raf9411

MF 3050 czy New Holland L75

Polecane posty

raf9411    0

Witam,

jak myslicie który ciągnik jest lepszy MF 3050 czy New Holland L75?? Chodzi mi o awaryjność,pracę z TUR-em ,spalanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Awaryjność to nie wiem bo podobno w MF 30xx są dość delikatne czytałem na forum jeszcze ze są wrażliwe na mieszanie olei. Spalanie (nie wiem jak jest z NH) ale wiem, że fergusony mało palą (silnik perkinsa robi swoje ;P) Co do NH to nic ci nie powiem bo nie wiem prawie nic na jego temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf9411    0

Słyszałem że skrzynie biegów MF z seri 30xx są dość awaryjne a koszty ich naprawy duże,czy to prawda ??

 

Ale chciał bym dowiedziec sie wiencej o NH bo o nich nie mam pojęcia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Kolega @wsk125ccm ma NH L85 pogadaj z nim on pewnie będzie miał dla ciebie trochę informacji :D


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Skrzynie w MF mogą ci nawet długo trzymać tylko musisz lać dobry olej z tego co wiem. I trzeba podobno delikatnie (jak ci bieg nie chce wejść to nie na chama czy bytem jak w jakimś MTZ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

ja mam 3060 i skrzynia dobrze chodzi mało pali, a oleje mieszają mi się z olejami od NH i nic się nie dzieje, bo w NH jest jeszcze lepszy niż w MF więc to nie szkodzi. NH chyba też dobry, to jest poprzednik TL-ki a na nie nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Tak ponieważ (nie wiem czy to prawda) MF musi mieć dobry olej gdyż tam jest dużo drobnych kanalików do których zwykły olej może nie dotrzeć. A na sucho nic długo nie pociągnie... Nawet człowiek potrzebuje czasem przesmarować %% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że wiele zależy od oleju jaki się wleje

Od oleju zależy żywotność przekładni ciągniki MF z serii 3000 mają często już po 20 lat albo więcej jak na tamte lata był to bardzo nowoczesny ciągnik dlatego nie dziwmy się że jest wymagający, dlatego tym bardziej przy tak starym sprzęcie który stuknął ładnych kilka tyś mtg ważne są obsługi poza tym jak wspominał w innych tematach "rafik256" trzeba w tym ciągniku zwracać uwagę na inne elementy np: uszczelniacze od reduktora itd polecam poczytać tematy.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

NH też będzie mało palił, wiadomo że jak będzie gaz w podłogę to obydwa spalą dużo, ale jeśli dobrze dobierzemy maszynę do mocy ciągnika oraz odpowiednie przełożenie i obroty silnika to spalanie będzie na odpowiednim poziomie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf9411    0

Jak kupimy ciągniczek to on nie bendzie pracował przy ciężkim sprzęcie.bendzie pracował z TUR-em,z prasa, no może z sieczkarnią i z Neptunem,i czasami transport :D

 

Do ciężkich sprzętów mamy Zetora 10145 Turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf9411    0

Po długiej naradzie z tatą zdecydowaliśmy sie na MF. Jutro jedziemy jednego obejrzeć z TUR-em 3 sekcyjnym,1989.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Też bym wybrał MF :D Jak już kupicie jakieś cacko to wrzuć foty chętnie zobaczę kolejnego MF'a na AF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj