Rolnik122894

3512, C-360 a może 4514?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Który z tych ciągników jest lepszy? O C-360 coś wiem. A co do 3512 i 4514 am kilka pytań. Jak to naprawde jest z tymi ciągnikami? Czy częsta się psują? Jak się spradzają w pracach polowych?????

 

Pozdrawiam Rolnik122894


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam MF 255 [to samo co 3512] to już się doczekał remontu silnika, naprawiana była elektryka i wymieniany osprzęt elektryczny [alternator, rozrusznik, akumulator]

Ciągnik jest z 1989r chyba :D

Tak to jeszcze były robione wtryskiwacze i sprężarka.

Skrzynia, tylni most, zwolnice, podnośnik, pompa hydrauliczna nie ruszana :D

 

A co do wtryskiwaczy i silnika to jakość paliwa spowodowała że tak szybko trzeba było zajrzeć do tych elementów.

 

Mam też 4514 który w porównaniu do 3512/255 ma dużo większy uciąg.

Ciągnik jest z 1995r, 4,5tys mtg i silnik, skrzynia, tylni most, podnośnik, zwolnice, przedni most nie ruszane.

Wymieniana była wadliwa od nowości pompa hydrauliki, siłownik wspomagania [zaczął lecieć], pompa wody i osprzęt elektryczny [alternator, rozrusznik, akumulator]

Ciągnik ma problemy z odpalaniem w duże mrozy, a MF odpala łatwiej.

 

Ciągniki cechują się niskim spalaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Z tego co ja słyszałem to 3512 jest za lekki do swojej mocy. Rozmawiałem z rolnikiem który miał 3512 a teraz ma 4512 i mówił ze w orce więcej nie pali. Dlatego jak masz możliwość to spaw sobie 4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Na twoje 6ha to chyba wystarczający jest ursus 3512, ja mam 3512 od 1997 roku i jestem bardzo zadowolony, ma 4500 mtg i od nowości żadnej awarii nie miałem w porównaniu do C-360 przy którym cały czas coś trzeba było naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak masz kupować używanego 3512 to nawet się nie zastanawiaj i bierz 4512 cena praktycznie ta sama a masz więcej ciągnika, który w ogólnym rozrachunku spali podobnie jak i 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Jeśli już to lepiej brać 4514 bo napęd do podstawa. C-360 to wiadomo ciągnik nie do zdarcia. Chociaż spalanie ma spore.

Swoim skromnym zdaniem poleciłbym zamiast 4514 np. MF 365. Sam szukałem 4514, ale w koncu kupiłem MF 365. Silniki są praktycznie takie same. Ok 60KM. Ale skrzynia 4514 8/2, MF 12/12 to wogole nie ma co porownywac. No i oczywiście komfort w kabinie to też różne bajki. Cana podobna. Tylko MFa ciężej spotkać.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moge sie mylic ale moim zdaniem przedni naped w ciagniku o mocy 60 koni to troche porazka, przeciez on sam bedzie ledwie siebie ciagal z przednim napedem, nie mowiac o stratach na zwrotnosci


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Chodzi ci o takie cacko?? I jaka jest jego cena? Opowiedz coś o tym ciągniczku.

 

Dokładnie chodzi mi o ciągniki tej serii. Polecałem bym te wersje po roku 1990. Bo w starsze nie ma się co ladować. No i te po 90r. maja lepsza kabine.

Tak wygląda moj, tzn to jest moj na tym foto :)

 

Dokładne dane o nim znajdziesz tutaj http://www.konedata.net/Traktorit/MF342.htm

Jest to powiedzmy 4514 na wypasie. Na bazie tej serii MF zbudowano 4514,5315 itd.

Podoba mi sie kabina. Przedni napęd jak i blokada mostów załączana są przełącznikiem na blotniku. I to jest koniec elektroniki. Poza tym wszystko jest mechaniczne. Moj ma skrzynie PRESTIGE 12/12 czyli chyba najlepszą jaka wychodziła. Oczywiści ma rewers mechaniczny. WOM 540/100obr. przełączany w kabinie gałka. Plus do tego ma (ślimaka) czyli biegi pełzające. Które sam nie wiem do czego służa, gdyż są bardzo bardzo wolne.

 

Nie zgodze się że 60km do predniego to za mało. Wiadomo nie można sie spodziewać cudów. Ale ja kupiłem tego Mf zewzględu na to żeby zastąpił c-360. I powiem szczerze zastępuje w 100%. Na jesień zapiąłem go pierwszy raz do pługa gdyż orałem ogród znajomemu. I powiem szczerze bajka. Pług 3 skiby grudziądzki to po włączeniu przedniego to pod rame rypał. Nic go nie ściągało, poprostu z usmiechem na twarzy orka szła.:) Powiem szczerze że już przywykłem do orania zetorem 8540 i obrotówka. Ale gdybym nie miał zetora to tym MFem też bym sobie dał rade.

post-20973-126501124684_thumb.jpg


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

statek co Ty wogole bredzisz... za slaby do przedniego napedu... moim zdaniem kazdy ciagnik powinien byc wyposazony w przedni naped nawet c 330 bo by bylo lzej lepszy uciag komfort pracy nie kreci kolami tylko ladnie idzie.Ja osobiscie mam 4514 jako pomocniczy ciagnik i musze powiedziec ze bardzo lubie nim pracowac, co prawda u mnie sie nie przemecza za bardzo bo tylko w siewniku chodzil w prasie i troszke w transporcie ale i tak nie zmienia to faktu ze bardzo przyjemny ciagniczek. W sasiedniej miejscowosci jest taki sam ma juz ponad 3tys mtg i pracuje jako glowny na okolo50ha i naprawde dostaje po tylku zwlaszcza ze wlasciciel ma krowy a do pomocy ma tylko c 330 i zawsze jak tylko cos mowi na jego temat to same superlatywy.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Zapomaniałem do napisać odnośnie ceny. Ja za swojego w czerwcu 2009 dałem 47 tys. Ciągnik jest 1994r. Ale jak widać na zdjęciu ciągnik był w bardzo dobrym stanie. Choociaż motogodzin miał chyba z 5tys. Juz nie pamietam dokładnie. Jak widać na zdjęciu. Ciagnik ma wąskie koła bo włąsnie na nich mi zalezalo. Podnośnik ma też bardzo mocny. Jak na swoją moc. Bez problemu dawał rade z agregatem scierniskowym rolmako 2,1m. Oczywiście dawał rade go podnieść, uciągniecie go to juz inne bajka.

Co do części to większkość można dostać u mnie w miejscowości http://www.agrorami.pl/. Mają większość częśći. Jeśli czegoś nie ma to oczywiście polecam konin i firme GRENE. Oczywiście filtry pasują z filtrona lub z sędziszowa (ja takie stosuje).

Jak narazie wymieniłem zimering z tyłu na WOM. Cena ok.200zl.(ciekł strasznie).Oraz pompe od wspomagania i czegoś tam jeszcze chyba przeedniego (gdyż pompa jest podwójna). Cena 680zl. (oczywiście zamiennik kupiony w agro-rami)..

Dodam ze wszytsko wymieniłem sam. Ciągnik jest prosty w budowie.

Na wiosne chce powymieniac jeszcze szczelnienia na przednim moście na krzyrzakach bo ciekna już.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Nawet do najmniejszego ciągnika przedni napęd się przydaje, ja właśnie żałuję że nie kupiłem od razu ciągnika z przednim napędem. Czy te Massey fergusony 365 mają instalacje pneumatyczną bo jeśli nie mają to dla niektórych wielki minus a za całą nową instalacje trzeba zapłacić 6tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Co do instalacji pneumatycznej to zależy. Niektóre miały a nie które nie. Mój niestety nie ma!! Szkoda. To jest akurat minus tego ciągnika. Koszt założenia takiej instalacji to faktycznie 5 - 6 tys.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

A jaką masz w swoim MF skrzynię, 40km wyciągnie?

 

No niestety nie wyciagnie. Z tego co sie orientuje to prędkość maksymalna to 28km/h.

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ja też zastanawiam się nad kupnem mf odpowiednik 4514 i 5314 a co do napędu przedniego obowiązkowo musi być bo w orce to koła mielą bez.nie potrzebny to w roweze może być heheh ;[ .lecz ja się zastanawiam nad mf 3070 bądź 3075.bo 2 traktorami na 40 ha to ciezko i jeszcze usługi


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Szczerze to kolego Edwin ja bym ci odradzal serie 30XX. W mojej okolicy ludzi pokupili te ciągniki bo byly nie drogie.

A teraz narzekaja. Zwłaszcza na podnośnik, oraz skrzynie. Ale to oczywiście to tylko moja opinia i wszystko zalezy na co sie trafii. Osobiście polecałbym bym ci seriie 3XX. No i rocznikowo to wiadomo cos po roku 90r. bo w straszy tez bym sie raczej nie ladowal.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Ja mam 3512 od nowości ( 96r.) na awaryjność i zużycie paliwa nie można narzekać, wadą jest uciąg a raczej jego brak, po prostu ciągnik jest za lekki, u mnie ziemie przeważnie IV klasa nie daje rady z 3 skibowym pługiem. Chętnie bym go zmienił na jakiś mtz. Mam jeszcze Ursusa 4011 z 71 r. i to on jest od ciężkiej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1998xd    0

Moim zdaniem c-360 odpada napewno , a ile masz hektarów , bo jak mało to 3512 a jak więcej to 4514 wiadomo że 4514 jest większy i będzioe więcej palił i jest droższy . Więc jak masz mało hektarów to 3512 a jak więcej to 4514. ;[

 

 

Ja miałem 2812 to prawie to co 3512 troche słabszy 2812 , ale ja nic do niego nie mogę powiedzieć , bardzo dobrze mi się sprawował i nic do niego nie dokładałem . Jak będziesz dbał i nie kupisz zbitego to małe prawdopodobieństwo że cos sie popsuje. ;[

 

 

Pozdrawiam . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A niby dlaczego c-360 odpada ?? ;[ Moim zdaniem 3512 odpada bo według mnie jest to najgorszy ciągnik z wyżej wymienionych wymienionych...

Za cene 3512 se kupi zetora 5211/7211 fakt że więcej spali ale komfort będzie o wiele lepszy jak w 3512/4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Ja ma takie samo zdanie jak kolega wyżej ursusc385. Moim zdaniem u 3512 jest dużo gorszy od c 360 dla mnie to jest nie wypał chodź c 360 ma też swoje wady. Ursusa 3512 nie chciałbym u siebie nawet za darmo. Jak dla mnie to on się nadaje tylko do komunalki do wożenia liści i z ściętej trawy i przewalania siana. Sorry ale takie jest moje zdanie i go nie zmienię myślę że na pewno się ktoś ze mną zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

A pracowałeś kiedyś ursusem 3512 że tak go oceniasz i dlaczego sądzisz że 3512 to nie wypał? Zanim kupiłem swojego Ursusa 3512 to miałem c 360 i też nie miałem przekonania co do 3512 ale teraz po porównaniu tych dwóch ciągników do c 360 bym już nie wracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Wartość 255/3512 odbija się w cenie, za MF 255 można kupić dwie c 360;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj