zetor115f

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

Polecane posty

racha    3

Tych 16-20 litrów to chyba jak połowa na lewo gdzieś idzie ja przy ciężkim śniegu to do zetora więcej jak 10 litrów na godzinę nie wleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Nie porównuj swojego zetora (nie wiem jakiego masz) pewnie jakiś 80koni do jego JD :> (to tak a propo)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

Sory ja coś źle zrozumiałem że ten jego zetor tyle pali a ja odśnieżam forterrą 9641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30
Napisano (edytowany)

To tak jak u nas :)

 

http://img502.images.../5559/zetor.jpg

 

 

A normalnego linka to nie można wkleić??

 

 

a co to za różnica??:>

 

taka ze fotka rozjeżdża forum.

 

ale tylko jak naciśnie się przycisk:D, to tak zwany spoiler

Edytowano przez Adrianos

Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Ja też myślałem o odśnieżaniu gminy. Może za rok... Mój wójt to dobry kolega. Razem kiedyś na bilard, piwko i kobitki jeździliśmy więc muszę go zapytać o szczegóły tej działalności(potrzebna czy nie) i generalnie o całej reszcie. Na pewno udzieli mi szczegółowych informacji. Jak będę coś wiedział to dam tutaj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No dobra dobra. No to ma ktoś wizję ile ten spych powinien mieć szerokości ??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zależy od ciągnika. Na pewno musi być szerszy od ciągnika o jakieś 20 cm z każdej strony.

 

http://brudzen.pl/up...ws/news_207.JPG

http://brudzen.pl/up...ws/news_206.JPG

 

drogi w mojej gminie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do stawek jakie płaci gmina za odśnieżanie to wystarczy wejść na stronę Urzędu Gmin w której chce się odśnieżać, znaleźć zakładkę Biuletynu Informacji Publicznej, a tam znaleźć info o przetargu i jego rozstrzygnięciu


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na mojej gminy BIP nie ma info o tym właśnie. W sąsiedniej tez nie ma.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No u was konkretnie zasypuje, u nas tak nie ma, Ale nawet jakby tak mocno zawaliło to śnieg najpierw ląduje w rowach ( u mnie wszędzie są duże rowy) a dopiero potem zaspy się robią, z resztą 120 KM się tak szybko nie zlęknie, na pewno to sprzęt lepszy od tego co teraz robi, tylko tata będzie z gminą rozmawiał to się może czegoś ciekawego dowiem .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Heh w zeszłym roku zimy nie było teraz jest rzucicie się na przetargi a nie wiadomo co będzie za rok..jeśli jesteś na vacie i nie masz działalności usługowej to skarbówka Wam pojaśni co i jak.

Płacić zus i podatek jeśli zima okaże się łagodna niewesoło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

U mnie gmina płaci ok 70zł za godzine ale ludzie uciekają do powiatu bo tam stawka 220 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

220 :) :) :) Szkoda ze u meni tyle gmina nie płaci.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

@Ukasz52: My jako Vat -owcy możemy normalnie światczyć usługi, z tym że nie wiem jaką stawkę Vat byśmy musieli odprowadzic , no i ubezpieczenie jakieś musi być specjalne chyba.

220 zł ?? Kurde, to fajna sprawa, ale oni to na pewno chcą jednego wykonawcę co ma ze 3-4 sprzęty chociaż.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

No właśnie że biorą wszystkie sprzęty z łyżką o szerokości przynajmniej 2 metry tylko trzeba pewnie mieć działalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

No dobra dobra. No to ma ktoś wizję ile ten spych powinien mieć szerokości ??

 

 

Ten w mojej galerii ma 3,7metra i powiem że zetor ma co z nim robić


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@Ukasz52: My jako Vat -owcy możemy normalnie światczyć usługi, z tym że nie wiem jaką stawkę Vat byśmy musieli odprowadzic , no i ubezpieczenie jakieś musi być specjalne chyba.

220 zł ?? Kurde, to fajna sprawa, ale oni to na pewno chcą jednego wykonawcę co ma ze 3-4 sprzęty chociaż.

 

To, że jesteś Vat'owcem to nie wystarczy. Aby wystawiać faktury za wszelkiego rodzaju usługi musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Obecnie to możesz wystawić fakturę za sprzedaż świnki, krówki, zboża itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

U mnie gmina płaci ok 70zł za godzine ale ludzie uciekają do powiatu bo tam stawka 220 :P

 

Kolego za co powiat płaci taką stawkę, bo na pewno nie za ciągnik z pługiem ja mam umowę z powiatem od kilku lat i takiej stawki nie słyszałem chyba ze za koparko-ładowarke lub Fadrome, ale ten sprzęt jest na tak zwanej liście rezerwowej i dopiero jak jest taka zima jak ta i pługi nie mogą sobie poradzić to z listy rezerwowej rozpychali na boki (wiem bo u mnie drugi ciągnik chodził z ładowaczem).

 

Mam pytanie do osób prowadzących działalność jako osoba fizyczna i świadczących usługi odśnieżania jak sobie radzicie z podatkiem i czy ktoś wylądował już na ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

witam

tak jak w temacie - moim zdaniem jest to oplacalne, tym bardziej ze jest to zima na wsi nie ma duzo pracy a sprzet stoi wiec mozna nie zle zarobic. Ja w tym roku odsniezalem u siebie w gminnie NH TL100A + ladowacz stoll mam 100zl/h (amortyzacja sprzetu + paliwo nie przekroczyly mi 60zl wiec na kazdej godzinie mam 40zl chyba nie jest zle)

Widze ze duzo ludzi pyta czy trzeba miec dzialalnosc. Jak najbardziej trzeba miec bo kazdym zarobionym groszem trzeba sie podzielic z panstwem. Mozna cos kombinowac za podatek rolny jesli mamy pole. Ale to juz zalezy od wojta i nie jest to az tak legalne.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

witam u mnie ogłośili przetarg i zastrzegli że na 2 rejony max. możesz złożyć ofertę orientuje sie ktoś czy to jest zgodne z prawem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

u mnie dopiero w październiku przetarg, jest taka sytuacja ze jedna firma musi się zajmować ogółem dróg. Mam nadzieje ze uda mi się nawiązać współpracę,

Najpierw dowiem się czy byliby zainteresowani dopiero później kupię pług.

 

Tak na margiesie, troszkę przeglądałem oferty i to mnie zaciekawiło:http://moto.allegro.pl/plug-do-sniegu-i2610232330.html

na zdjeciach wyglada w miarę estetycznie , cena tez do przyjęcia

Najbardziej przypadły mi do gustu pługi marki Samasz jednak to juz troszkę inna półka cenowa.

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe oferty to proszę o wklejenie, ja do JD6330 myslałem o około 2,5-2,6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

powiedzcie czy warto kupować ciągnik większy myśląc o odśnieżaniu ?? mowa tu o rejonie 11 km w dwie strony czyli 22 km jeden przejazd, ile można zarobić w taką zimę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zależy od ilości śniegu, dwa lata temu szło zarobić, w zeszłym roku już cieńko było. Jeśli jest dobra stawka i będzie padać przynajmniej kilka razy w tygodniu to spokojnie można zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

co znaczy szło zarobić ?? ile tak na czysto za całą zimę ?? jeśli oczywiście można wiedzieć, pytam czysto teoretycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie świadczę usług odśnieżania na drogach. Mam pług ale na własne potrzeby i jadę znajomemu plac też odśnieżyć jak zadzwoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj