garek

Pierwsza składka na ciągnik na AF

Polecane posty

Ursusc385    1562

To jak kupicie już ten ciągnik, to ja też potrzebuje nowy :D

Tragedi nie ma, jest sezon zimowy kiszonke zawsze możesz przywieźć c-360...

Tylko ciężko go złożyć do kupy opchnąć i kupić nawet używanego zetora czy ursusa ? Czy musi być nowy, bo przecież jest składka to tylko i wyłącznie na nowy no nie ? Tylko kto ci da kase żebyś miał nowy ciągnik za darmo... :D

Nie dam kasy bo nie mam, nawet jeśli bym miał to i tak bym nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C360 nie ma szans :D Dziś jak tata szambo dużym woził to się zakopał, ale opróżnił bekę i powoli wyszedł... Sprzedać nie można bo na SPO wzięty. Jak mleczko będzie w cenie to może za rok pojawi się jakieś 100km tańsze lub coś zamiast c360...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego jak można nie widzieć wyciekającego oleju?,przecież ulotnić się nie mógł-zepsuta skrzynie to tylko i wyłącznie Twoja wina :D .Teraz gdy gwarancja się skończyła już po zawodach,będziesz zmuszony wszystkie usterki pokryć z własnej kieszieni.Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

@Farmer a ile masz hektarów w ogóle??

Ile wydaliście kasy na remont z własnej kieszeni??

W jakiej produkcji się specjalizujesz??


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On gdzieś na dole leciał, ale jeszcze raz pisze, że nic nie było widać, dosłownie nic. Teraz tez nei widac a jak siewejdzie pod ciągnik to dopiero widać. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cel jest na pewno szczytny, i chwała dla ludzi którzy się zrzucą na nowy ciągnik. Fajnie by było gdyby w jakiejś prasie o tym napisać może znalazł by się jakiś sponsor heh ale mało prawdopodobne, albo wysłać delegacje a AF do serwisu, kupuje nowy sprzęt i wymagam od tego jest serwis żeby naprawić a ewentualnie w skrajnych przypadkach powinien wymienić ciągnik. Wydaje mi się że sprawa elektryki to nie powinien być duży problem dobry elektryk na pewno by to zrobił w końcu Farmer nie jest skomplikowanym sprzętem skrzynia sama z siebie się nie psuje, remontuje i koniec w końcu układ napędowy w Farmerze to Carraro.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz,na początku zdania nie widać,a po przecinku już widać cieknący olej po wejściu pod niego.


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

@FarmerF10244C1 odpowiedz łaskawie na moje pytania z postu 81.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na remont skrzyni 6tys jak już pisałem. Ha było 20 a pod koniec tego roku doszło ok. 11. Niestety tylko część stalerzowana... gdy trzeba było drugie stalerzować w trakcie jazdy na pole skrzynia się zjechała. Wojtek nic nie było żadnych plam na ziemi... ale ja pod ciągnik nie wchodzę tam się ciężko wepchnąć...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak już sam napisałeś olej było widać po wejściu pod ciągnik-czyli na obudowie lub innych elementach w to już nie wnikajmy :D .Wiadomo jakiś przeciek drobny lub trochę większy zawsze się trafi w trakcie jazdy się przykurzy i nie widać tego,masz rację. Jednak nie rozumiem tego jak można nie zauważyć oleju który musiał wyciec litrami,inaczej skrzynia by się nie zatarła(w przypadku drobnego wycieku) i tego nie zauważyć-na ziemi musiało coś być,nie dam wiary w to,że nie było.Taka ilość oleju nie mogła osiąść na elementach pod ciągnikiem.Musiała zrobić się plama pod ciągnikem :D.Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jedziecie po nim jak po lysej kobyle, moze i bylo tak, ze nie mozna bylo zauwazyc, co to olej hydrauliczne obsluguje tylko skrzynke biegow (nie wiem jak jest w farmerze, nigdy sie nim nie interesowalem)?

obsluga codzienna - sprawdzanie oleju w skrzyni - taa dobre sobie, ciekawe kto tak robi, ciekawe ktory producent to zaleca, moze jeszcze sie okaze, ze ktos zwolnice codziennie sprawdza.

natomiast caly temat nie wiem jak traktowac, czy to w koncu nabijka, z naiwnych ludzi czy jak. taki maly trolik by cos sie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

@Garek, nie za pomnij o wałach do Farmera, coby mógł sobie jeszcze lód pokruszyć na polach ! :D


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje sobie rękę uciąć, nie było żadnych podstaw do tego aby można się spodziewać, że nie ma oleju... może podczas pracy wylatywał, może ktoś się nie bał i zaje*. Choć musiałby na podwórko przyjść... Ale od samego początku 4 wyskakiwała też... i po przełączeniu na 4 coś zgrzytnęło i koniec. "Nie miał chłop problemów, kupił sobie Farmera"


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brzozak2- moim celem nie jest "jeżdzenie" po nim,sam niewiem jak ten temat traktować,dlatego nie wypowiadam się na temat-dawać pieniądze czy nie dawać,tylko nie mogę za nic pojąć jak nie mogło być widać oleju pod ciągnikiem,skoro tyle go wyciekło :D i w wyniku tego nie zauważyć przecieku.No cóż tego już nie dojdziemy jak naprawdę było i co było prawdziwą przyczyną.Jedene co pozostaje to życzyć stalowych nerwów oraz zrealizowania zamierzonego celu.Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koledzy moi ilu z was dolewało olej do skrzyni dopiero jak przyczepy nie chciało wykiprować ? Podejrzewam że w tym farmerze jak on chodził z turem zawssze było dość oleju na pochlapanie łożysk. Bo inaczej człowiek by się zorientowałże tura nie może podnieść to takie oczywiste chyba. ale niektórzy ćwierć inteligenty mechanicy mają teorie że brak oleju w skrzyni przy działającym turze może przyczynić się do jej awari (skrzyni mechanicznej)(chyba że ma osobny zbiornik do hydrauliki).Dokuczajcie koledze farmerowi a moze się to skonczyc tragedią ale to wasz wybór Farmer trzymaj się


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

@Garek o czym Ty piszesz jakie dokuczanie to chyba jest normalne że trzeba się wypytać o różne nieścisłości. Jak Ty sobie to wyobrażałeś że co?? założysz temat "hej chłopaki mojemu kumplowi strasznie psuje się ciągnik i mam taki pomysł że kupimy mu nowy, wpłacajcie kase na nr. konta ..." :D I uważasz że każdy od tak sobie pójdzie do banku i wpłaci kase bez żadnego dowodu, potwierdzenia i dokładnego opisu sytuacji???? :D


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

znajdz tu numer konta:) chyba masz bujna wyobraźnie jak znalazłeś a może to był sen


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Najlepszą formą obrony jest "atak" :D no wiesz może i coś mi się przyśniło :D

Ale ustosunkuj się jakoś do reszty mojej wypowiedzi :D


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Maniek najpierw jeźdisz po @Farmerze a teraz się czepiłeś @garek bo powiedział prawdę :D

Przecież jak by był wyciek to by hydraulika nie działała. :D A @Farmer pisał ze zgrzytało coś od początku więc myślisz ze Diler powie "tak to nasza wina, źle zrobiony ciągnik" bo zawsze zwali na użytkownika :D

 

@krystian94 od kiedy sprawdzanie stanu oleju w silniku pozwoli zobaczyć ubywający olej w skrzyni

:)

Ja się niestety nie dorzucę bo nie zarabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dzieki za wsparcie merytoryczne.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma za co :D

 

Jak pisałem, nie dorzucę się bo nie mam z czego, nie mam zarobków :D

Ale dobrze by było gdyby sprawę nagłośnić i wtedy możne by coś ruszyło.

 

a tak poza-tym @Maniek przed czym ty się bronisz ze atakujesz :D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie można do ciebie wysyłać prywatnych wiadomosci zrób coś z tym masz pełn askrzynkę


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj