bydła  picia  z tego  poidła  żeby  się  napić  muszą  wcisnąć  tę  kule  tak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edmund_p    0

Tak, żeby się napić muszą ta kulę wcisnąć, u mnie akurat to bardzo szybko, bo jeszcze tego samego dnia zrozumiały na czym bajer polega z piciem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2497

Z tego co mówił mi przedstawiciel to nie do końca sprawdzają się te poidla. Podobniesz lubia przymarznac kule ktore chronią od zabrudzeń wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsel007    0

Witam. Zakupiłem poidło podgrzewane za pomocą kabla grzewczego i mam pytanie czy ten kabel mogę podłączyć bezpośrednio pod prąd sieciowy czy muszę mieć jakiś transformator do tego by na przykład zmiejszal napięcie. Niestety instrukcja obsługi nie jest po polsku. Czy któryś z was ma takie poidlo i jak podłączone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj