Zaloguj się, aby obserwować  
szewek

schemat działania rozdzielacza c-330

Polecane posty

szewek    8

Witam,

poszukuje schematu działania rozdzielacza hydraulicznego pod siedzeniem. Poniewaz ostanio zamontowałem tura i podłaczyłem pod wyjscie zewnetrze z tego rozdzielacza i wszystko niby działa, podnosi ładnie pieknie. Tylko że nie opuszcza tzn opuszcza ale w tej samej pozycji co podnosi tylko trzeba wyłaczyc pompe sprzegłem lub dzwignią. Mniejwiecej tak to wyglada:

rozdzielacz.th.jpg

 

i tu jest moje pytanie czy działą on poprawnie, bo takie rozwiazanie jest dosc niepraktyczne i rozważam podpiecie go do rozdzielacza na błotnik, choć chciałbym tego uniknac bo wiadomo,zawsze gdzies przeciekac bedzie i zaraz bedzie cały błotnik w oleju.

za pomoc z gory THX

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

hmm czyli z moim rozdzielaczem jest cos nie halo :D

bo ma jakby przesuniętą sekcje opuszczania podnosnika, a opuszczania tura nie ma wogole.

Dotychczas przy pracy z narzedziamy to w niczym nie przeszkadzało i nie było problemu. To se człowiek kupił tura :D. Grzebac w nim samemu czy lepiej go oddac do regenracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

raczej oddaj go do regeneracji, bo chyba sam nic w nim nie zrobisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Cuś się przytkało, (zanieczyszczenia, paprochy itp.) i nie ma powrotu do skrzyni i dlatego nie opuszcza.. A powinno opuszczać w położeniu jak napisałeś w schemacie "stop dla podnośnika" razem z podnośnikiem.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

jak zamontowałeś go niedawno to nie dość ze gesty olej zimą to pewnie stary tak jak te ciągnik


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

jak zamontowałeś go niedawno to nie dość ze gesty olej zimą to pewnie stary tak jak te ciągnik

 

to akurat można wykluczyć bo olej jest dwuletni a temperatura byłą koło 0C

 

Cuś się przytkało, (zanieczyszczenia, paprochy itp.) i nie ma powrotu do skrzyni i dlatego nie opuszcza.. A powinno opuszczać w położeniu jak napisałeś w schemacie "stop dla podnośnika" razem z podnośnikiem.

 

tez nad tym myslalem,i trzeba bedzie wszystko rozebrać i przejrzeć. A co sie dzieje na srodkowej neuralnej pozycji w sprawnym rozdzielaczu ? bo u mnie opuszcza podnośnik, czyli jak rozumiem za wczesnie :D , bo w skrajnym dolnym polozeniu (moim drugim stopie )czuc że jest blokowany przepłym tak samo jak w gorym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj