zetor115f

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

Polecane posty

mtracz    76

Ja na Twoim miejscu zdjął bym z przodu jednak pług troche waży lepiej dobrze dociążyc tył

 

Zgadza się tył trzeba dociążyć, ale przód także bo w czasie pracy w cale nie jest dociążany przez pług bo on leży na ziemi.

 

Co do ciężarówki to jak dla mnie średnie rozwiązanie. Nie każdy ma prawo jazdy C. Nie każdemu ciężarówka jest potrzebna.

A ciągnik używa normalnie w gospodarstwie więc nie trudno za prządź go do innej pracy.

Zwykła ciężarówka bez napędu na przód nadaje się tylko na główne mało zaśnieżone trasy. Powiatówki potrafią być nieźle zaśnieżone.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

na ciezarowke trzeba miec prawko nie kazdy je posiada... i jAk kolega wyzej mowi kupic cos co bedzie wiekszosc czasu stalo a tylko na odsniezanie kupowac sprzet nie wiem czy sie oplaca, choc stawka za piaskarke z plugiem jest wyzsza niz za sam plug + ciezarowka wiecej zrobisz (szybciej pojedziesz)

Edytowano przez arek676

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

To zależy jaki obszar od zimy raz jezdzi się co dzień a a niekiedy raz na całą zime. I jeszcze od spalania ciągnika oraz od ceny pszetargu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Obszar obszarem ciągniki i tak robią tam gdzie największe zad*pie i ciasnota. Drogi nie utwardzone bez przejazdu, place, parkingi, cpn-ny przejazdy przez pola. Ciężarowe auto się nie sprawdzi. U nas unimogiem jeździli i zrezygnowali. Pod względem zgrabności w ciasnych ulicach przegrał z ciągnikiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

No dokładnie u nas na drogach powiatowych i gminnych na pierwsze opady jeździ star/jelcz a potem 1614 z piaskarką a jak poszerzanie poboczy to do gry wchodzi kirowiec k 700. Jakby do mnie miała ciężarówka przyjechać odśnieżac to nie wiem czy by 100 m ujechała 2 km polnej drogi czasami znajomy co odśnieza te drogi fendtem 412 i favoritem 824 ma ciężko na raz sie przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

A wiesz dlaczego odśnieżacie ciennikiem jest bardziej opłacalne. U nas SKR odśnieża drogi trzema ciągnikami i jednym samochodem ciężarowym . Ciągnikiem sprytniej, szybciej obskoczy swój rejon który wygrał w przetargu, w porównaniu do samochodu ciężarowego, poza tym lepiej jest mu się minąć na niektórych drogach. Co do kupna samochodu ciężarowego to są koszta. Najtańszy Jelcz w miarę dobrym stanie to wydatek około 10tyś, do tego cały osprzęt pługa i piaskarkę to kolejny wydatek. Do tego dochodzą opłaty przegląd który jest co roku nie jak w przypadku ciągnika, wysokość OC i podatek od środków transportowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak, na gminnych, wąskich drogach nie ma sensu ale na powiatówkach czy krajówkach czemu nie? Rozmawiałem z gościem co minionej zimy zarobił 180tys na czysto dwoma starymi volvami z pługiem i piaskarką i to na czyjejś licencji, cięgnikiem rolniczym ile zarobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Panowie ktoś się orientuje ile może spalić paliwa NH T7.185 z pługiem do 3 m na równinach? Albo jakiś inny ciągnik w granicach 140 KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas w gminie ogłosili przetarg - ciągnik min 6ton i 80 koni - oferty od 90 do 120zł były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Zależy jaka gmina. Akurat ta co ja bede składał to ogłasza ze od 1 stycznia do 31 grudnia bedzie odśnieżanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak bezpośrednio z gminy to wziołbym 160-180zł/h i to bez bólu

Mają na to pieniądze

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Odkopuję gdyż dostałem propozycję współpracy  w udziale w przetargu do  odśnieżania - ciągnik 125KM z tuzem moj -pług daje gmina - ile ta godzinę liczyć z vat ewentualnie jakie spalania podobnych ciągników odnotowaliście w odśnieżaniu w literach na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj