zetor115f

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

Polecane posty

zetor115f    0

Moj znajomy za lapal sie odsniezac lotnisko okecie, gdyz ma malé i zwrotne ciagniki ogrodowe, gdyz ma duzo sadow... ciekawe na jakich tam warunkach mozna sie dostac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

jeżeli chce się samemu odśnieżać gminę to trzeba mieć działalność gospodarczą na 100% i stanąć do przetargu i jak dla mnie to nie za fajne bo wszyscy będą mieć pretensje do ciebie za nieodśnieżone drogi :D moim zdaniem lepiej dogadać się z kimś kto wygrał przetarg i robić jako podwykonawca za pewne pieniądze. Wiadomo w takim roku jaki mamy obecnie idzie dobrze zarobić a jak nie ma zimy to nic się nie zarobi...

co do dmuchawy to wiadomo drogi interes ale w rejonach górskich jest nieoceniona i czasem tylko takim sprzętem idze oddśnieżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No słuchajcie ja mam taki sam problem : teraz bierzemy ciągnik 6 garów 120 KM , z przednim TUZ-em . No i myslimy na przyszły rok załapać się na odśnieżanie dróg u nas w gminie . Jesteśmy w VAT-cie więc nie będzie problemów z fakturą . Chcielibyśmy na przedni tuz założyć lemiesz. Ile wg. was Musi on mieć szerokości , chodzi mi o taki jednolity regulowany hydraulicznie lewo/prosto/prawo ??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

ja dzisiaj zrobiłem sobie pług na przedni TUZ, i jak był zmarźnięty śnieg to NH TM 125 w poprzek stawiało, jeśli ktoś chce się nastawić na usługi to lepiej kupić nowy i solidnie wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

U nas płacą za odśnieżanie 120 zł/h Więc jak by nie było 10 godz i 1200zł No, minus paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Wiesz , my mamy tę przewagę że jako rolnicy mamy zwrot akcyzy no a jako VAT-owcy -22% od ceny paliwa takze jeśli koło 120 -100 zł byśmy otrzymali to myślę ze to dobre by było.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tak trochę nie rozumiem-jakie wy macie śniegi ?-u mnie jest często tak że radę daje jedynie ciężki sprzęt gąsienicowy-ciągnik nadaje się jedynie przy małych opadach-u mnie w gminie przy odśnieżaniu chodzi Farmer (jak chodzi biggrin.gif ),Case JX 95 i Catepillar (koparko ładowarka)-rewelacji żadnych nie ma-często gęsto na ratunek przychodzi porządny spych gąsienicowy bo nie dają rady-w sąsiedniej gminie chodzi Forterra 120 koni i też kupa biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek18lo    0

Chciałem zapytać czy jesteście pewni że trzeba mieć działalność bo przeglądając warunki przetargu na odśnieżanie nie znalazłem tam takiego warunku.Pytam bo ze znajomym mieliśmy zamiar wystartować w przetargu ale gdyby to wymagało otwarcia działalności nie było by to dla mnie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

w moim przypadku wystarczyła tylko pisemna umowa, a za odśnieżanie jd 6400+ tur kasuje 80zł a za jd 7730 plus tuz z szuflą na pród 120zł ale to w cięzkie warunki idzie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

tak na 100% mój brat pracuje w urzędzie i na pewno żeby stanąć do przetargu misi się mieć działalność gospodarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Wszystko zależy od urzędu gminy czy trzeba mieć działalność czy nie. W mojej gminie wystarcza umowa o dzieło. Ważne zeby mieć czym odsnieżac.

A co do pługa lepszy jest na TUZ niż na tura ze względu że jest bliżej ciągnika i wtedy niespycha go na bok przy dużym śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy odśnieża pewien rolnik ciągnikiem Lamborghini coś ok 80-90KM(modelu nie znam). Co do ceny to nie wiem ile in bierze ale wiem, że w innej wsi w tej samej gminie koleś odśnieża c-360 i dostaje 80zł na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jaro to gdzie Ty mieszkasz :D :D a swoją drogą to pewnie takie drogi Macie w wąwozach czy cuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W okolicach Grajewa-u mnie to normalka z tymi zaspami-przywykliśmy laugh.gif -dzisiaj z rana wzbudzałem sensację jadąc autem do miasta-wszyscy ciągnikami pomknęli (ale byłem chytry i pomknąłem w ślad za koparką)-ale się udało-co do tych zasp-zawsze formują się w tych samych miejscach i naprawdę tylko sprzęt gąsienicowy daje im radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Ja wczoraj 2 kilometry drogi odsniezalem prawie 3 godz sniegu bylo z pol metra a miejscami nawet wiecej,z gminy dopiero dzisiaj przyjechali :D ogolnie w tym roku zima daje popalic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

co do tych przetargów to jeżeli kwota jest powyżej 130 tys euro (chyba) to na pewno musi być przetarg ogłoszony i trzeba mieć działalność zgłoszoną

ja dzisiaj forterrą cały dzień jeździłem dmuchawą bo inaczej nie da rady a pług to tylko na tuz albo na jakąś płytę przykręcany bo na tura to się nadaje koło domu odśnieżyć a nie na drogi się pchać :D)) ale lampek tylko z pługiem na razie chodzi bo robi mijanki, parkingi, skrzyżowania itp a tam gdzie dmuchawą się poszerzy to znowu można pługiem odśnieżać

a co do pługów to mnie się te z pronaru podobają ale tylko na tuz są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

@marcint19 - dalej powielasz wierutną bzdurę - nie ma obowiązku posiadania własnej działalności gospodarczej jeśli nie wymaga tego specyfikacja istotnych warunków zamówienia.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

@ursus914 jeżeli chcesz zająć się poważnie odśnieżaniem to najlepszy byłby pług z pełną regulacją na obie strony i góra dół. Poza tym musisz uwzględnić szerokość dróg bo nie ma sensu kupować pługa, z którym nie będziesz dał rady minąć się z autem (widziałem takie przypadki) :D Ogranicza Cię w tym przypadku szerokość zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

@marcint19 - dalej powielasz wierutną bzdurę - nie ma obowiązku posiadania własnej działalności gospodarczej jeśli nie wymaga tego specyfikacja istotnych warunków zamówienia.

 

no to nie wiem co wy odśnieżacie ale jeżeli chcesz się zabrać za odśnieżanie gminy to raczej musisz mieć działalność przynajmniej tak jest we wszystkich moich okolicach...

na pewno do pewnej granicy pieniędzy nie ma przetargów ale to bardziej jest odśnieżanie parkingów albo wywożenie śniegu niż odśnieżanie dróg gminnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja myślę że się opłaca, gmina nie wymaga żadnych faktur(przynajmniej moja) płacą ludziom od godziny 100zł a jak któryś vatowiec i piszą faktury to 100+vat. my jednak zamierzamy w następnym roku stanąć w przetargu odśnieżanie drogi powiatowej:D odcinek jakieś 20-30km. i to jest tak że masz 24h na to by po opadach przywrócić drogę do ruchu, tylko nie wiem jak wynagrodzenie w powiecie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

@marcint19 - spoko, luz, odśnieżamy drogi gminne. Wierzę, że u was są przetargi - chwała za to waszym lokalnym decydentom, lecz nie jest to konieczne, co wynika z ustawy.

@Adrianos ile zamierzasz rzucić na to sprzętu? Bo jak jeden ciągnik to jestem sceptyczny co do wyniku tego postępowania o udzielenie zamówienia. Druga sprawa powiat jako tako nie lubi rozdrabniać się na kilkudziesięciu wykonawców. Łatwiej będzie starać się o podwykonawstwo, chyba że specyfikacja zakłada możliwość składania ofert częściowych.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

W mojej okolicy to 3 odśnieża rolników i jedna koparko-ładowarka case rolnicy maję takie sprzęty Case nie pamiętam modelu z pługiem na tuzie z przodu drugi lamborgini r6 też na tuzie z przodu i jeden ładowarką weidman drogę odśnieżał do siebie


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@lukasz nie wiem, pewnie jeden ciągnik, taki 130km z konkretnym pługiem, możliwe że dwa jak by robota była


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

U nas trzeba stanąć do przetargu i mieć zgłoszoną działalność oraz od ceny odprowadzać podatek 19%. Moją wioskę i jeszcze chyba 5 innych odśnieżał facet jednym forschnitem (czy jak tam to się pisze) po opadach odśnieża tylko 1 wioskę bo nie dał rady i gmina zadzwoniła do mnie czy bym nie zajął się trzema wioskami. Odśnieżam 7730 ze spychem regulowanym hydraulicznie, 6620 ze spychem prostym a w wąwozach Zetorem 7745 z turem. Ale zarobek jest marny, płacą 95 zł/godz. A sprzęt dostaje w d*pę, opony się rozcinają no i zahaczyłem o kamień... podnośnik lekko pękł. Jak małe zaspy to się opłaca ale jak jest przed tobą 2 metry śniegu to ciągnik ma co pchać i spalanie jest 16-20 l/godz w 7730.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj