garek

Pierwsza składka na ciągnik na AF

Polecane posty

jarko12    1

Nie dam, bo nie mam...

A nawet jak bym miał... to chyba bym dał :D Trochę tekst Ferdka przekręciłem :D


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Sory ale ja się nie dokładam, bo w życiu nie ma nic za darmo.... Nawet ostatnio w twarz ciężko za darmo dostać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

po pierwsze zbierać po jakieś 50 -100zł akcja pod patronatem AF wysłać artykuł o akcji do farmera rpt , agromechaniki czy topagraru za sam patronat sporo kasy można zgarnąć narobić szumu i fabryka czy diler trochu z ceny zleci postraszyć producenta (muchy , politycy i dilerzy, gazety boja sie jak śmierci)

Ja żeby kupić ciągnik do gospodarstwa mam kredyt na 7 lat , jednak mimo to jestem skłonny sie dołożyć, chociaż kupiłbym starego za grosze a nie prosiłbym bo zwykle dzielą sie Ci którzy niewiele mają bogaci tylko jak mają w tym interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

szczerze???

 

-czytam temat i mam ubaw po pachy;)

 

Panowie-jak wam sie sypnie coś w ciagniku to od razu kupujecie drugi czy remontujecie? Jeśli kolega kupił sobie tego farmera i trafił mu się szmelc, no trudno-to się zdaża, ale trzeba z tym coś zrobić własnym przemysłem, przebolec dodatkowe wydatki i życ dalej.

zamiast robic zbiórki może najpierw nagłośnijcie sprawę w gazetach rolniczych, oni są pazerni na takie "mięso", w RPT był artykuł o Forterrkach, kiedyś w Farmerze o Ursusie, czemu ma nie być o farmerze. jak ktoś wcześniej zauważył można zgłosić sie do UOKiK, chyba ze już po gwarancji;/

 

Jeśli to nie pomoże, to można myśleć o takich akcjach, ale pod warunkiem, że dostepne bedą skany faktur naprawy, jakies foty uszkodzonych podzespołów itd, a nie zdjęcie dwóch ciągników zczepionych linką.

 

I wcale nie podpisze sie pod stwierdzeniem że to jest szczytny cel. mamy wolny rynek, własność prywatną i samostanowienie czy nie??? skoro brakuje mu gotówki a ciągnik potrzebny na wczoraj to od czego są banki, firmy pożyczkowe, lichwiaże??? przecież takie problemy dotyczą wszystkich, nie tylko rolników, więc dlaczego użytkownik tego farmera ma byc od nich uwolniony?

jak ktoś narobił bigosu to jego sprawa-kupując tanszą maszynę liczył sie chyba z tym, że ideału miał nie będzie. Takie są właśnie nasze bolesne i dotkliwe realia.

 

jestem pewnien że moje słowa ugodzą w propagatorów tej zbiórki, ale zakładam że większość userów, podobnie jak ja, będzie patrzeć na to sceptycznie.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

czuje się ugodzony. Szkoda że nie potraficie się wczuć w całą ta akcje. Musicie nabrać troche dystansu d osiebie do pieniędzy poszukać numeru konta w jednym z moich postów wyślij pieniądze i bedzie ok.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@garo: o jakim znów dystansie mówisz?? do pieniedzy?? poza tym skoro zalezy na wpłatach to powinieneś ustawić sobie numer rachunku w sygnaturce, a nie kazac go szukac potencjalnym darczyńcom ;p


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

można zgłosić sie do UOKiK, chyba ze już po gwarancji;/

nawet po gwarancji sprawa nie jest przegrana, wazne by spojrzal na nia ktos kto zna sie na paragrafach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Cytuję : Sam dokładnie nie wiem, nie chciał podnosić. Okazało się, że było mało oleju w skrzyni i łożyska poszły. Na wiosnę było dolewane,ale musiało gdzieś wyciekać. :D Cena łożysk to jakieś 7tys, możliwe nawet, że trzeba będzie całą skrzynię kupić - 14tys. Treść posta pod tym zdjęciem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=178363&total=14&st=0 To powinno mówić samo o sobie... Teoretycznie kupi sobie nowy traktor... No ale co z tego jak i kolejny może paść jeżeli nie będzie okresowo sprawdzał olejów filtrów itp. Kolejna sprawa to to że serwis może tego nawet nie uwzględnić bo to było wyłącznie z jego winy... Dealer nie będzie przecież wysyłał serwisantów do każdego aby pilnować żeby poziom oleju był na właściwym poziomie. To należy do obowiązków operatora.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

To są chyba jakieś kpiny :D Na chore dzieci i związane z tym drogie leczenie ok mogę dać. Ale nikomu nie zamierzam fundować NOWEGO ciągnika, wielu rolników ma gorsze problemy tj. problemy ze zdrowiem czy bieda lub inne wypadki losowe.

 

 

Historia miała miejsce już parę ładnych lat temu.

Słyszałem o młodym rolniku który zaczynał dopiero swoją "kariere", przygotował już sobie chlewnie, zakupił maszyny i miał plany na przyszłość niestety pech chciał że piorun uderzył w chlewnie jak on akurat coś robił i niestety zginął. :D A gdzie jego rodzina?? co miała zrobić???? :D

 

@Garek szczytny cel to jest właśnie wspomóc podobną rodzinę która nie ma dalszych perspektyw.

A nie Ty mi tu wyjeżdżasz że ktoś kupił złom i trzeba mu odkupić nowy.

 

Tragedia jest wtedy gdy chodzi o ludzką krzywdę a nie czyjąś głupotę.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

@Maniek dobrze mówi. W 100% go popieram. Są dużo gorsze TRAGEDIE


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się dzieje... Hanter150 - ale olej był dolewany na wiosnę i czy po niespełna 250mth ma nie być tam oleju? On wyciekł gdzieś pod ciągnikiem i to tak, że widać nie było, kiedyś w 912 też leciał ale plamy się robiły i wiadomo( 912 jest lepsza pod względem komfortu jak i awaryjności:)) Możecie napisać coś więcej o tym UOKiK? Aha i jak zrobić fotę zepsutej elektryki? Jak skrzynię robili to w serwisie, a ja byłem tam tylko raz i aparatu nie wziąłem... fotę złamanej ramki mam jak i rozebranego Farmera ale chyba złej jakości do Mod nie chciał wstawić. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

posty 60 i 61 są za***iste :D trzeba umieć odróżnić ironię w tekście od reszty...

mój przelew już poszedł :D Poz tym jeszcze ofiaruje C-360 na wypożyczenie do czasu zakupu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem słyszałem a masz jakieś namiary na tę rodzinę myślę że ktoś by im mógł pomóc. A przecież dla naszego kolegi, który ma ten wadliwy ciągnik to też jest tragedia gdy widzi że maszyna stoi a pracować nią się nie da.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

fiu fiu autor tematu niczym ojciec dyrektor ma dar przekonywania :D

i okazuje się ze w tym kraju wcale nie potrzeba armii moherowych beretów żeby w jakiś sposób próbować kosić kasiorę :D

proponuje właścicielowi farmera jak mu krowy wyją z głodu taczkę i cheja jak każdy normalny człowiek jak musi a nie siedzieć tyle na kompie czekając na mannę...

a jak nie daje rady to znam rodzinę która chętnie przyjmie w darze 1 krówkę bo nie mają co do garnka wsadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

W takich sprawach pisze się do mediów , jakichś tygodników rolniczych - nie ma innego tak skutecznego bata na nieuczciwych ludzi , firmy jak złą reklama. Też było u nas w rodzinie kilka takich sytuacji ze np: wisieli kasę - wystarczył telefon z pytaniem czy ma tam zajechać TV . Skutek?? Kasa następnego dnia i koniec tematu.Ale jak właściciel nie umie się doprosić o swoje to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To duży muszą mieć garnek biggrin.gif -no chyba ze krówkę-mordoklejkębiggrin.gif .Ja tam wolę armię moherowych beretów od armii urzędników wszelakiej maści-ci to dopiero koszą i przekonują...

"Farmer z Teksasu spotkał farmera z Galilei i pyta go:

- Ile masz ziemi?

- Dwa ary przed domem i cztery za domem. A ty?

Amerykanin odpowiada:

- Jak wcześnie zjem śniadanie, wsiądę do samochodu i jadę do zachodu słońca to nie dojadę do końca mojej ziemi. Żyd odpowiada:

- Rozumiem cię. Też kiedyś miałem taki samochód"-to tak na marginesie-no bo jest też o Farmerze biggrin.gif i o niejechaniu biggrin.gif -żeby OT nie robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a mój znajomy napalił się na farmera jak palikot na legalizację samogonu. nie chce słuchać że w sąsiedniej wiosce gość który kupił farmera był pośmiewiskiem całej wsi bo ciągnik więcej stał w serwisie niż w polu. no ale to jego sprawa. mówi że teraz już się takie wadliwe nie trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no i widzę że łądnie się zapowiadało a teraz wszystko stanęło i 700 osób to nie będzie :D

ale w sumie to popieram trochę kolegów bo jaką mamy gwarancje ze to nie pic na wodę jakiś zdjęcia dowody by się przydały i w ogóle i też proponuje nagłośnić sprawę w mediach...

co do zbiórki to dam 1000zł. jak mi dasz tego Farmera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a mój znajomy napalił na farmera jak palikot na legalizację samogonu. nie chce słuchać że w sąsiedniej wiosce gość który kupił farmera był pośmiewiskiem całej wsi bo ciągnik więcej stał w serwisie niż w polu. no ale to jego sprawa. mówi że teraz już się takie wadliwe nie trafiają.

100 konne farmery to totalna porażka (jakiś prze cudowany belarus w masce i kabinie farmera niewiadomo z jakich części skręcany, ale te 82km i z silnikiem jd to zupełnie inny ciągnik i taki całkiem zły nie jest, ale cena tych nowych farmerów to już jest porażka z tym 66km to chyba poszaleli sdf za taką kasę można by kupić he he

 

ps. do kościoła nie chodzicie chyba? u nas ksiądz zbiera (posyła kościelnego po domach) co miesiąc, może zrzuta na nowy ciągnik niech będzie co miesiąc a dane kto ile wpłacił będą do poczytania, czego to księża nie zrobili za takie datki to ho ho, a kto nie wpłaci nic dłużej jak 3 mc-e to bana he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak dołożycie się do naszego forda to będzie w barwach AF :D

 

mamy jeszcze kasę za naszą 55 jak chcesz to damy Ci ja w zamian za tego farmera, jakbyś wcześniej pisał byłbym gotów nawet się zamienić na ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

pierdoły po nieszporach - i ściema na maksa

 

po pierwsze - jak sie kupuje ciągnika czy jakoweś inne ustrojstwo to w okresie garancji przysługuje nam prawo do:

- usuwania awarii wynikających z wad fabrycznych na koszt producenta (dealera)

- jesli naprawy nie skutkują to można zarządać wymiany kupionego sprzętu na inny nie wadliwy egzemplarz

- jeśli i to nie pomoże to możemy zarządać zwrotu pieniędzy

więc jeśli awarie trafiały sie juz w okresie gwarancji to trzeba sie było wtedy za sprawę wziaść a nie siedzieć na AF i stękać że sie ciagnik psuje

 

po drugie - sprawdzanie stanu oleju w skrzyni po 250 mth no może i mało kto to robi ale winę i tak ma operator - napewno jest to napisane w instrukcji obsługi która napewno od dnia zakupu ciagnika leży gdzieś w szufladzie nie przejzana ani razu (jedno z praw Murphiego głosi "jeśli zawiodą wszystkie sposoby uruchomienia urządzenia przeczytaj instrukcję obsługi") - tak że nawet gdybyś oddał sprawę do sądu to z góry masz sprawe przegraną

 

po trzecie - co ma do tego prasa i media rolnicze czy jakiekolwiek inne - wiadomo że farmer to nie fendt i niska cena musi z czegoś wynikać - nie potępiam go za to ze kupił taki ciągnik - ale nawet średnio rozgarnięty człowiek czytając w gazecie że ktoś ma do fabryki pretensje za to ze mu sie oleju nie chciało dolać do skrzyni tomiał by ubaw po pachy - o ile wydała by to gazeta

 

po czwarte - są w życiu większe tragedie niż zepsuty ciągnik


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Gregory7 ale ja robię :D Co do Farmera... niby już złożony, ale mechanik zauważył cieknący olej ze skrzyni.

 

Ehh... awarie były zgłaszane telefonicznie ( niestety) i nie przyjeżdżali potem się skończyła gwarancja i się sypać zaczął. Olej był dolewany na wiosnę ale on ciekł, że nie było żadnych oznak.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a obsługa codzienna do której należy sprawdzenie stanu oleju tego w silniku jak i w skrzyni gdzie była, przecież z dnia na dzień ci nie uciekł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nie, ale to nie chodzi tylko o to, chodzi mi o wszystkie Farmery( dowiedziałem się dziś, że w takim samym też ramka przednia pękła). Z kim by tylko nie pogadać o Farmerze i jak ma to mówi, że się psuje. Pronar czy zetor trafią się nieawaryjne a te nie...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj