zetor115f

czy odsniezanie wlasnym sprzetem sie oplaca??

Polecane posty

seweryn20    825

Wszystko zależy jak zawalone drogi i jakie ukształtowanie terenu. W za dużym ciągniku nie wykorzystasz jego mocy i kupa paliwa idzie na to żeby sam siebie ciągał po drogach bo przecież nie założysz pługa na 5 metrów szerokiego. . Ja mieszkam na południu polski, góry i doliny do odśnieżania ponad 100km. Odśnieżamy we dwójkę ja mam mtz-ta a kumpel zetora 5340. Moc obu wystarczająca w zupełności. Mtz pali około 5,5litra na godzinę jazdy. Zetor tyle samo. Różnica w tym że mtz jest o wiele szybszy, mocniejszy i w tym samym czasie zrobi trochę więcej od zetora. Według mnie 100 koni to max na taką robotę żeby zużycie paliwa utrzymywało się w rozsądnej ilości. 60-ka jest już słaba. Mała górka zajmuje jej dużo czasu o ile w ogóle wyjedzie i niemożliwie męczy człowieka. Siedząc na jednym wyjeździe około 13 godzin jest to ważne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam jak myślicie czy 160 zł za godzinę to będzie mi się opłacało? Ciągnik case mx 110 + przyczepa. Płóg i posypywarka na przyczepę jest z rejonu dróg, drogi powiatowe raczej płaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    460

Moim zdaniem to powinno się opłacać, wyższej stawki raczej nie dostaniesz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Będzie. U nas nie płacą nawet połowy tego. Duża konkurencja I się opłaca.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak na zimę masz robotę i płacą 160 zeta na godzinę to bierz. Gwarantuje ci że nie zbiedniejesz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

A nikt z was nie myślał o odśnieżaniu parkingów przy supermarketach itp? Jest dużo mniejsze zuzycie ciągnika, mniej paliwa mniejsze ciągniki sobie radzą bez problemu.My odśnieżamy 3 parkingi ok 1.5 ha wszystkie razem c 360 spokojnie sobie radzi na jednym parkingu jest normalna wypłata czy pada czy nie są pieniądze a na dwóch mamy płacone za godziny. Znajomy odśnieża parking 1.2 ha c 330 tylko ze 30 jest za lekka i wypycha ją jak troche wiecej śniegu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nawet gdybym wziął 5 parkingów koło molochów to bym się nudził.

Drapniesz duży rejon tom jednorazowo masz robotę na jednym wyjeździe na kilkanaście godzin. Nieporównywalnie więcej niż bujanie się pomiędzy kubłami na śmieci na parkingu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Cześć!

Jako, że mamy już powoli koniec października a w garażu posiadam od paru miesięcy w miarę duży ciągnik zacząłem się zastanawiać nad odśnieżaniem dróg gruntowych w gminie. U nas nie trzeba na to żadnych przetargów ani nic w tym stylu, wystarczy złożyć pisemną ofertę. Póki co to obszar gminy odśnieżał jeden człowiek, jednym ciągnikiem, czasami trzeba było czekać 2-3 dni na odśnieżenie... Moje pytanie- w moim ciągniku (John Deere 6230) nie mam przedniego TUZa, jest tur. Czy pług na turze sprawdzi się?

Myślałem na przykład o czymś takim:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3607292285&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Słyszałem opinię, że przy takiej konfiguracji pług jest trochę daleko od ciągnika i trzeba uważać na zakrętach ale "da się z tym żyć". Wiadomo, że konieczny jest obciążnik z tyłu.

Drugie pytanie- Znacie może stawki za odśnieżanie (mogą być ubiegłoroczne, tak dla porównania).

Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Z turem to raczej trzeba ostrożnie , osobiście to nie mam tura ale długość ramion powinna dawać do myślenia

Odśnieżałem pługiem skośnym z przednim TUZ i wiem że obciążenie może być ogromne zdarzało się że 200-300 metry robiłem w dwie godz.i ryłem konkretnie 90 konnym DEUTZ-em

Stawka to około 130 zł za godz. a pisemna oferta to wiesz to pic zawsze jest drugie dno dlatego przestałem odśnieżać


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

@szymon09875 a co z wywozem śniegu z palcu?

odsnieżamy teraz bedzie 3 sezon i jeszcze nie wozilismy kolega odsnieza teraz 6 to tylko raz wywoził ale jest to płacone dodatkowe

Nawet gdybym wziął 5 parkingów koło molochów to bym się nudził.

Drapniesz duży rejon tom jednorazowo masz robotę na jednym wyjeździe na kilkanaście godzin. Nieporównywalnie więcej niż bujanie się pomiędzy kubłami na śmieci na parkingu.

wątpie żebys sie nudził myśle ze nawet 5 parkingów bys nie dal rady odsniezyc wszyscy mówią ze my sie tam opie***lamy bo co to jest raz odgarnac i sół posypac ale jak raz ja i ojciec mielismy wyjazd i wujek odsniezał za nas to sie zdziwił ze od 4 do 9 bez przerwy i potem jak mocno pada to co chwile wyjazd

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Ty od 4 do 9-tej a ja mam wyjazd na 12 godzin minimum.

Odśnieżałem swojego czasu i wiem jaka to robota. Trochę w nocy, w dzień nie pojeździsz, kilka godzin roboty a potem ciągnik się opiepsza a ma zarabiać.

Wolę drogi zdecydowanie. Jak sypie śnieg to bez problemu łapiesz ponad 20 godzin na jednym wyjeździe, cztery godziny snu i znów z 15 bez względu na porę dzień czy noc.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie jestem ale przynajmniej robię. A nie ględzę po czterech godzinach roboty że się urobiłem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

No dobra ale jak sprzet dostaje po d*pie na drogach nie mówie o krajówkach czy wojewódzkich ale zwykłe gminne. Na drodze masz o tyle lzej ze nie musisz leciec jak troche śniegu spadnie. Nie wiem gdzie Ty odśnieżałeś że w dzien bez roboty było przecież śnieg nie pada tylko w nocy, chyba że miałeś takie parkingi co byle było pojeżdzone, i gratuluje zdrowia 20 godzin bez przerwy odśnieżania szacun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

może i sprzet dostaje po d*pie, ale chyba od tego jest zeby pracował a prawda jest taka, że zimą wiekszosc maszyn zapada w sen zimowy, a takie odsniezanie moze byc dobrym dodatkowym zrodlem dochodu w szegolnosci ze zima raczej nie masz zbyt wiele mozliwosci prac, a co do odsniezania drog, to raczej jezdzic sie poznymi porami ze wzgledu na utrudnienia w ruchu, sam wiem bo od 2 lat odsniezam i nie zdarzylo mi sie (nie mowie ze sie nie odsnieza w dzien) robic to w "przyzwoitych" godzinach, zazwyczaj godzina 20-21 wylot na kilka godzin potem mala przerwa i potem decyzja czy dalej jezdzisz czy do wyra odsypiac. a co do opadow sniegu, nie musi snieg padac zeby odsniezac, wystarczy dobry wiaterek i masz idealna robote, snieg z pol lekki trafia ci na droge robia sie zaspy i musisz jechac, mimo ze 3/4 trasy jest ladna to jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Zaczyna sypać śnieg i zaczyna się jazda nawet jak jest go 2 cm. Jeździ się w dzień bo krajowych nie odśnieżamy więc ruch straszny nie jest a zrobić musisz bo góry. Najwięcej jeździ się w nocy bo i w nocy najczęściej sypie i mrozi. Dnia musisz zahaczyć i to sporo bo nie idzie się wyrobić w krótszym czasie. Trochę napada i ludzie dzwonią ze skargami. Nie ma się ci dziwić na grapach jakie są u nas. Jak do tego dołożysz sobie fakt że po sól mam 10 kilometrów prawie a oficjalnie do odśnieżania 90 to łatwo się domyślić chyba że nocy ci braknie na zrobienie.

Parkingu żadnego molocha u nas w dzień nie zrobisz bo auta stoją. Może rano trochę i to tylko miejsca dalej od sklepu bo blisko stoją samochody.

Sprzęt dostaje w tyłek to normalne ale zarabia. Nie po to go kupiłem żeby go głaskać. Jak się zużyje lub zepsuje to zrobi się remont bo zapracował sobie na niego.

Robota przy odśnieżaniu nie jest ciężka i jak mi ktoś mówi że kilka godzin jeździł i było ciężki to mi się śmiać chce.

W żadnej pracy fizycznej nie utargał byś 20 godzin non stop a odśnieżać się da. Uciążliwy jest czas, brak snu a czasem nuda. Przychodzi moment że chce się tym rzygać.

Ale ogólnie nie jest źle. Nie rób nic nie masz nic. Proste.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

ja tam lubie jezdzic, czymkolwiek :D fakt po kilku godzinach staje to sie nudne a jak jeszcze jakis "nie ogarniety" kierowca jedzie za Toba, to mnie szlak trafia :x no ale... parkingow nigdy nie odsniezalem, wiec nie wiem jak to jest, ale jezeli widze jak ktos odsnieza parking to zazwyczaj noca jak aut nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

No dokładnie sprzęt jest po to żeby pracował jestem tego samego zdania tylko chodziło mi że na drodze jest troche gorzej i widze że u Ciebie @seweryn są całkiem inne zasady na odsniezanie dróg niż w mojej gminie. U nas jak napada że przejsc nie idzie to wyjeżdza ciągnik do tego duża ilosc dróg polnych. Główne odśnieżanie na parkingah jest w nocy ale drogi muszą być czarne przez cały czas otwarcia sklepu. Nie chodziło mi o to że po 4 godzinach jestem mega zmeczony tylko o to że każdy myślał że odśnieżanie na drodze jest czasochłonne a ja na parkingu cały dzien siedze, ale ile nerwów kosztują sprzeczki z ludźmi według których powinieneś robić to inaczej bo tak jest źle bo muszą jechać przez 100 czy 200 m za ciągnikiem. Druga sprawa na drodze nie poprawiasz łopatą czy miotłą przy wejściu i krawężnikach a to jest chyba najgorsze

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

podłapałem prace przy odśnieżaniu mam pług i robie teraz mocowanie do NH T5.105 takie blachy bo nie mam TUZa . Waszym zdaniem trzeba ściągnąc obciążniki z przodu ?? czy zostawic ??? i dopiero zamocowac pług ??? jakie w tym roku stawki są na odśnieżanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obciążniki zostaw. Będziesz miał lepiej dociążony ciągnik, zwłaszcza na przodzie, co poprawi sterowność. Możesz się pochwalić jak to się zarabiać ma w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

chodzi o to czy nie będzie to właśni za ciężko na przodzie??? a po drugie czy pług nie będzie za daleko od ciągnika ???

w tym tygodniu jade podpisac umowe to będe znał stawkę jak coś to się pochwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziwi mnie trochę że odśnieżacie co nie którzy ciągnikami drogi powiatowe/krajowe, kupujesz starą ciężarówkę, przypinasz pług, wsadzasz piaskarkę i kasa konkret wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj