garek

Pierwsza składka na ciągnik na AF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Też dołożę swoje 3 grosze-dosłownie przed chwilą rozmawiałem ze swoim kolegą (sąsiadem znajomka który posiada Farmera)-okazało się że ów Farmer był zabierany na lawecie nie 3 (jak do tej pory myślałem) ale 5 ! (słownie pięć) razy.Drugi 7! razy sprzęgło-trzeci też nie od lepszej matki biggrin.gif -reasumując-wierzę koledze w to co pisze o znikającym oleju-i we wszystko inne też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

a czy ten ciągnik musi by nowy nie może by używany??z tym olejem coś jest bo u nas w szkole mamy też farmera to też na praktykach sam osobiście wlałem 20l oleju i stan był na min


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

@marekczarna zacytuj moje zdania po których sądzisz że "jeździłem" po kimkolwiek.

A przecież mi nie chodzi o jakiś tam olej w skrzyni i w wypowiedzi nic o tym nie wspomniałem (przeczytaj dokładniej).

 

Jest coś w tym złego że chce poznać zamiary autora tematu??

 

@Garek a nie myślałeś nad tym aby sprawę z nieuczciwą firmą po prostu nagłośnić tak jak to zrobił właściciel ciągnika Foton (tu jest co nieco o tym przypadku http://www.poradnik.net.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=72&st=0&sk=t&sd=a&start=70) Z tego co wyczytałem to chodziło nie tylko o psujący się ciągnik ale jeszcze o to że kupił o 10 koni mocniejszą maszynę niż otrzymał.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

czytam czaytam i tak sobie mysle - niezależnie od tego czy olej zniknął nagle czy ubywał powoli - to skrzyni biegów nie zajedzie się ot tak od razu nawet jak by była słabo (lub wcale) smarowana - powinny być jakieś zgrzyty czy innego rodzaju symptomy że cos jest nie teges - gdzieś wcześneij pisałeś że przy włączaniu 4 biegu coś zgrzytało ale nie mogłem się doczytać czy co na to serwis zareagował bo tak

- jeśli serwis stwierdził że "te typy tak mają" ty miałeś prawo sądzić że "te typy tak mają" i nie przyjałeś zgrzytów skrzyni jako oznakę że cos znią dzieje sie niedobrego - jeśli w ten sposób postawimy sprawę to po konsulatcji w UOKiK myśle że dało by się coś wykombinować np naprawę skrzyni na koszt producenta/serwisu ponieważ świadomie wprowadził użytkownika w błąd który w efekcie doprowadził do uszkodzenia maszyny - tymbardziej można by przyjąć takową linię obrony gdyby sytuacja taka miała miejsce w okresie gwarancji - niestety bez procesu sądowego by się nie odbyło

- jeśli natomiast serwis coś działał w tym kierunku a ty nie brałeś zgrzytów jako sygnału że cos się dzieje nie tak no to niestety przysłowiowa d..a


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

a czy ten ciągnik musi by nowy nie może by używany??z tym olejem coś jest bo u nas w szkole mamy też farmera to też na praktykach sam osobiście wlałem 20l oleju i stan był na min

w jakiej miejscowosci jest ta szkola ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu przyjechali do sąsiada(Jego Farmer wrócił z Fabryki ze spier* elektryką) no i do nas też wstąpili bo chcieliśmy - mechanik się przejechał i przyznał, że 4 zgrzyta i ciężko wchodzi - Mieli być 2 września 2008r;ale do tej pory ich nie widać. Trzeba było nagrywać rozmowy jak pan z Sokółki kazał sznurkiem przywiązywać dźwignię. :D Wcześniej też nie odbierali od nas telefonów, ale dzwoniliśmy do działu sprzedaży i łączyli z działem napraw...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to skoro serwis był w okresie gwarancji i was olał to w UOKiK napewno coś da radę ugrać - chociażby naprawę na koszt serwisu - ponieważ skoro obiecali przyjechac a nie przyjechali to było z ich strony zaniedbanie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A właśnie z tym olejem, przecież ty skąd możesz wiedzieć ze to przez olej ?? Bo ci mechanik powiedział, a nie zaglądałes do skrzyni to nie wiesz, a pewno tam do tej pory jest stary olej :D

 

I nareszcie temat zeszedł na odpowiedni tor :D

 

Ale zanim walczyć sądownie, to spróbować przy użyciu gazet, napisać do RPT i coś ruszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a ja bym gazety narazie zostawił w spokoju - najpierw spróbował bym polubownie z pomocą UOKiK wynegocjować jakąś ugode na dobrych warunkach a jeśli to nie pomoże to wtedy dać sprawę mediom na pożarcie - poprostu jak będzie jakaś decyzja urzędowa w tej sprawie to wiecej można ugrać przez media


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nic zadna gazeta nie zrobi, idz od razu do UOKiK, albo sądu konsumenckiego i tam ci poradza jak sprawa pokierowac. sami ci powiedza jak mowic by cos wywalczyc, wcale nie jestesmy bezradni tylko trzeba ruszyc siedzenie i wiedziec gdzie sie udac.

 

gdyby ludzie z takich instytucji byli dla nas oponentami to nic by sie nie dalo zrobic, oni tam pomagaja i zalezy im na tym. gwarancja producenta i jej zapisy sa niczym jesli nie sa zgodne z ogolnym prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polityka jakośći - cytat ze strony firmy farmer:http://www.farmer.net.pl/polityka.html

 

"Nadrzędnym celem naszej firmy jest produkcja ciągników rolniczych najwyższej jakości, spełniających oczekiwania naszych klientów, charakteryzujących się nowoczesnością, niezawodnością oraz wysoką funkcjonalnością.

Od podstaw budujemy markę naszej firmy. Dążymy do tego by nasze wyroby cieszyły sie wysokim uznaniem klientów.

 

Cele nasze realizujemy poprzez:

- produkcję ciagników wykorzystujących najnowsze rozwiązania techniczne;

- stałe doskonalenie konstrukcji naszych wyrobów, wykorzystując opinie klientów z dotychczasowej eksploatacji;

- wybieranie dostawców podzespołów gwarantujących najwyższą jakość i niezawodność;

- zapewnienie szybkiej i rzetelnej obsługi serwisowej;

- ciągły nadzór nad procesami przebiegającymi w firmie;

- zatrudnienie pracowników wysokokwalifikowanych, których wiedza i umiejętności gwarantują wysoką jakość naszych wyrobów i

usług.

 

Cały personel Spółki "Farmer" zna i stosuje politykę jakości, funkcjonujące procedury i inne dokumenty Systemu Zarządzania Jakością.

Kierownictwo "Farmer" Sp. z O.o. deklaruje, że dołozy wszelkich starań oraz zapewni wszelkie niezbędne środki, aby powyższa polityka była w pełni realizowana.

 

Sokółka, dn. 23 listopad 2005 r."

 

"Posiadamy

System Zarządzania Jakością

ISO 9001:2000

z zakresu

Produkcja i Serwis Ciągników Rolniczych"

 

Widocznie Polityka Jakości i System Zarządzania Jakością ISO przynosi wymierne korzyści dla firmy a @farmercośtam jest kolejnym przykładem jak bardzo jak bardzo głęboko "posuniętym" można być w warunkach wolnego rynku ( w końcu ten system wypromował hasło klient nasz pan). Dzięki PROW i SPO ( w mniejszym stopniu) większość ( chyba wszyscy) z nas ma większy przebieg niż tirówka przy trasie wylotowej z wawy ( w dowolnym kierunku).

Sokol!

Edytowano przez SOKOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Wszystkie posty przeczytałem i uśmiałem się jak norka!Koledzy nas wkręcają w ściepe na nowy traktor -i bardzo fajnie -daje 200 zł i literka na oblanie zakupu ! :)

A tak na marginesie o firmie FARMER: kolega który pracuje w serwisie dilera z mojej okolicy dzwonił do FARMERA żeby spytać o typy filtrów to usłyszał:" to idź do traktora i se zobacz "! :) Tak właśnie działa firma FARMER i ich ciągniki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie dziw się że tak powiedział-sami nie wiedzą co taam pchają-mój znajomek który jeździ Farmerem w gminie poprosił mnie abym sam sobie obejrzał obudowę filtra hydrauliki w tym ciągniku (akurat Farmer stał rozkraczony i czekał na lawetę)-wyglądało to jak taki sporawy cylinder wytoczony przez pijanego ucznia na przedpotopowej obrabiarce-nawet pomalować im się nie chciało-oczywiście cały pozalewany olejem-zwolenników tej marki uczciwie ostrzegam że na takim czymś znam się i to naprawdę nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Napiszcie do TVN Turbo do programu "turbo kamera" :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, myślę i chyba wymyśliłem. :) Otóż nasz Farmer był już w fabryce dla nas, dealer przedzwonił kiedy przywiozą a oni, ze dali innemu. :/ I dla nas ukończyli innego "na szybko". Na początku co z podnośnikiem był problem( 20mth) to to była wina w składaniu podobno... chcemy kupić paszowóz, ale co z tego jak ten pier****y traktor będzie się psuł. :/


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Weź go ubezpiecz, polej benzyna i podpal w rowie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pewien mało realny pomysł.

Przydała by się fundacja, dzięki, której można by zbierać pieniądze raz w miesiącu dla potrzebującego użytkownika naszego forum. Pieniądze musiałyby być przekazane na rozwój gospodarstwa,itp. Co miesiąc byłaby to inna osoba, ale tylko zarejestrowana na forum.

 

Cel szczytny ale na dzień dzisiejszy w naszym kraju mało realny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Matey jak były problemy z elektryką to mógł się zapalić. Muszę zliczyć ile tu kasy wyszło. xD


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak jużto napisaliscie to juz napewno nie wolno tego zrobic


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

nie ma czym się stresować firmę możesz podać do sądu ewentualnie zadzwoń do nich @farmer i powiedz że możesz im fajną reklamę zrobić i jakim zadowolonym użytkownikiem jesteś to pomoże ale jak nie potrafisz tego załatwić to innej rady nie będzie. :) ja miałem 3 ciągniki 3p lambo i 3512 którego zabrał mój stary pijak bo był podział :) a czemu 3p nie mógł wziąć bo mata lamborghini :) ja do szkoły nie poszłem żeby gospodarstwo było większe tyle lat pracy a tu podział.a z 3p różnie bywa właśnie z bratem wymienialiśmy uszczelkę pod głowicą znowu padła i zrobiłem szlif głowicy to musi pomóc.i ja też mam ciężko i składki nie potrzebuję straciłem nadzieję że przyjdą jeszcze dobre czasy i że mleko będzie w cenie :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@paweł5314 ja ostatnio do taczki kupiłem koło z takiej ni to gumy ni to pianki, miękkie takie jak napompowana opona a jednak się nie przebije, jak chcesz to dam Ci link, a jak dobrze pogadasz to i dorzucę kilka złotych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Pawel5314 A wiesz co oznacza słowo ,,I R O N I A '' ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj