marcin974

Ciągnik rolniczy Vs samochód cięzarowy tatra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin974    30

Czy ma ktos porównanie jak ma się uciąg ciężarowego samochodu Tatra do ciągnika 4X4 80km na laczkach 420 tył, 360 przód, masie około 4,5t? jak zblokuje mosty w ciągniku to wszystkie cztery ciągną, w samochodzie jedno na przedniej osi i na tyle to samo...

 

doświadczyłem ze jak tatra w zaspie siadła to na oranym o mrozie crystal 170KM i nasz rusek miały wielkie problemy wyrwać ją...

 

Chodzi mi o pług śnieżny i czy ciągnik poradziłby sobie z tym od ciężarówki >strzała :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

my przedwczoraj wyciągaliśmy stara 266 ale pług miał jednostronny, ze strzałą ciągnik, cięzarówka ma łatwiej bo nie ściąga, zalez yjaki to pług, szerokość jaka


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi11    0

Mówisz o tym pługu (przebijaku)co jest montowany na tatrach??? Zapomnij o założeniu go do ciągnika o mocy 8okm, raz waży w kite... i szkoda obciążac nim przedni most, ktory by chyba za bardzo by dostał w tych ciężkich warunkach, dwa do niego trzeba było zaczepic coś ciężkiego na tył na tuz, żeby wyważyc ciągnik. Z takim właśnie ,,przebijakiem" widziałem FENDTa seria 800 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tak -ta zwykla

 

 

ja wiem czy to taki przebijak... normalna strzała, gabarytami był deczko szerszy od tatry...

 

 

 

Jak zwalę 450kg obciązenia z przodu to nawet jak pług wazyłby 800kg to by tak źle było?

Na pewno nie wazy nawet tyle...

Te obciążniki z przodu powędrowałyby na tylny TUZ...

 

 

 

Mają na samochodzie strażackim skośny (plastikowy :D ), jechałem za nim, z boku na równo z nim i widze co się dzieje jak z prędkości w zaspę uferza, normalnie ściąga go, do ciągnika lepszą alternatywą byłby dziobek, kurcze zainwestuje sie w plug i TUZ a następna taka zima moze być za kilka lat, TUZ to nie zginie :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

U mnie strażacy zamontowali kilka lat temu takiego właśnie czuba na starze 660 i był nie wypal półośki rwały się na przodzie jak cholera, star nie wytrzymywał obciążenia, te duże przebijaki są dośc ciężkie, a ty masz pronia chyba na moście stożkowym??? W takim razie ja bym proponował się rozejrzec za jakimś mniejszym czubem, bo szkoda mostu. Widziałem na jelczach, czy starach montują mniejsze i chyba to by było cos na twojego pronarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Witam Kolegow

Akurat sklada sie tak ze posiadam Tatre 815 NHT. Jest to coprawda wywrotka ale zostala ona przerobiona z ciagnika siodlowego. Jest to potega sily ma 12 cylindrow okolo 320KM a moment obrotowy 1200 nM i pojemnosc okolo 20 litrow. Opony to 445/65/22,5 sa to balony tzn z tylu nie ma blizniakow wszystkie jednakowe roznia sie tylko bieznikiem przod od tylu. Tylne zawieszenie na poduszkach powietrznych. Naped 6x6 z blokadami miedzymostowymi i miedzyosiowymi. Sredni laduje na nia 18 ton piachu a kruszywa okolo 25 ton Niema na nia mocnych jesli ma podloze na ktorym sie nie slizga jesli tylko zlapie poslizg lub zacznie sie grzebac to kiper do tylu i wysyp ladunku bo inaczej odkopywanie. Mamy DF Agrofarma 100 to ma wielkie problemy zeby ja wyciagnac ale jak na razie radzi sobie. Kiedys wozilismy ziemie ze stawu to po oranym spoko na napedzie ale ladunek okolo 10 ton ale i tak bylo sucho.

Co do plugu to przy pchaniu ciezarowka sniegu jesli jej sie nie dociazysz to bardzo szybko moze utknac w zaspie. W ciagniku przy zalozonym duzym plugu do odsniezania nie masz szans poniewaz sam ciagnik malo wazy a taka Tatre mozesz dociazyc 10 ton i zbytnio nie odczuje poza spalaniem nawet do 100 litrow na 100km moja spala okolo 50 l . Kolega ma maly plug i odsnieza nim Ursusem 912 i czasami przy duzym sniegu jest co robic.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@wodliw

Tego na tym nowszym moście... Zobaczymy co z tego wyjdzie, na tę zime juz nic się nie zrobi, latem to nad tuzem się pomyśli...

 

 

To jest cos takiego:

http://allegro.pl/item899894163_plug_do_sniegu_strzala_nowy.html

 

 

Tak wogóle to jaką szerokość moze mieć tatra? Ten pług duzo szerszy od niej nie jest...

 

 

 

Jak jest większy śnieg to i tatra nie daje rady, plug poderwie do góry i jak na mostach się zawiesi to kaplica...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

nie myślałeś nad pługiem jednostronnym ?? jak tym >>strzałą odgarniać?? przecież ci to z jednej strony będzie na środek drogi wywalać :D


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nie myślałeś nad pługiem jednostronnym ?? jak tym >>strzałą odgarniać?? przecież ci to z jednej strony będzie na środek drogi wywalać :D

Ściągać traktor będzie, napęd nawet nie pomoże, pisałem ze strzażacki wóz zalany wodą ściąga to co taki ciągnik może...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

tylko traz dolicz jeszcze sobie podatki i inne opłaty związane z samochodem ciezarowym


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ściągać traktor będzie, napęd nawet nie pomoże, pisałem ze strzażacki wóz zalany wodą ściąga to co taki ciągnik może...

To ile u Was tego śniegu napadało - po 2m? u nas odśnieża mf 3065 i to ze zwalonym przednim napędem i nie ma że nie odśnieży na przednim tuzie ma konkretną płozę jednostronną i jakoś to pracuje, wcześniej latał z takim same explorer 90 też jednostronnym to fakt trochę ściągało ale maszyna szła, natomiast kompletnym niewyałem okazał się pług ciągany chyba hydraulicznie regulowany kont płozy i co śmieszne kupili to do zetora 7211 a teraz nawet mf 3065 z tym nie radzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczy 20 cm zmrożonego śniegu i nie ma po co odpalać ciągnika 80 KM.

Gminę odśnieża Zetor 16245 ze strzałką i daje rady, ale bez napędu nic by nie zrobił. Nasz MF jest tych samych rozmiarów i chodzi z płaskim pługiem, z jednostronnym byłaby lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dokładnie @mariusz

Ferdek,

zaspy to na 120cm mogę przechodzić, ale niech będzie cały czas jedna grubość sniegu na drodze (wczoraj tak miałem), duzo nie -40cm i traktor staje i kopie się, napęd nic nie pomaga, bierzesz rozpęd i kawałek przechodzisz, ale zaraz jest buuuu i staje i znów rozpęd, męczenie traktora, lepiej polami wolno pojechać sobie...

 

Zaspy takie przejeżdzałem ze na górnych halogenach bo te w masce lampki zasłonięte były, ale zaspy a nie leżący snieg "w korycie"

 

 

Z początku to wszystko ładnie ale teraz koryta się robią, a następne odśnieżanie koło mnie to gąsienicowym będzie, turem snieg powypychany jest na ponad półtora metra...

 

A jest taki odcinek drogi koło mnie ze cały czas czarna jest, od początku śnieg przewiewało i nadal przewiewa :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ze strzałą to 914 chodzi w powiecie ciut szersza od ciągnika

Mam dorobiony pług 2,5 na przedni tuz lekko skręcony z 2,2 m ma

Teraz odśnieżałem jeden kawałek z 4 razy śnieg :D z 1 m miejscami :D , a ciągnik 5 t 110 KM ledwo na blokadch podołał . I właśnie co to będzie jak znow zawieje z boków chałdy z którymi trzeba nieźle będzie się trzeba nachapać by w bok powypychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

U mnie odśnieża T-150K z taką strzałą jak @marcin974 podałeś a linku. A może i większą bo dość szeroki ślad robił. Przy głębokim, mokrym śniegu ma co robić


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

815NTH ma 19 l pojemności(wolnossąca, chłodzona powietrzem), moc 254kW. Ta którą dosiadałem miała wszystkie opony identyczne, bestia nie auto, ogranicznik odcinał przy 95, a na luzie rozpędziłem się do 120, na więcej nie mogłem pozwolić. Do odśnieżania raczej się nie nadaje, sprzęgło podatne na spalenie. Ciężka jak ołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak wogóle to jaką szerokość moze mieć tatra? Ten pług duzo szerszy od niej nie jest...

Do 2,5 metra, więcej to już pojazd ponadnormatywny. Ciągnik 4x4 (4,5t.) z pługiem V tej szerokości na tylnym TUZ przy mokrym/zmarzniętym śniegu 50-80cm jedzie skutecznie dopiero na blokadach i przy większym oporze może go sponiewierać na boki. Ogólnie bieżnik "jodła" ma dobre trzymanie do przodu, na boki lata jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nowe przepisy dopuszczają 2,55, izoterma 2,6m. Ta tatra waży ok.10t, katalogową już zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

u nas odgraniają tylko dwie 360 jak cos to puszczą jeszcze renie starą jakies 80km. i ona całe pobocza po pól i więcej śniegu przymrożonego odpycha a jak renia gdzie indziej latała to dwie 360 jedna za drugą jechała - szkoda ze foty nie zrobiłem bo ładnie to wyglądało jeszcze jechali w nocy :) jak było tak ze droga wąska to tak jakmówilem puszczali renie i całe pobocza odwalone tak ze droga jak autostrada :) jak by byla robota to i ja bym chętnie MF pośmigał ale u nas firmy przetargi wygrały i nic z tym już się nie da zrobić...

post-2317-126510320466_thumb.jpg


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

wczoraj jadac do lublina widziałem pronara 82 z takim wlasnie plugiem jak cie interesuje ale on odsniezał tylko prawa czescia pluga pobocze ale szedl jak burza wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj