mati9621

Siłownik

Polecane posty

mati9621    16

Witam mam siłownik dwustronnego działania i chce zrobić pług do odśnieżania do ursusa c330 i w 30stce nie mam rozdzielacza na błotniku tylko mam zrobione jedno wyjście z tego rozdzielacza pod siedzeniem i tu moje pytanie czy mogę zastosować siłownik dwustronnego działania, tak żeby działał tylko w jedna stronę?.Do jednego bym podłączył wąż od rozdzielacza a do drugiego wyjścia bym założył filterek od sprężarki od ursusa c330 zda to egzamin? proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

A co ma się dziać ! Spotkałem się nawet że niektórzy zaślepiają całkiem drugie wejście.


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Gdy zaślepisz jeden wlot,a drugi zasilisz olejem to siłownik zadziała tak jakbyś zatkał pacem końcówkę w pompce do roweru,poza tym uszczelnienia na tłoczysku są dwustronne i sprawdzają się gdy napiera na nie olej z góry i z dołu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Gdy zaślepisz jeden wlot,a drugi zasilisz olejem to siłownik zadziała tak jakbyś zatkał pacem końcówkę w pompce do roweru,poza tym uszczelnienia na tłoczysku są dwustronne i sprawdzają się gdy napiera na nie olej z góry i z dołu.

 

Z zaślepieniem się zgadzam nie można, ale z tym uszczelnieniem jest tak że nigdy z 2 stron siłownik nie ma ciśnienia ma je naprzemiennie.

 

Więc najlepiej z jednej strony zasilenie a z drugiej zabezpieczyć tak aby nic się nie dostało (np korek z dziurką i w dziurkę wsadzić zawleczkę) lub jeżeli siłownik jest nieszczelny to nie zaślepiać tylko podłączyć przewód i powrót do skrzyni.

 

Miałem kiedyś siłownik jednostronnego działania do stabilizacji belki opryskiwacza i działał jak dwustronny mimo uszczelnień jako jednostronny, a dziś jest dwustronny jako jednostronny (drugi opryskiwacz).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Sadek co Ty piszesz ?? Jak jednostronny może działać jako dwustronny ???

Tym bardziej że masz tylko jedno zasilanie. Cyba że chodzi Ci o siłownik nurnikowy ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Czyli jak założę sitko od sprężarki do jednego wyjścia a do drugiego podłącze węża zda to egzamin? i będzie chodzić?. A i macie jakieś rady jak zrobić taki pług ? Do przodu ciągnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

mati9621 w której klasie podstawówki jesteś?.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj