elektrotech

Schematy instalacji T-25A

Polecane posty

kuba12345    0

No spala ci sam drucik ale ja bym proponował nie praktykować rozwiązań typu drut zamiast bezpiecznika jak by te bezpieczniki kosztowały 100zł to ja rozumiem takie praktyki ale wolisz poświęcić 10 groszy za całą instalacje w ciągniku ?? :blink: Ja tego nie ogarniam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

@Geo Sam sobie możesz nawet gwoździe wkładac zamiast bezpieczników ale na ogólnodostępnym forum to raczej takich rad nie udzielaj więcej bo możesz mieć nieprzyjemności.

Karol jakie nieprzyjemności? Mam władymirca i robię tak od lat. Oczywiście jak ktoś założy drut od pastucha elektrycznego to sam sobie winien jak spali całą instalację. Ja tylko radzę założyć drucik cienki jak te które są oryginalnie w bezpiecznikach założone. Zapomniałem tylko dodać że to mają być druciki miedziane. Nie powiesz mi, że spali się najpierw przewód o średnicy około 3 mm niż drucik o średnicy około pół milimetra. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W starszych władkach pod maska na przegrodzie były bezpieczniki płytkowe z zapasem drutu , w których po spaleniu się bezpiecznika odwijało zwój i zakładało na blaszki bezpiecznika. Ci którzy piszą o drucikach pewnie to mają na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

No to ja mam starszego władka, bo mam właśnie takie bezpieczniki tj. z zapasem drutu. Tyle, że zapas już dawno się wyczerpał :). A jak jest w nowszych władymircach, bo nie widziałem nowych bezpieczników? Pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ja mam 3 bezpieczniki i ani razu ich nie wymieniałem bo oryginalnie tam są cienkie druciki! i nic nie spalisz jak ich kilka dasz ze starego kabla nie srajcie żarem jak miałem rozwalony włacznik to paliła dośc gruby zwoj drutów nawet i nic się nie działo


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Jezeli nie masz głównej masy, to nic nie będzie działac, nawet rozrusznik...

Ale w twoim wypatku, jest do wymiany instalacja,kable są przepalone i nieprzewodzą pełnego prądu- stąd te małe napięcie na bezpiecznikach. Tu nic juz nie zrobisz, Bez wymiany sie nie obedzie. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Też kupiłem nowe bezpieczniki. I powiem jedno - totalne badziewie. Tylko są podobne do oryginalnych. Nie dość, że zrobione z blachy od puszki po piwie to nie trzymają kontaktu bo wchodzą za luźno w gniazda bezpieczników. Nie polecam kupowania nowych, no przynajmniej takich jak ja dostałem. 2 zł wyrzucone w błoto ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Bo to są oryginalne bezpieczniki. Na zdjęciu widać, że to są oryginały ;). Za takiego można dać 3,50 zł ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1208    0

jeżeli ja bym jeszcze mógł bardzo bym prosił o ten schemat instalacji i jakiś opis jeżeli posiadasz z góry ci bardzo dziękuje bo mam całą do wymiany mój t25 przechodzi właśnie reanimację i naprawy jeszcze dużo pracy prze de mną pozdrawiam

 

a to mój mail jarekstachecki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360p    0

Witam.Właśnie jestem w trakcie wymiany instalacji elektrycznej w t-25a2 rocznik 1986,kupiłem nową instalację a sprzedawca zapewniał mnie że miała pasować do mojego władka.Lecz okazało się że kable są cienisze od orginalnych jak i za krótkie w tej wiązce która idzie od stacyjki do tablicy rozdzielczej.Mam pytanie czy ktoś nie wie gdzie mógłbym kupić taką instalację jak orginalna czyli z przewodami takiej samej grubości i długości jak stara.Oczywiście chodzi mi o nową instalację.Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Witam. W swoim ciągniku po włączeniu wszystkich świateł + jedna robocza po pewnym czasie pali bezpiecznik a można powiedzieć że topi bo topi się ta blaszka od bezpiecznika. Czy to możliwe ze to jest taka jakość tych bezpieczników? Bo widziałem na alledrogo oryginalne i nie wiem czy je kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Jak jest różnica między schematem ideowym a schematem połączeń one obydwa przedstawiają cały schemat elektryczny t 25 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O jaki schemat połączeń Ci chodzi? Czyżby o schemat ułożenia wiązek? Nic Ci on nie da. Istotny jest schemat ideowy, masz na nim wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Dzięki że odpisałeś. Jaki kolor ma kabel "masa" który biegnie do kontaktu ciągnika ?

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusss
      Witam, ma ktoś schemat instalacji elektrycznej John Deere 7430premium?? Pozdrawiam 
    • Przez Przemektsp
      Dzień dobry 
      Mam problem z john deere 6610 podczas jazdy traktor sam przechodzi w tryb diagnostyczny i zapala się d1a, a także wykrzyknik czerwony , pomarańczowy niebieskie ,,i,, tryb od skrzyni 
      Traktor w tym momencie dalej jedzie ale nie można zmieniać pół biegów. 
      Bezpiecznik nie jest wsadzony do przejścia w diagnozę 
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Szymon74637
      Witam. Ma ktoś może schemat podłączenia elektryki do tego panelu Claas Arion 510

    • Przez FilipPol
      Witam.
      Case puma 150 wyskakują błędy 18330,18257,18256 wie ktoś od czego one mogą być? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj